Gairės

dienos komentaras

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dienos komentaras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dienos komentaras“.

Atsargos karininkas, pulkininkas Gintaras Ažubalis: „Aš tikiu Europos gamybos baze, karo pramonės baze“

Praėjo dveji metai nuo Rusijos invazijos į Ukrainą. Per šį laiką Vakarai parodė, kad gali siekti bendro tikslo – padėti karo niokojamai Ukrainai. Visgi pastebima, kad su laiku parama mažėja, o Baltijos šalys, girdėdamos grasinimus, pradėjo baimintis galimo užpuolimo iš Rytų.  Kaip, tikėtina, įvykiai klostysis toliau laidoje „Dienos komentaras“ atsakė atsargos karininkas, pulkininkas Gintaras Ažubalis. Karas Ukrainoje tęsiasi jau dvejus metus.

Prezidento patarėja apie pensijų fondus: turi būti galimybė išsiimti dalį lėšų

Šarūnui Stepukoniui pralošus milijonus, kurių dalis buvo ir pensijų kaupime, prezidentūra vėl prabyla, kad reikia leisti žmonėms dalį pinigų iš pensijų fondų atsiimti. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė prezidento patarėja Irena Segalovičienė. Šarūnui Stepukoniui pasisavinus ir pralošus dešimtis milijonų eurų iš investicinio fondo, maždaug 3 milijonus eurų prarado ir pensijų fondų valdymo bendrovės.

FNTT direktorius įvardijo, kas gresia Stepukoniui: laisvės atėmimas iki 8 metų

Pirmadienį pareigūnai pristatė naujienas apie tyrimą dėl buvusio „BaltCap“ fondo partnerio Šarūno Stepukonio veiksmų, kur jis įtariamas pasisavinus apie 40 mln. eurų. Plačiau apie skandalingą pinigų pasisavinimą ir vykstantį tyrimą laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Rolandas Kiškis. Tai girdime, kad buvo panašu į patologinį ir probleminį lošimą, pralošiamos milijoninės sumos.

Ekspertas apie JAV sprendimą blokuoti paramą Ukrainai: „Nugali ne sveikas protas, o valdžia ir politika“

Antradienį JAV respublikonai užblokavo paramą Ukrainai. Kaip gali pasisukti karas be Jungtinių Valstijų paramos, laidoje „Dienos komentare“ atsakė buvęs specialiųjų pajėgų karininkas Aurimas Navys. Stringa Jungtinių Valstijų paramą Ukrainai.

Ekspertė apie Nausėdą ir prezidentūros klaidas: „Net sunku patikėti, kad tai apskritai įvyksta“

Gabrielius Landsbergis po 5 mėnesių pertraukos pagaliau susitiko su Gitanu Nausėda. Ar panašu, kad prezidentas ir ministras tikrai deda pastangas susitarti dėl ambasadorių ir kur link tie nesutarimai veda, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė politologė Rima Urbonaitė. Pokalbį G. Landsbergis vertina pozityviai, bet sprendimų dėl ambasadorių nėra.

Finansų ministrė vardina, kokie mokesčiai kiltų didinant gynybos finansavimą: „Nemokamų pietų nebūna“

Kol Ukraina ginasi fronte, Lietuva ieško, iš kur paimti pinigų augantiems gynybos poreikiams. Kokius šaltinius mato finansų ministrė, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Gintarė Skaistė. Po susitikimo Vyriausybėje nuskambėjo tokia žinia, kad jeigu skolintis gynybai Lietuvai per dešimtmetį kainuotų milijardą eurų vien palūkanų. Ar mūsų biudžetas pavežtų tokias sumas, ar vis tiek reikėtų didinti mokesčius tam, kad turėtume iš ko palūkanas susimokėti paskui? Turbūt nemokamų pietų nebūna.

Lietuviai išgeria mažiau, bet ekspertai nerimauja: ar alkoholį pakeitė kitokie svaigalai?

Lietuviai alkoholio geria vis mažiau, o mažėjimo tempas – kone sparčiausias Europoje, taip skelbia Pasaulio sveikatos organizacija. Tačiau ekspertams kelia nerimą jaunimo polinkis alkoholį keisti narkotikais. Apie šią tendenciją laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovė Aušra Želvienė. Per dešimtmetį alkoholio vartojimas Lietuvoje sumažėjo daugiausiai, kone labiausiai iš visų Europos valstybių.

Ekonomistas turi gerų žinių paskolų turėtojams: „Labai karštos euro zonos ekonomikos atvėsinimas“

Kada būsto paskolas turintys lietuviai galės pagaliau mokėti žmoniškesnes palūkanas? Ar aukštomis palūkanomis paprasti žmonės dabar sumoka už vyriausybių ekonominės politikos klaidas? Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo banko „Citadelė“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas. Kas šiemet laukia būsto paskolas turinčių žmonių? Kada mažės įmokos? Kalbant apie bazines palūkanas euro zonoje, situacija yra tokia, kad rinka mato 82 proc.

Kirkilas apie EŽTT sprendimą, dėl kurio Lietuvai skirtos šimtatūkstantinės baudos: išskyrė klaidas

Lietuva neatmeta galimybės skųsti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo, kuriuo pripažinta, kad kalinant Saudo Arabijos pilietį, kaip įtariama, slaptame Jungtinių Valstijų Centrinės žvalgybos agentūros kalėjime Lietuvoje, buvo pažeista Europos žmogaus teisių konvencija. Dabar Lietuva turi atlyginti šimtatūkstantines baudas. Kas dėl to kaltas, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė buvęs vyriausybės vadovas Gediminas Kirkilas.

Karo istorikas: „Turėtume būti pripratę prie pavojaus“

Pastaruoju metu pasipylė kalbų, kad grėsmės padidėjo ir Rusija artimiausias metais gali pulti Lietuvą. Kiek pagrįsti tokie teiginiai, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė karo istorikas, parlamentaras Valdas Rakutis. Tai pastaruoju metu padažnėjo informacijos, kad esą Rusija vos ne dabar puola Lietuvą.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų