• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija siekia didinti naftos kainas, todėl bando įtikinti OPEC šalis mažinti naftos gavybą. Didesnė naftos kaina lemtų didesnę infliaciją Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, lemtų ir didesnes palūkanas.

Rusija siekia didinti naftos kainas, todėl bando įtikinti OPEC šalis mažinti naftos gavybą. Didesnė naftos kaina lemtų didesnę infliaciją Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, lemtų ir didesnes palūkanas.

REKLAMA

Ar Rusijai toks planas pavyks, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė ekonomistas Raimondas Kuodis.

Ar pavyks Rusijai pasiekti savo tikslą ir padidinti naftos kainas iki beveik 100 dolerių už barelį?

Turime problemą. Tai yra „žaliasis paradoksas“ – OPEC šalys supranta, kad lyg ir į pabaigą eina naftos amžius ir kad reikia parduoti jau išžvalgytą naftą, jog ji neliktų žemėje arba jos liktų kuo mažiau. 

De facto vieno barelio savikaina Saudo Arabijoje yra keli doleriai, jie turi Gavaro lauką (didžiausias naftos telkinys pasaulyje – aut. past.) – iš ten naftą reikia parduoti bet kokia kaina.

REKLAMA
REKLAMA

OPEC šalys prisižiūri šio paradokso ir supranta, kad jei labai dabar uždroši naftos kainas, žmonės pasirinks alternatyvas. Pavyzdžiui, elektromobiliai rinkoje darosi konkurencingi, ypač su vyriausybės paramomis. <...>

REKLAMA

Nematau OPEC didelio intereso paimti ir sukurti naujus 1973-iuosius ar 1979-uosius, kai jie prisišaudė sau į kojas, kada visi suprato, kad priklausomybė nuo naftos yra baisus dalykas. Nu to laiko pasaulyje buvo padaryta labai daug, ypač pereinant ant alternatyvų, tokių kaip dujos ir panašiai.

Vieni sako, kad naftos amžius baigėsi, tačiau kiti beda pirštais, jog žmonės nėra linkę įsigyti elektromobilius, o Europoje girdėti, kad ne viskas taip gerai su ideologine nuostata kurti žaliąją energetiką.

REKLAMA
REKLAMA

Čia bendro nuosmukio dalykas, kiek apskritai naujų automobilių parduodama, todėl, kad palūkanos JAV ir ES yra pakankamai aukštos. Tiesiog yra prislopęs ilgo vartojimo prekių pirkimas. 

Žinoma, su elektromobiliais pirmoji žaliai nusiteikusių žmonių banga jau praėjo, bet laukiam ir tam tikrų svarbių proveržių – už kelių metų atsiras naujo tipo pigesnės baterijos, bus išspręsta dalis problemų.

Kitų metų naftos ir benzino kainos bus aukštesnės nei šiemet?

Europoje naftos kainas labai amortizuoja akcizo pobūdis, kuris yra taikomas. To akcizo dalis bendroje kainoje yra pakankamai didelė – daugiau nei 50 proc. Tai, kas darytųsi su naftos kainomis, kolonėlėse mes geriausiu atveju pastebime tik pusę to. Gal net dar mažiau. 

Visą pokalbį išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

O kam dujas dvigubai branginat?! Skurdinat zmones ir cia viskas gerai?! Tai kuo patys nuo putino skiriates?!
o prie ko cia putka jei akciza dyzeliui didinam ir verkiam jog pakils infliacija tai cia putka kaltas.. tai anot kuodzio putka nurodyneja teisingai partijai kaip Lietuva smaugt per infliacija???
Naujas akcizas suskystintoms dujoms. Čia kas Putka akcizą virš 300 uždėjo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų