• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar praeitą savaitę kandžiojęs šaltukas staiga pasitraukė ir termometrai rodo jau apie 0. Ar tai vienadienis atšilimas ir kokios laukia Kalėdoslaidoje „Dienos komentaras“ atsakė klimatologas Arūnas Bukantis.

Dar praeitą savaitę kandžiojęs šaltukas staiga pasitraukė ir termometrai rodo jau apie 0. Ar tai vienadienis atšilimas ir kokios laukia Kalėdoslaidoje „Dienos komentaras“ atsakė klimatologas Arūnas Bukantis.

REKLAMA

Kokių orų galime tikėtis?

Žiema šiemet prasidėjo anksti, bet dabar daro ilgą pertrauką. Šis šilumos pliūpsnis yra numatomas mažiausiai dviem savaitėms. Dabar tie ciklonai, kurie slenka iš Atlanto, jie ir atneša šilumą į Lietuvą, į Baltijos regioną. 

Greitai visoje Lietuvoje turėsime teigiamą temperatūrą – 0–5 laipsniai, pajūryje, aišku, bus aukštesnė temperatūra, bet kadangi priekinėje ciklono dalyje būna šilumos srautas, o jo užnugaryje – šalčio, tai bus ir trumpalaikių atvėsimų. 

Gruodžio 15–16 d. yra numatomos šaltesnės dienos. Rytų Lietuvoje temperatūra nukris iki -7 laipsnių, o pajūryje gali likti teigiama. Tai susidarys kontrastų, kurie sieks 7–8 laipsnius. Jau gruodžio 17 d. ateis nauja šilumos banga ir tada ji bus stipresnė už šitą. Temperatūra pajūryje bus +6, Rytų Lietuvoje bus 2–3 laipsniai šilumos. 

REKLAMA
REKLAMA

Kur geriau važiuoti žmonėms pailsėti – į Birštoną, Druskininkus ar pajūrį?

Labai priklausys nuo sniego dangos. Ji Lietuvoje yra labai netolygi. Pajūryje turime 20–25 cm, Rytų Lietuvoje – netgi 30 cm sniego danga. 

REKLAMA

Aišku, kad ji greitai neištirps, todėl ten temperatūra aukščiau virš 0 nepakils, net ir esant teigiamai temperatūrai sniegas tirps iš lėto, bet Vidurio Lietuvoje sniego dangos yra vos 2–4 cm, todėl ji greitai ištirps, ten temperatūra bus aukštesnė. 

Druskininkai, Kauno apskritis ir į Šiaurę link Panevėžio ir Šiaulių – ten yra tikimybė, kad sniegas ištirps per artimiausias dienas.

Ar liks sniego iki Kalėdų?

Sniego reikės važiuoti ieškoti į Rytų Lietuvą – Švenčionis, Zarasus – šie kraštai pasiliks su sniegu, bet visur kitur tikimybė yra maža, kad išliktų sniego danga. 

REKLAMA
REKLAMA

Po šios šilumos bangos turėsime gausių kritulių – kai kur naktimis iškris sniego pavidalu. Turėsime sudėtingą laikotarpį, kadangi šlapias sniegas, pereinantis į lietų, lietus, pereinantis į šlapią sniegą, plikledis, lijundra – tokie reiškiniai bus dažni šią ir kitą savaitėmis.

Gali būti taip, kad ta porcija sniego, kuri iškrenta vieną dieną, per kitą dieną ji ištirps, nes tai bus šlapio sniego forma, o Rytų Lietuvoje, turint omeny, kad yra neįprastai stora sniego danga, ji gali išlikti ir iki Kalėdų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turėtų išeiti įšalas. Jis yra susidaręs nuo lapkričio mėnesio, prasidės vėl vos ne pavasariniai reiškiniai, kadangi tirpstantis sniegas papildys upių nuotėkį, todėl galimi potvynių reiškiniai.

Kas bus po Kalėdų iki Naujųjų metų?

Iki Kalėdų dar 2 savaitės, tai šiam laikotarpiui yra numatomi šilti orai ir Kalėdos gali būti didesnėje Lietuvos dalyje žalios, o ne baltos. Prognozės, kas laukia po Kalėdų, yra preliminarios, bet temperatūra turėtų laikytis tarp 0–5 laipsnių. Pajūryje temperatūra bus 2–3 laipsniais aukštesnė.

Visą pokalbį išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tradicijų puoselėtojas
tradicijų puoselėtojas
prieko čia baltos ar žalios. laukiu tradicinių purvinų kalėdų.
galvą reikia pasigydyti :DDD
Užsidėti sijona bus labai karstos kalėdos zydes gales medžiai zaliuos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų