kalėdos

Kalėdos

 

Tai viena svarbiausių ir džiugiausių metų švenčių, švenčiama gruodžio 25 dieną, minint Jėzaus Kristaus gimimą. Ši šventė yra kupina religinių, kultūrinių ir šeimos tradicijų. Kalėdos prasideda Kūčių vakariene ir tęsiasi per Kalėdų dieną, kai šeimos renkasi bendrai maldai, dalijasi dovanomis ir vaišinasi šventiniais patiekalais. Kalėdos Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių yra laikas, kai puošiamos eglutės, namai papuošiami žvakelėmis, girliandomis ir kitomis šventinėmis dekoracijomis.

 

Prekybos centras Lietuvoje jau kviečia į Kalėdų mugę: pirkėjai nustebę

Nors vasara dar tik įsibėgėja, kai kurie jau pradeda ruoštis 2024-ųjų metų žiemai, o tiksliau – kalėdinei mugei. Tokia reklama papuošė vieną Vilniaus prekybos centrą. „Kviečiame prekeivius į PC „Vilnius Outlet” Kalėdų mugę”, – rašoma reklaminio stendo plakate. Jo apačioje ir kontaktai, į ką reikia kreiptis, jeigu nuspręsite dalyvauti mugėje. Šią reklamą pastebėjo kainas nagrinėjančio portalo „pricer.lt“ atstovas Petras Čepkauskas.
186 2024-06-26

Prezidentas ir premjerė sentikius ir stačiatikius sveikina su Šv. Kalėdomis

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė Lietuvos sentikius ir stačiatikius pasveikino su sekmadienį jų švenčiamomis šv. Kalėdomis. Prezidentas savo sveikinime pažymi tarpusavio bendrystę, ypač siaučiant karams ir negandoms, pabrėžia ir tai, kad Lietuvos valstybė „nuo seno priimdavo, priglausdavo ir suburdavo įvairių tautybių ir tikėjimų žmones, kurie taikiai gyvendami kūrė šalyje solidarumo, tolerancijos ir bendradarbiavimo kultūrą“. „Iš naujo atrandama skirtingumų harmonija v...
Aktualijos 2024-01-07

Sandra Skorupskaitė prakalbo apie naujus namus ir kodėl šventes sutiko toli nuo jų

Ką tik praūžusios gražiausios metų šventės Dubajuje gyvenančiai verslininkei Sandrai Skorupskaitei praėjo magiškai. Milijoninėmis vestuvėmis išgarsėjusi moteris jas atšventė toli nuo namų, o Naujuosius metus pasitiko su ambicingais tikslais.  Naujienų portalui tv3.lt S. Skorupskaitė atskleidė, kad visas didžiąsias metų šventes sutiko ne namuose Dubajuje, o Austrijoje. Tačiau net ir esant toli nuo namų, prie šventinio stalo sėdėjo visa verslininkės šeima.
2024-01-06

Atskleidė princesės Charlotte žodžius, skirtus pusseserei Miai: sužavėjo pasaulį

Didžiosios Britanijos karališkoji šeima laikėsi kasmetinės tradicijos Kalėdų dieną vykti į šventines pamaldas bažnyčioje, o po jų pasveikinti čia susirinkusius gyventojus. Šventinėje išvykoje dalyvavo ir princesė Charlotte, kuri buvo pastebėta šiltai bendraujanti su savo pussesere Mia Tindall.  Devynerių Mia Tindall – princesės Anne dukros Zaros Tindall ir jos vyro Marko Phillips'o atžala. Tai – pirmasis judviejų vaikas.
2024-01-05

Neišmeskite eglės spyglių: nustebsite, kur puikiai pravers

Didžiosios metų šventės jau praėjo, o namų kampe besipuikuojanti eglutė ima ne tik prarasti savo grožį, bet ir atsibosti. Jeigu per Kalėdas turėjote gyvą eglutę, neskubėkite jos išmesti. Atskleidė, kur galima panaudoti eglės spyglius. Štai keletas būdų, kur galite panaudoti eglutės spyglius, rašo womansday.com. Užkurkite ugnį Suberkite saują sausų spyglių, kartu su malkomis, laikraščiais ar kitais degiais daiktais.(Jos greitai dega, todėl geriau tinka kartu su kitais degiais daiktais.
2024-01-05

Pasakė, ką po švenčių daryti su eglėmis: nekartokite kelių klaidų

Praūžus šventiniam šurmuliui ir į namus atkeliavus Naujiesiems bei Trijų karalių šventei, mūsų šalies gyventojai įprastai nupuošia per gražiausias metų šventes džiuginusius kalėdinius medelius. Vieni namuose grožėjosi gyvu vazone augančiu medeliu, kiti kirstine eglute ar kėniu, dar kiti namų jaukumą sukūrė pasipuošdami eglišakėmis. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai pataria, kaip po švenčių elgtis su dar žaliuojančiais bei jau nudžiūvusiais medeliais.
2024-01-05

„Vienas namuose“ žvaigždė – prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio: tai įvyko po baisaus incidento

Filmo „Vienas namuose 2“ žvaigždė Timas Curry buvo pasipūtęs prižiūrėtojas, tapęs Kevino McCallisterio aršiausiu priešininku, tačiau prabėgus trims dešimtmečiams, Timas yra tas, kuriuo rūpinamasi. Po to, kai filme „Vienas namuose“ įveikė įsilaužėlių duetą, filmo tęsinyje išdykėliui Kevinui McCallisteriui teko įveikti naują priešą – pasipūtusį, kerštingą prižiūrėtoją poną Hecktorą.
2024-01-02

Šventiniai desertai stebina gyventojus: už įspūdingus kūrinius nepagaili ir 100 eurų

Paryžiuje desertų meistrai šventėms gamina įspūdingus desertus. Sužinokite, kas juos įkvepė ir kodėl pirkėjai už desertą negailėjo ir šimto eurų. Prestižinėje Paryžiaus desertinėje prieš šventes buvo pats darbymetis. Meistrai gamino išskirtinius desertus, o jų įkvėpimas – ikoniniai Paryžiaus pastatai. Vienas populiariausių šio sezono desertų – šokoladiniai Garnjė operos rūmai su visais autentiškais papuošimais.
2023-12-30

Karališkoji šeima per šventes sulaukė netikėto svečio: buvo staigmena visiems

Karalius Karolis III ir kiti karališkosios šeimos nariai Kalėdų rytą tradiciškai dalyvavo rytinėse pamaldose Sandrighamo Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje. Išvykos metu čia jų laukė daugybė gerbėjų su gėlėmis ir kitomis dovanomis. Tačiau didele staigmena susirinkusiems tapo ir netikėtai su šeima pasirodęs asmuo.
2023-12-29

Lietuvoje suspindo įspūdinga šventinė instaliacija: pasakė, kur ją rasti

Kaišiadorys šiais metais kaip niekad spindi – įžiebta natūrali žaliaskarė, miesto parke šventišką atmosferą kuria eglučių miestelis, o gruodžio 22-ąją suspindo ir išskirtinė kalėdinė instaliacija. „Šiemet labai graži iniciatyva miesto parką papuošti eglutėmis, užkrėtė noru ir mus prisidėti prie miesto puošybos“, – socialiniame tinkle „Facebook“ įspūdingos instaliacijos nuotraukomis dalijosi restoranas „Pas Radvilą“. („Pas Radvilą“ Facebook nuotr.
2023-12-29
REKLAMA
REKLAMA

„Vienas namuose“ gerbėjai priblokšti: suprato tikrąją policijos pareigūno tapatybę

Kalėdinės klasikos „Vienas namuose“ gerbėjai liko priblokšti po to, kai žiūrovai, įsijungę šventinį filmą, netikėtai suprato, kad policijos pareigūną matė ir anksčiau. Šimtai „Vienas namuose“ gerbėjų puolė dalytis savo nuostaba, pastebėję didžiulę šventinio filmo detalę. Šią savaitę kalėdinis filmas sulaukė daug dėmesio, nors jam jau daugiau nei 30 metų. Nustebę gerbėjai įsijungė jį žiūrėti, tačiau kai kurie pastebėjo detalę, kurios anksčiau nematė – ir ji tapo virusine.
2023-12-29

Dovanomis šeimą apipylusi mama nesulaiko ašarų: pati negavo nė vienos

Moteris netveria pykčiu – ji ištisus mėnesius organizavo gražią Kalėdų šventę savo vaikams ir vyrui, tačiau atsibudusi Kalėdų rytą pamatė, kad šie jai nenupirko jokios dovanos. Mama sulaukė užuojautos iš internautų, kai papasakojo, kad jos vyras ir vaikai nenupirko jai nė vienos kalėdinės dovanos. Visi žinome, kad per Kalėdas svarbiausios ne dovanos, tačiau sulaukus bent smulkmenos iš artimiausių žmonių žinome, kad jie mus vertina, rašo mirror.co.uk.
2023-12-28

Dabar – antplūdis ligoninėse, bet medikai įspėja, kad blogiausia dar tik laukia: tą naktį dirbame be atokvėpio

Po šventinio Kalėdų savaitgalio į ligonines plūstelėjo maistu ir alkoholiu apsinuodiję tautiečiai. Darbo netrūko ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojams – jie sulaukė penktadaliu daugiau iškvietimų nei įprastu laikotarpiu. Tiesa, plušėjo ir traumatologai, mat dėl slidžių šaligatvių, traumų namuose per šventes į gydytojus kreipėsi daugiau žmonių nei įprastai.

Internautai įsiuto pamatę, ką moteris padovanojo vaikui per šventes: „Tai nenormalu“

Socialinio tinklo „TikTok“ vartotoja Michi James pasidalijo didžiuliu kalėdinių dovanų pirkiniu, kurį nupirko savo vieninteliam anūkui pirmųjų Kalėdų proga. Tai sukėlė nemažai diskusijų internete.  Nors dauguma tėvų per Kalėdas mėgsta vaikus palepinti dovanomis, ši moteris sulaukė aršios internautų kritikos dėl didžiulės krūvos dovanų, kurias ji nupirko savo anūkui jo pirmojo šventinio sezono proga.
2023-12-27

Jamie Oliveris pasidalijo, kaip panaudoti šventinius maisto likučius: apsilaižysite pirštus

Kadangi Kalėdų diena jau praėjo, daugelis ieško būdų, kaip sunaudoti likusį maistą. Tuo tarpu šefas Jamie Oliveris dalijasi itin paprastu ir skaniu receptu. Kalbant apie šventinius likučius, dažnai namuose po Kalėdų virtuvėje lieka kalakutienos, kumpio, briuselinių kopūstų ir sūrio.
2023-12-27

Inga Stumbrienė pasidalijo šventiniais kadrais: nuotraukose – seniai matytas Rolandas Paksas

Atėjus gražiausioms metų šventėms verslininkė Inga Stumbrienė (40 m.) su šeima įsiamžino šventinėje fotosesijoje. Kadruose užfiksuoti ir vyresnės kartos šeimos nariai – I. Stumbrienės tėvas su mama bei močiutė.  Nuotraukomis, kuriose matyti politikas Rolandas Paksas su žmona Laima Paksiene bei močiutė, Inga sutiko pasidalyti su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.  „Visada nekantraudama laukiu švenčių, nes tai laikas, kai susirenka ne tik visa šeima, bet ir visa giminė.
50 2023-12-27

Šarūnas Jasikevičius šventes sutiko Stambule: per Kūčias – smagi pramoga

Stambulo „Fenerbahče“ klube besidarbuojantis krepšinio treneris Šarūnas Jasikevičius Turkijoje sutiko ir didžiąsias metų šventes.  Socialiniame tinkle „Instagram“ Š. Jasikevičius su būriu sekėjų pasidalijo žaviomis akimirkomis su šeima.  Jasikevičius parodė, kaip sutiko šventes Nuotraukose krepšinio treneris užfiksuotas su visa šeima – žmona Anna Douka, dukra Aila bei Luku.  Šeima įamžino savo vakarienę restorane.
2023-12-27

Kalėdų šventės vienai kaunietei – išskirtinės: prakalbo apie nepaprastą pomėgį

Kalėdų šventės vienai kaunietei – tikrai išskirtinės. Mat ši moteris turi neįprastą pomėgį rinkti Kalėdų Senelius. Dabar kolekcijoje per pusketvirto šimto eksponatų, kurie okupavę kambarius, virtuvę ir net balkoną. Nuo mažučio, vos kelių centimetrų, iki metrinių barzdočių. Žvakidės, rankšluosčiai, rašikliai ir net peilis, moters patalynę taip pat puošia Kalėdų Seneliai. Jei kaunietės Laimos kas paklausia, kokia šventė mylimiausia, ji nedvejodama taria: „Kalėdos, aišku.

Prisiminė Marijono Mikutavičiaus grupės pasirodymą: tai buvo skaudžiausias koncertas jo karjeroje

Ar galėtumėte patikėti, kad žymaus atlikėjo Marijono Mikutavičiaus koncertai kartais nepavyksta? Apie skausmingiausiu per visą dainininko karjerą vadinamą koncertą šventinėje TV3 laidoje „Mūsų džiaugsmingos Kūčios“ papasakojo TV laidų vedėjas Arūnas Valinskas.  Žymaus atlikėjo bičiulis Arūnas neslėpė, kad istorijų apie Marijoną žino daug, tačiau ne viską gali pasakoti viešai.
2023-12-26

Iš Cristiano Ronaldo rankų – ypatinga kalėdinė dovana

„Al-Nassr“ žvaigždė Cristiano Ronaldo nustebino buvusio komandos draugo Marcelo sūnų nusiųsdamas į Braziliją ypatingą kalėdinę dovaną.  Šiuo metu Saudo Arabijoje rungtyniaujantis portugalas žaidė kartu su Marcelo „Real“ komandoje nuo 2009 iki 2018 metų. Pastarieji kartu iškovojo du „La Liga“ titulus, keturis UEFA Čempionų lygos trofėjus, tris kartus triumfavo FIFA Pasaulio futbolo klubų taurėje. C.Ronaldo ir Marcelo turėjo gerus santykius ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų.
2023-12-26

Žvilgsnis į „Žalgirio“ krepšininkų Kalėdas: mielos akimirkos šildo širdį

Kauno „Žalgiris“ jau ketvirtadienį žais Eurolygos rungtynes su Tel Avivo „Maccabi“. Tai bus pirmojo Eurolygos rato pabaiga, o rungtynes nuo 19:45  val. transliuos „Go3“ televizija. Prieš rungtynes žalgiriečiai rado laiko atsipūsti ir kartu su savo šeimos nariais atšventė Kalėdas. Pateikiame akimirkas, kuriose kalėdinėmis akimirkomis dalinasi Laurynas Birutis, Arnas Butkevičius, Lukas Lekavičius, Kevarriusas Hayesas.
98 2023-12-26

Ingrida Kazlauskaitė švenčia jubiliejų: „Sunku šiuos metus prie manęs priderinti“

Dainininkė Ingrida Kazlauskaitė antrą Kalėdų dieną mini savo gimtadienį. Šiemet moteriai suėjo 40-imt. Pasitikdama jubiliejų, Ingrida jaučiasi pakylėtai ir tarsi būtų gimusi po laiminga žvaigžde. Skaičiai negąsdina Ingrida Kazlauskaitė spinduliavo gera nuotaika ir energija. Naujienų portalui tv3.lt ji atskleidė, jog šie metai jai buvo ypač geri. „Gimtadienį sutinku, kaip ir visada, labai puikiomis nuotaikomis. Bet šiais metais – ypatingai.
2023-12-26

Atplėšusi vyro Kalėdų dovaną Evelina nustėro: „Koks pažeminimas“

„Esu skaičiusi daugybę istorijų, kai žmonės gauna nei šiokias, nei tokias dovanas. Netikėtai per šias Kalėdas ir aš įstojau į tokių žmonių gretas, kai išpakavau vyro dovaną, noriu papasakoti ir jums, kokios Kalėdų dovanos sulaukiau. Vis dar negaliu atsigauti po tokios „staigmenos“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Evelina.
2023-12-25

Arnoldo Schwarzeneggerio kalėdinė tradicija sužavėjo tūkstančius: tai daryti ragina ir kitus

Aktorius Arnoldas Schwarzeneggeris (76 m.) turi tradiciją, kurios laikosi kiekvienais metais šventiniu laikotarpiu. Pasirodo, žinomas vyras kiekvienais metais prieš šventes važiuoja į vietos centrą, kuriame dalina kalėdines dovanas.  76-erių aktorius  buvo užfiksuotas vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo socialiniuose tinkluose. Filmuke matyti, kaip aktorius bendrauja su šeimomis ir vaikais bei dalija kalėdinės dovanas Hollenbeck jaunimo centre.
2023-12-25

Unikalus miniatiūrinis kaimas: prieš Kalėdas čia visada yra sniego ir kasmet daugėja gyventojų

Kūčių vakarą TV3 Žinios pakvietė į kaimą, kuriame prieš Kalėdas visada yra sniego, kasmet daugėja gyventojų ir statomi nauji pastatai. Šis kaimas unikalus – miniatiūrinis. Tai vienos kaunietės rankų darbas, o šiemet ji ir dar labiau nustebino – sukūrė į delną telpančią visą kaimo sodybą. Kaunietės Agnės miniatiūrinis kaimas tikrai netuštėja, čia kasmet yra naujakurių ir naujų trobesių, o prieš Kalėdas visada pūpso neišbrendamos sniego pusnys.
2023-12-24

Kalėdų Senelis pradėjo savo kelionę: „Mano noras – kad žmonės visame pasaulyje gyventų taikiai“

O dabar prie televizorių ekranų kviečiame visus vaikus, laukiančius žinių iš Kalėdų Senelio. Taigi Elnio traukiamomis rogėmis jis jau pradėjo savo stebuklingą kelionę iš tolimojo Šiaurės ašigalio pas jus. O kokius linkėjimus visiems siunčia Kalėdų Senelis, netrukus ir pamatysite. Išlydėti Kalėdų Senelio į tolimąją kelionę jo namuose Šiaurės Ašigalyje susirinko šimtai žmonių.
2023-12-24

Tai žino ne visi: kada išties reikia įžiebti eglutę

Šiandien yra būtent tas vakaras, kai pagal tradicijas įžiebiamos Kalėdų eglutės. Tačiau dabar jos sužiba gerokai anksčiau – gruodžio pradžioje ar net nesibaigus lapkričiui. Tad dabar kartu pakeliaukime po mūsų šalį, pasižvalgykime, kokias neįprastas eglutes papuošė mūsų tautiečiai, ir ką apie tai mano tradicijų puoselėtojai. Štai tokią žybsinčia eglutę iš 19 traktorių įžiebia Kelmės rajono ūkininkai.
Aktualijos 2023-12-24

Pirmieji duomenys apie Kalėdų Senelį siekia neatmenamus laikus: štai iš kur atsirado dovanojimo tradicija

Kūčių vakarienė paragauta, belieka tik sulaukti Kalėdų Senelio, nes kokios gi šventės be dovanų. Be jų švenčių neįsivaizduoja jau ne tik vaikai, bet ir dalis suaugusiųjų. Tik štai labai retas žino, iš kur atsirado dovanojimo tradicija ir kas tas paslaptingasis Kalėdų Senelis, kuris mus aplanko kiekvienais metais. Pasirodo, tai neišgalvota būtybė, kuria jau dabar kartais ima abejoti ir vaikai. Paaiškėja, kad Kalėdų Senelis išties yra. Taip prieš Kalėdas paštą tikrino senelis Kalėda.
2023-12-24

Kūčiukai buvo populiarūs ne visada: štai apie kokius lietuvių valgius dar negirdėjote

Kaip tik šią akimirką visos krikščioniškos Lietuvos šeimos sėdasi prie šventinio Kūčių stalo. Ir veikiausiai nėra namų, kuriuose nebūtų kalėdaičių ar kūčiukų, tačiau taip buvo ne visada. Pasirodo, Dzūkijoje kadaise kūčiukai nebuvo populiarūs. Ant dzūkų stalo dažniau puikuodavosi virtinukai su aguonomis. O štai Žemaitijoje ypatinga vakarienė neapseidavo be tradicinės cibulynės. Kaip ir Aukštaitija neįsivaizduoja šventinio stalo be avižinio kisieliaus.

Išgyventi Kalėdas: psichologas pasakė, ką daryti, jei šventės nedžiugina

Didžiausios metų šventės ne visiems yra smagus periodas. Kai kuriems žmonėms jis tik pagilina vienišumo jausmą arba primena, kad reikės susitikti su žmonėmis, su kuriais santykiai nėra geri. Vis dėlto šventinis laikotarpis gali būti gera proga apmąstyti savo gyvenimą ir pakeisti kai kuriuos pasirinkimus, sako psichologas Marius Daugelavičius. Prekybos centruose pirmieji Kalėdų akcentai pasirodo anksti, dar spalio viduryje.

Ukrainiečių stačiatikiai perkelia Kalėdas į gruodžio 25-ąją, kad būtų „toli nuo Maskvos“

Ukrainos stačiatikiai pirmą kartą ruošiasi švęsti Kalėdas gruodžio 25 dieną, vyriausybei atkėlus jų datą iš sausio 7-osios, kai dauguma stačiatikių švenčia Kalėdas, Kyjivui taip siekiant atsiriboti nuo Rusijos. Sekmadienio vakarą paskelbtame kalėdiniame kreipimesi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad „visi ukrainiečiai yra kartu. Mes visi kartu švenčiame Kalėdas.
222 2023-12-24

Skaudi realybė: vienišų senjorų kasmet vis daugiau – netenka artimųjų, jie emigruoja

Vaikų iškeptas sausainis ar rankų darbo atvirukas – tokios dovanos per didžiąsias metų šventes šildo vienišus žmones Panevėžyje. Ir kai kam tai vienintelė dovana per šventes, sako senjorus lankančios socialinės darbuotojos. Jos pastebi, kad pastaruoju metu daugėja žmonių, kuriems reikalinga visokeriopa pagalba ne tik buityje – labiausiai trūksta dėmesio ir šilto žodžio. „Čia bus eglutė ir aš ją norėsiu padaryti pilnai mėlynai ir ant jos pakabinti žaisliukus visokius“, – sako 10-metis Danielius.

Adamkus pirmas Kalėdas pasitinka be Almos: papasakojo, kaip jie švęsdavo anksčiau

Kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus (97) šiais metais pirmą kartą šventes pasitinka be anapilin iškeliavusios  pirmosios šalies ponios ir savo mylimos žmonos Almos Adamkienės. Artima Adamkų šeimos draugė Birutė Vizgirdienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip Valdas ir Alma minėdavo šv. Kūčių bei šv. Kalėdų šventes ir atskleidė, kokios buvo jų šeimos vertybės.  Šv.
2023-12-24

TV3 Žinios. Lietuva sutinka didžiąsias metų šventes; Tautiečiai plūstelėjo į pajūrį

Lietuvoje švenčiamos Kūčios. Kūčių vakaro ramybė – proga pajusti bendrystę ir artumą. Taip sako prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovo ir pirmosios ponios Dianos Nausėdienės sveikinimai Lietuvos žmonėms. Tuo metu į Palangą sutikti Kalėdas, Naujuosius, o dažnai net pasilikti ir dienoms tarp jų, jau plūsta žmonės iš visos Lietuvos ar net užsienio. Viešbučiuose vietų vis mažiau, o kiekviena kavinė ar restoranas įvairiausiais būdais siūlo šventes sutikti būtent pas juos.

Pirmąją Kalėdų dieną pasiruoškite skėčius: orai visai subjurs

Pirmąją Kalėdų dieną orai malonūs nebus – šlapdribą keis lietus, pūs gūsingas vėjas. Pirmadienio naktį žadami krituliai: sniegas, šlapdriba, daug kur pereinantys į lietų. Daug kur plikledis, silpna lijundra, pirmoje nakties pusėje vietomis pustys. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, vietomis, daugiausia Pietvakarių Lietuvoje, gūsiai 15–20 m/s. Žemiausia temperatūra naktį nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.
Orai 2023-12-24

Ingrida Šimonytė sveikinina lietuvius su Kalėdomis: „Palinkėkime vieni kitiems geranoriškumo“

Premjerė Ingrida Šimonytė šv. Kalėdų proga kreipėsi į Lietuvos žmones.  Savo sveikinime ministrė pirmininkė palinkėjo tautiečiams geranoriškumo.  „Mielieji, sveikinu Jus visus su Šventomis Kalėdomis, šviesiausia ir jaukiausia metų švente, kuri padeda dar aiškiau pamatyti ir įvertinti tai, ką turime. Jaukumą ir bendrystę kuriame mes patys, turėdami ryžto atverti širdis, tiesti rankas kito link ir dalytis šiluma.

Lietuvai – užsieniečių liaupsės: „Saugokis, Niujorke, Vilnius gali pelnyti tobulo Kalėdų miesto titulą“

„Jei ieškote stebuklingų šventinių atostogų – pamirškite Mančesterį, Birmingamą ir Glazgą. Vietoje to, jums reiktų nuvykti į Vilnių“, – portale „Metro“ rašo žurnalistė iš Jungtinės Karalystės Kristen Robinson. Niekada dar nesilankiusi Lietuvoje žurnalistė buvo sužavėta lietuvių šventiška dvasia, kalėdinėmis dekoracijomis ir netgi oru. Kristen Robinson liko nustebinta dar net neatvykusi į Vilnių – skrydžiai iš Londono į Vilnių yra pigesni nei traukinių bilietai iš Londono į Mančesterį.
2023-12-24

Irūna Puzaraitė prabilo apie kalėdines tradicijas ir patirtas nesėkmes: buvo tikras fiasko

Irūnos Puzaraitės-Čepononienės (33 m.) namuose jau kurį laiką kvepia kalėdine dvasia. Moteriai didžiosios metų šventės – itin svarbi proga pabūti kartu su šeima. Šeimoje ji tikina puoselėjanti ne tik modernias, bet ir senąsias tradicijas ir neslepia, kad šventėms geriausia ruoštis patiems.  Kalbėdama apie šeimos tradicijas, Irūna Puzaraitė-Čepononienė prisimena savo giminės senąją kartą: „Mūsų svarbiausia tradicija yra Kūčių vakarienė.
2023-12-24

Kunigas Ričardas Doveika: Kūčių dieną šviesa nugali tamsą net ir gamtoje

Kūčių rytą įprasmina tikėjimo, vilties ir netikėtų įžvalgų kupinas pokalbis su kunigu Ričardu Doveika. Dvasininkas pabrėžė svarbiausius šios šventės akcentus. Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ kunigas Ričardas Doveika pasakojo, kad Kūčių dieną šviesa nugali tamsą net ir gamtoje. „Nuo gruodžo 13 dienos pati gamta ateina į labai įdomią tarnystę žmogui. Iki kalėdinės nakties saulė kyla ir leidžiasi tą pačią minutę. Reiškiasi, kad šviesa susilygina su tamsa.
54
2023-12-24

Kalėdoms dovanoti keturkojo negalėsite: gyvūnų prieglaudos paaiškino, kodėl

Artėjant gražiausioms metų šventėms, gyvūnų prieglaudos stabdo bet kokius gyvūnų atidavimus. Prieš Kalėdas sugalvoję sau ar artimiesiems padovanoti šunį, katę ar kokį kitą augintinį, žmonės po švenčių juos dažniausiai grąžina atgal į prieglaudas. Šitaip gyvūnas, po kelių savaičių vėl grįžęs į narvą, patiria milžinišką stresą.

Ingos Stumbrienės šventės šiemet prasidės kitaip: dukrai Estelai – svarbi užduotis

Verslininkės Ingos Stumbrienės namuose jau pakvipo gražiausiomis metų šventėmis: namuose stovi papuošta žaliaskarė, o dukra Estela ir sūnus Gabrielius nekantriai laukia Kalėdų Senelio su dovanomis. Tiesa, šiemet šventės Stumbrų šeimoje prasidės kiek kitaip, nei įprasta – Ingai teks svarbi ir atsakinga užduotis.  Naujienų portalui tv3.lt I. Stumbrienė papasakojo, kaip švenčių laukimas atrodo jų namuose.
2023-12-24

Ingos Stumbrienės dukra Estela pasidalijo išskirtiniu šventiniu receptu

Ingos Stumbrienės dukra Estela savo kulinariniais gebėjimais nustebino jau ne vieną. Švenčių proga ji dalijasi iškirtiniu receptu. Estelos Stumbraitės meduoliniam vainikui abejingų būti negali. Šis patiekalas tikrai susilauks daug komplimentų. Estela receptu pasidalijo išskirtina su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
2023-12-24

Šventines nuotaikas Europoje temdo nežinia: imamasi papildomos apsaugos

Vakarų Europos miestuose šventines nuotaikas temdo gausesnės pareigūnų ir karių pajėgos bei užtvarai. Taip europiečiai saugosi nuo galimų islamistų išpuolių, kurių padaugėjo prasidėjus karui Izraelyje. Šviečiantys medžiai Prancūzijos sostinėje Paryžiuje praneša apie artėjančias Kalėdas. Tačiau įdienojus nuotaikos miesto centre niūresnės. Prie Paryžiaus simbolio Eifelio bokšto gausiai budi karių.
2023-12-23

Gyventojai atveria pinigines šventiniam stalui: „Nežmoniškai brangu“

Kone 100 eurų už žąsį, keliadešimt eurų už triušį ar antį – tiek tenka atseikėti už vieną pagrindinių patiekalų Kalėdų stalui. Tačiau žmonės sako, kad šventės vieną kartą metuose, tad atveria pinigines. Brangesni šiemet ir šventėms graibstomi džiovinti grybai bei spanguolės. Panevėžietė Regina jau apsipsrendė ką patiekti šiųmečių švenčių stalui kaip pagrindinį patiekalą.   „Pirkom kraliką, labai skanus troškintas, labai retai kada ir perkam, tik švenčių proga“, – sako Regina.

Vaidas Baumila pasidalijo mėgstamiausiu Kūčių patiekalu: jį gamina brangus žmogus

Atlikėjai Vaidas Baumila kartu su Evgenya Redko susibūrė į duetą ir pradžiugino savo gerbėjus nauju kūriniu. Belaukdami šventinio sezono jiedu paatviravo, kokie Kūčių patiekalai yra mėgstamiausi. O intensyviai sportuojantis V. Baumila atskleidė, ar per šventes jam svarbu neprisivalgyti. „Mano mama daro silkę pataluose, aš ją dievinu“, – teigė Evgenya Redko, paklausta apie mėgstamiausią Kūčių patiekalą. „Brolienės kepti pyragaičiai su grybais. Ir dar – brolienės imbieriniai sausainiai.
2023-12-23

Iglės Bernotaitytės gyvenimą pakeitė 1 knyga: dabar siunčia žinią kitiems

Advento laikotarpis praskriejo nenumaldomu greičiu ir jau rytoj prasideda didžiosios šių metų šventės. Atlikėja Iglė Bernotaitytė naujienų portalui tv3.t papasakojo, kad šiais metais šventinis laikotarpis jai buvo įtemptas, įvairūs koncertai, pasiruošimas miuziklui „Tristanas ir Izolda“, tačiau Kalėdų dvasia vis vien gyvena jos širdyje. „Praėjusiais metais Kalėdų eglutę puošiau labai anksti, nes laisvo laiko turėjau daugiau, o šiais metais neturiu laiko, kad galėčiau daug galvoti apie šventes.
2023-12-23

TV3 Žinios. Gedulas Čekijoje; lietuviai atveria pinigines; paskutiniame Seimo posėdyje – dovanos ir kančia

Su šventine nuotaika ir dovanėlėmis į paskutinį sesijos posėdį susirinko Seimo nariai. O pažvelgę į savo darbus, liūdnai pripažino – juos užgožė apkaltų ir skandalų gėda, kai kurie net prabilo apie kančią Seime. Pasirodė vaizdai, kaip studentas žudikas Prahoje nuo universiteto stogo šaudo į žmones, Čekija Kalėdas  pasitinka labai liūdnai – šalyje visuotinis gedulas.

Išgirdęs uošvienės klausimą prie stalo liko be žodžių: „Ką ji sau leidžia?“

„Jau visai netrukus visi sėsime prie šventinio stalo, o kaipgi šventės be nepatogių giminaičių klausimų? Papasakosiu, kokio klausimo praėjusiais metais sulaukiau iš savo mylimos uošvienės, kuris taip įžeidė, kad turbūt nepamiršiu visą gyvenimą ir dėl to labai nelaukiu šių Kalėdų“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntęs skaitytojas Giedrius. Tradiciškai prie šventinio stalo sėda visa šeima – mes su žmona, jos tėvai, mano tėvai, broliai ir sesės.
2023-12-23

Padarykite tai rytoj: galite sužinoti, kas laukia jūsų

Nuo senų laikų Kūčios vadinamos stebuklingomis – sakoma, kad naktį ima kalbėti gyvuliai, o šuliniuose esantis vanduo pavirsta vynu. Stebuklingą šv. Kūčių vakarą neapsieinama ir be įvairių burtų, kuriais stengiamasi nuspėti laukiančius pokyčius. Apie šv. Kūčių tradicijas, jų reikšmę ir pagrindinius šios nakties burtus pasakoja etnologė Eglė Valentė. Etnologė E. Valentė pasakoja, kad šv. Kūčių papročiai ir burtai atsirado taip seniai, kad neįmanoma pasakyti, kada.
2023-12-23

Jokiu būdu nesakykite šių žodžių prie stalo: šventės bus sugadintos

Kalėdinis laikotarpis – tai metas, kai džiaugiamės šilta atmosfera, dovanomis ir bendravimu su artimaisiais. Tai laikas, kai etiketas tampa ypač svarbus. Kalbant apie šventinių progų etiketą, svarbu prisiminti, kad net mažiausi gestai gali daryti įtaką šventinio pasibuvimo eigai. Šeimos stalo etiketas taip pat svarbus – nuo šiltų sveikinimų iki tinkamo elgesio valgant – visa tai prisideda prie malonaus bendravimo.
2023-12-23
Į viršų