• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus pašonėje, Rokantiškėse, dygsta didžiausios Lietuvoje kareivinės. Dvidešimties futbolo aikščių plote įsikurs daugiau nei pusė tūkstančio karių bei administracija, garažuose stovės pėstininkų kovos mašinos, veiks ir remonto dirbtuvės, plovykla, degalinė – viskas, ko reikia kariams.

Vilniaus pašonėje, Rokantiškėse, dygsta didžiausios Lietuvoje kareivinės. Dvidešimties futbolo aikščių plote įsikurs daugiau nei pusė tūkstančio karių bei administracija, garažuose stovės pėstininkų kovos mašinos, veiks ir remonto dirbtuvės, plovykla, degalinė – viskas, ko reikia kariams.

REKLAMA

Kiek mažesni kariniai miesteliai dabar statomi ir Šilalės rajone bei greta Šiaulių. Dar pernai vasarą ministerija statyboms planavo gerokai mažiau pinigų – apie 169 mln. eurų. Tačiau per metus projektai pabrango 60 milijonų eurų.

Pabrango iki 230 mln. eurų

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teigimu, dabar trijų projektų įgyvendinimas atsieis 230 mln. su PVM.

Karinius miestelius, išskyrus vieną, prie Šiaulių, stato ne kas kitas, o ką tik politinės korupcijos byloje nuteisto koncerno „MG grupė“ įmonė „Darnu group“.

REKLAMA
REKLAMA

Šimtamilijoninę sumą valstybė koncernui sumokės per 15 metų. Pirkimą statyboms Krašto apsaugos ministerija paskelbė dar Sauliaus Skvernelio kadencijos metu, 2019-aisiais. Pirkimo nugalėtojai paaiškėjo 2020-ųjų rudenį, prieš pat pasikeičiant valdžioms, kai politinės korupcijos byla buvo linksniuojama jau ketverius metus.

REKLAMA

Jau tada Seime vyko parlamentinis tyrimas ir kilo klausimai, kaip valstybė tokios svarbos objektui gali pasitelkti teisiamą koncerną. Kas dėl to dėjosi valdžios kabinetuose, gerai atsimena tinklaraštininkas, buvęs Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas.

„Tuo metu ta diskusija vyko ir už uždarų durų, ir viešai. Galop buvo gana aiškiai pasakyta – jeigu tu eliminuoji juridinį asmenį, kuris yra nenuteistas, kol neįsiteisėjęs nuosprendis, galioja nekaltumo prezumpcija, jis yra visiškai švarus <...>. Jį pašalinus valstybė susidurtų su ieškiniais ir dar pati greičiausiai turėtų susimokėti“, – TV3 žinioms sakė tinklaraštininkas S. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA

O dabar tam tikra prasme mokesčių mokėtojai padengė ir kiek didesnę nei milijono eurų dydžio baudą, kurią koncernas jau sumokėjo. Vieno milijono eurų bauda, palyginti su šimtamilijoniniais užsakymais, neatrodo itin skausminga.

„Mes kalbam apie paprasčiausias investicijas – tu neši šimtus tūkstančių politikams ir valdininkams, kad gautum atgal milijonus. Ir tie milijonai taip pat ir valstybės užsakymų pavidalu plaukia. Infrastruktūriniai projektai, statybų projektai“, – teigė S. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol vyko teismai, „Darnu group“ spėjo pastatyti ir porą policijos komisariatų bei areštinių. Pavyzdžiui, pagal viešosios ir privačios partnerystės projektą kartu su Policijos departamentu pastatytas Panevėžio policijos komisariatas su areštine, kainavo per 20 mln. eurų.

Ironiška – ar kokybiškai pastatė areštinę, dabar turi progą išbandyti pats buvęs koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. Policijos komisariatas Vilniuje ir nauja areštinė valstybės biudžetui kainavo 56 milijonus eurų.

REKLAMA

Už mažų įmonių stovi šimtamilijoniniai užsakymai

Kadangi „Darnu group“ valdo per 30 antrinių bendrovių ir įstaigų, iš pirmo žvilgsnio su koncernu statytojų galima ir nesusieti – bendrovė pasivadinusi „Pilies projektai“. Toks veikimo modelis, kai viešai sunku atsekti, kad už mažų įmonių stovi ir šimtamilijoninius užsakymus gauna vienas ir tas pats koncernas, Skirmantas Malinauskas vadina viena didžiausių problemų.

Net ir šioje politinės korupcijos byloje šešeriems metams už grotų siunčiamas buvęs viceprezidentas R. Kurlianskis, o viskam diriguojantis vienas turtingiausių lietuvių Darius Mockus iš balos išlipo beveik sausas, į teismą atėjo tik kaip liudytojas.

REKLAMA

„Jeigu jis kurtų naujus verslus ar to paties koncerno pagalba dalyvautų pirkimuose, kitose schemose, kiltų labai didelis klausimas, ar korupcija baudžiama, ar pasitenkinam tuo, kad pagaunami už rankos vykdytojai tokių nusikaltimų, o tie žmonės, kurie stovi už jų, tiesiog lieka nenubausti“, – teigė S. Malinauskas.

Pati „MG grupė“ skelbiasi, kad pernai uždirbo per 800 milijonų eurų pajamų. Grynasis visų grupės įmonių pelnas siekia 40 mln. eurų.

S. Malinauskas svarsto, kad, jei Aukščiausiasis Teismas paliks tokį patį nuosprendį, institucijos turėtų imtis veiksmų, kad už korupciją nuteistos įmonės negalėtų lyg niekur nieko dalyvauti viešuosiuose pirkimuose ir laimėti šimtamilijoninių konkursų. Tačiau tokių iniciatyvų kol kas negirdėti.

tv3.lt

Dabar kai viskas ,prichvatizuota, liko vogimas iš biudžeto,bet kai Lietuvoje politikai korupciją legalizavo tai tarnyboms nėra ką veikti,nes Pernvas jau siųlosi Ukrainoje padėti kovoti su korupcija,Paskutinis skandalas su čekiukais baigėsi ,kad seimo nariai visi vienbalsiai padidino pinigų iki 800e visiems savivaldybės tarybos nariams ir aišku jau jokių čekių nereikės ,galės ir uošvienėms telefonus pirkti,ne ti žmonoms ir aišku smagu bus dirbantiems oficialiai kitur papildomai kaip savivaldybės nariams prisdurti papildomai pinigų.Nesvarbu,akd mistuose ,miesteliuose reikai senukams ,dubenėlių sriubos,kad labdaros akcijos vaikams,kad pinigų trūksta mokytojams...
Per TV rode kareivines prie Vilniaus. Susidare ispudis, kad jos is bloku pastatytos ( ne monolitas lietas ), jeigu neklystu ir taip yra, vadinasi viena bombike ar raketele ir bum - visu musu besiilsinciu kareivuku kaip nebuta. Krito i aki ir atvira kuro kolonele - viena drono bombike ir jos nebeliko. Susidare ispudis, kad baze buvo projektuota pasiziurejus video filmus apie Rembo ar pn - kartoniniai namai, neapsaugotos kuro cisternos ir tt.
Jeigu is tikro taip yra, tai skiriamo biudzeto gynybai ir 10 procentu neuztektu, nes musu janukoviciai uz viska pristatytu brezentiniu palapiniu, skardiniu konteineriu, tik ne tvarius statinius - pozeminius bunkerius, monolitinius itvirtinimus, sleptuves ir tt.
Iš straipsnio aiškėja dar vienas idomus dalykas - pinigai gynybai eina namų statybai.
Ne ginkluotei.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų