Seimo nariai prisiekė: Guoga jau žada daryti vaikus, o kiti pasiklydo koridoriuose ir bėgo nuo žurnalistų

Seime prisiekė naujosios kadencijos parlamentarai. Dėl koronaviruso grėsmės ceremonija skyrėsi nuo ankstesnių, o papildomo streso naujokams sukėlė ir klaidūs parlamento koridoriai ir žurnalistų kameros – viena parlamento naujokė nuo jų spruko jau pirmąją kadencijos dieną. Gabrielius Landsbergis bandė prisiekti nepadėjęs rankos ant Konstitucijos,  o daliai seimūnų šiek tiek nerimo sukėlė ir data, kurią prisiekiama – penktadienis, 13-oji.

Pirmyn atgal po Seimo rūmus zujančiam Antanui Guogai sunkiai sekasi rasti bendražygius darbiečius, su kuriais ir jis pats pateko į parlamentą. Tiesa, dar šią savaitę jis pasėjo dvejones, ar neperleis savo vietos Artūrui Skardžiui.

„Pradžioj reikia mums pagerint gimstamumą Lietuvoje. Vaikus darysiu. Seime reikia mums visiems vaikus daryt, be abejo“, – sako Seimo narys Antanas Guoga.

(58 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seimo pirmasis posėdis

Dar prieš prisiekiant, į Seimą sugrįžęs Valdemaras Valkiūnas teigė pajutęs, kad net širdis pradėjo plakti kitaip.

„Jausmas toksai... Kitaip širdis plaka. Nei stipriau, nei ne, kitaip. Nežinau, čia kokios pasekmės bus“, – pasakoja Seimo narys Valdemaras Valkiūnas.

Vieno euro gyventojų pajamų mokesčio tarifą prieš rinkimus siūliusi Beata Petkevič nuo žurnalistų spruko jau pačią pirmąją naujo darbo dieną: „Aš skubu į salę, aš jūsų labai atsiprašau visų.“

Kai kuriems pabėgti dar būtų sunku – parlamento rūmai atrodo klaidūs.

„Ne, koridoriai atrodo labai klaidūs, tikrai reikės, nežinau, pavaikščioti, pasidaryt pačiai sau ekskursiją ir susiorientuoti gerai“, – teigia Seimo narė Morgana Danielė.

Į parlamentą pateko 60 naujai išrinktų politikų, 81 Seimo narys buvo perrinktas.

„Gavosi, kaip gavosi, pasikeičia sąlygos, pasikeičia principai ir galų gale, lygiai taip pat ir pasaulyje ir Europoje ir visur kitur įvyko tam tikrų pasikeitimų ir galų gale nusprendžiau grįžti čia, į Lietuvą“, – kalbėjo Seimo narys Zigmantas Balčytis.

REKLAMA

„Visą laiką, kiek aš čia būdavau, turbūt mane labiausiai gąsdindavo tas kiekis popierių, kuriuos reikia perskaityti. Daugiau niekas“, – sako Seimo narys Linas Slušnys.

„Bandysime išvengti bet kokios priešpriešos, bet kokio nekonstruktyvumo, taip, mes galbūt viešojoje erdvėje pateikiami, kaip vienas kito antitezė, bet tiek ponas Petras Gražulis, tiek aš turime savo darbotvarkę ir labai tikiuosi, kad Seime pavyks dirbti konstruktyviai siekiant tą darbotvarkę įgyvendinti“, – pasakoja Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

„Žinoma, natūralu, kai bet kokią naują pareigybę pradedant, tai yra tas sveikas jaudulys“, – teigia Seimo narys Marius Matijošaitis.

Bet jaudinosi ne tik parlamento naujokai. Štai Gabrielius Landsbergis iš jaudulio net bandė prisiekti nepadėjęs rankos ant Konstitucijos.

Šis Seimas – tryliktasis. O ir prisiekia jis penktadienį, lapkričio tryliktąją, nors daugelis parlamentarų sako nemanantys, kad tai lems prastą išrinktųjų darbą.

„Jūrininkai tą dieną sėdi krante ir niekur neplaukia. O seimūnai žino, kad pirmas Seimas taip pat prisiekė 13-ą dieną ir išsilaikė tik 4 mėnesius. Tai aš tikiuosi, kad šitas Seimas ilgiau laikysis“, – kalbėjo Seimo narys Dainius Kepenis.

„Ir iki šitos datos Lietuva tokioj nekokioj situacijoj buvo, tai nemanau, kad čia tas simbolizmas labai kažką kardinaliai pakeis“, – sako Seimo narys Arūnas Valinskas.

Dėl koronaviruso išrinktieji Seimo nariai prisiekė dviem grupėmis, o ne visi drauge. Į salę nebuvo įleidžiami ir stebėti ceremoniją norėję svečiai bei žurnalistai. Prisiekti negalėjo 6 Seimo nariai – jie arba serga koronavirusu, arba yra priversti izoliuotis dėl kontaktų su sergančiaisiais. Pandemijos iššūkius savo kalboje pabrėžė ir Gitanas Nausėda

„Susirinkote į pirmąjį posėdį tuo metu, kai visa šalis liepsnoja infekcinio pavojaus raudoniu, kai medikai neramiai skaičiuoja sunkiems ligoniams liekančias lovas, o verslo įmonės – besikaupiančius nuostolius“, – sakė G. Nausėda.

REKLAMA

Tačiau iš karto pasiuntė ir perspėjimą.

„Žinoma, kaip ir iki šiol dariau, kritiškai vertinsiu visus naujus įstatymus, o prireikus teiksiu konstruktyvius pasiūlymus. Taip pat ir iš Jūsų tikiuosi rimto požiūrio į teisėkūros procesą. Mes neturime prabangos užsiimti skubota ir nekokybiška įstatymų leidyba“, – teigia G. Nausėda.

Šiandien paaiškėjo ir kas vadovaus partijų frakcijoms. Konservatorių darbą parlamente prižiūrės pirmininkas Gabrielius Landsbergis, „valstiečiams vadovaus Ramūnas Karbauskis, socialdemokratai jau anksčiau išsirinko Algirdą Sysą. Darbiečių seniūnu tapo Vigilijus Jukna, Liberalų sąjūdžio Eugenijus Gentvilas, o Laisvės partijos Ieva Pakarklytė.


Rašyti komentarą...
A
Arunas
2020-11-14 18:47:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
baisu kas dedasi
Atsakyti
0

A
Arunas
2020-11-14 18:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
baisu kas dedasi
Atsakyti
0

k
kristus
2020-11-14 20:48:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokia tauta tokia ir valdzia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų