Grušas: Dievo malonė tenusileidžia ant šio Seimo

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas naujai išrinktiems Seimo nariams siūlė ne tik šauktis Dievo pagalbos, bet sugebėti į ją įsiklausyti ir ją priimti.

„Dalyvaujame ceremonijoje, kurioje kiekvienas čia esantis išrinktasis Seimo narys prisieks „būti ištikimas Lietuvos Respublikai“ bei „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“.

Teisinga, kad priesaikos pabaigoje daugelis iš Jūsų ištars žodžius „Tepadeda man Dievas“. Tvirtumas slypi gebėjime pripažinti, kad esame silpni ir mums reikalinga Dievo pagalba. Tačiau mums reikia ne tik šauktis Jo pagalbos, bet ir sugebėti įsiklausyti ir ją priimti“, – kalbėjo G. Grušas.

(57 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Darbą pradėjo naujas Seimas: politikai taria priesaikos žodžius ir su tautiniais rūbais

Pasak Vilniaus arkivyskupo, koronaviruso pandemijos iššūkis žmonių sveikatai, valstybės ekonomikai ir daugeliui kitų sričių parodė, kad turime kurti vieningą ir nesavanaudišką visuomenę.

„Savo darbais ir pavyzdžiu veskite Jus išrinkusią tautą“, – sakė G. Grušas.

Jo teigimu, šiandien žmonės meldžiasi už tuos, kurie išrinkti tarnauti Lietuvai, ypač už šiandien darbus pradedančio Seimo narius.

„Visagalis Dievas telaimina Jus ir Jūsų tarnystę Lietuvos žmonėms, tesuteikia jėgų visada būti ištikimiems duotai priesaikai, teapšviečia ir nurodo Jums teisingą kelią, tesustiprina Jūsų širdyse troškimą išgirsti Tiesos balsą.

Teapdovanoja Jis išmintimi, kad su meile vienytumėte Lietuvos žmones ir kurtumėte jiems gerovę. Dievo malonė tenusileidžia ant šio Seimo ir telydi Jūsų darbą Lietuvos žmonių labui“, – savo kalbą baigė G. Grušas.

Kviečiame skaityti visą Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo kalbą naujai išrinktam Seimui:

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente,

Gerbiamas Konstitucinio Teismo pirmininke,

Gerbiami išrinktieji Lietuvos Respublikos Seimo nariai,

Dalyvaujame ceremonijoje, kurioje kiekvienas čia esantis išrinktasis Seimo narys prisieks „būti ištikimas Lietuvos Respublikai“ bei „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“.

REKLAMA

Teisinga, kad priesaikos pabaigoje daugelis iš Jūsų ištars žodžius „Tepadeda man Dievas“. Tvirtumas slypi gebėjime pripažinti, kad esame silpni ir mums reikalinga Dievo pagalba. Tačiau mums reikia ne tik šauktis Jo pagalbos, bet ir sugebėti įsiklausyti ir ją priimti.

Netrukus prisieksite „sąžiningai tarnauti Tėvynei“. Jėzus paliko aiškų mokymą apie tarnystę ir sektiną pavyzdį kiekvienam krikščioniui: „Pasišaukęs mokinius, Jėzus prabilo: „Jūs žinote, kad tie, kurie laikomi tautų valdovais, engia jas ir jų didžiūnai rodo joms savo galią. Tarp jūsų yra ne taip! Kas norėtų tapti didžiausias iš jūsų, tebus jūsų tarnas, ir kas panorėtų būti pirmas tarp jūsų, tebus visų vergas.“ (Mk 10, 42–44). Vėliau pridėjo: „Mylėkite vienas kitą, kaip aš Jus mylėjau.“

Sąžinė, dar vadinama Dievo balsu mūsų širdyje, reikalauja ne tiek kovoti, kad būtų įrodyta sava tiesa, bet skatina atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje. Dirbant Lietuvos žmonių gerovei ir darant sunkius sprendimus ypač svarbu klausytis sąžinės balso. Tam reikia išminties, tam reikia meilės – meilės kiekvienam Lietuvos žmogui. Už kiekvieno įstatymo teksto gebėkite įžvelgti žmogų, ypač tą, kuris silpniausias mūsų visuomenėje, kuriam reikia pagalbos. Mylėti – tai trokšti gėrio kitam. Dirbti Lietuvos žmonių gėriui – tai ne skaldyti, o vienyti. Juk svarbu išsaugoti ne tik Lietuvos žemių vientisumą, bet ir jos žmonių vienybę. Kaip himne giedame – „Vienybė težydi“. Vienybę, kaip ir meilę, lyg augalą reikia pasodinti, puoselėti, auginti, – tik tada ji pražysta. Lietuvos žemės sodas Jums patikėtas Dievo ir Lietuvos rinkėjų – kad rūpintumėtės jo gerove ir darbuotumėtės, kad vienybė ir gėris čia augtų, žydėtų ir duotų vaisių.

Koronaviruso pandemijos iššūkis žmonių sveikatai, valstybės ekonomikai ir daugeliui kitų sričių parodė, kad turime kurti vieningą ir nesavanaudišką visuomenę. Savo darbais ir pavyzdžiu veskite Jus išrinkusią tautą.

Šiandien meldžiamės už mūsų Tėvynę Lietuvą ir jos žmones. Meldžiamės už tuos, kurie išrinkti tarnauti Lietuvai, ypač už šiandien darbus pradedančio Seimo narius. Visagalis Dievas telaimina Jus ir Jūsų tarnystę Lietuvos žmonėms, tesuteikia jėgų visada būti ištikimiems duotai priesaikai, teapšviečia ir nurodo Jums teisingą kelią, tesustiprina Jūsų širdyse troškimą išgirsti Tiesos balsą. Teapdovanoja Jis išmintimi, kad su meile vienytumėte Lietuvos žmones ir kurtumėte jiems gerovę. Dievo malonė tenusileidžia ant šio Seimo ir telydi Jūsų darbą Lietuvos žmonių labui.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvė katalikė
2020-11-13 12:34:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prasmingi, svarbūs žodžiai. Kad tik juos išgirstų ir suvoktų išrinktieji. Ypač Laisvės partija...
Atsakyti
0

V
Viktoras
2020-11-13 12:46:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunku naujame parlamente bus kreiptis į dievą apie40% seimunu gyvena nuodemeje, nesusituokus, susidėjęs ar su tos pačios liūties atstovais pirmiausiai šiems nusidejalems reikėtų pripažinti savo nuodėmė ir atsiprašyti viespaties ir Lietuvos žmonių ir tik tada pradėt vykdyti savo darbą nes keista kai šeimų aš priklauso krikščioniškai partijai ir veda nuodėminga seiminini gyvenimą tai yra gyvena nuodemeje
Atsakyti
-2

A
AS MANAU
2020-11-13 13:56:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš abejoju ar Dievas šiam seimui padės juk jie susidėjo su tokiais apie kuriuos Šventame Rašte parašyta kad nuo tokiu nusisuko Dievas o toliau galite pasiskaityti Šventame rašte kam įdomu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų