gintaras grušas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gintaras grušas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gintaras grušas“.

Arkivyskupas Grušas skraido verslo klasės lėktuvais – tikintieji piktinasi: „Jeigu čia yra iš mūsų pinigų?“

Kai kurie tikintieji piktinasi, kad Lietuvos Katalikų Bažnyčios galva arkivyskupas Gintaras Grušas į susitikimus skraido verslo klasės lėktuvais. Skrydis verslo klase vienam keleiviui atsieina 2–3 kartus brangiau nei ekonomine klase. Arkivyskupija per daug į kalbas apie savo vadovo keliones nesileidžia ir tik priduria, kad skrydį verslo klase pasirinko dėl didesnio komforto kojoms.

Naujovės bažnyčioje pasiekė ir Lietuvą – nukentėjusiems bus siūloma psichologinė ir kitokia pagalba

Lietuvos bažnyčiose dvasininkai pristatė naujovę: seksualinio išnaudojimo bažnyčiose aukos galės parašyti laišką ir atvykti į mediacijos centrą, kur galės išsipasakoti ne kunigams, o pasauliečiams – psichologei ir socialiniai darbuotojai. Jie, esant reikalui, informuos ir teisėsaugą, ir vyskupą.

Naujovė bažnyčioje: atsirado galimybė pranešti apie patirtą seksualinę prievartą Bažnyčioje

Vilniaus arkivyskupijoje pradeda veikti seksualinę prievartą Bažnyčioje patyrusiųjų išklausymo tarnystė. Pasak Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo, seksualinės prievartos aukas išklausys tam parengti specialistai pasauliečiai, už kurių paslaugas sumokės Bažnyčia. Specialistai, įvertinę nukentėjusiųjų atvejus, informaciją perduos vyskupui ir teisėsaugai.

Lietuvos gyventojams patinka mintis nuo pavojaus slėptis bažnyčioje: „Numirti bažnyčioje, tai čia laimė“

Dievas išgelbės nuo mirties – tokių užmojų vedami valdininkai užsimojo dalį bažnyčių paversti priedangomis, kuriose kilus karui ar nelaimei žmonės galėtų ieškoti prieglobsčio nuo pavojaus. Jau dabar 10 bažnyčių civilinės saugos specialistų teigimu yra tinkamos kaip laikina pastogė nuo pavojaus besislepiantiems žmonėms. Vis tik Ukrainos pavyzdys rodo, kad rusai be skrupulų atakuoja bažnyčias ir religinės vietos Ukrainoje neretai tampa jų taikiniu.

Bažnyčiai priklausančiuose pastatuose valstybė įkurs priedangas: bus galima pasislėpti per oro pavojų

Lietuvos katalikų bažnyčia bendradarbiaus su valstybinėmis institucijomis siekiant šviesti visuomenę civilinės saugos klausimais, ieškos galimybių religinės paskirties pastatuose įrengti priedangas.

TV3 šaltinių duomenys: kaip yla iš maišo lenda kunigo Palikšos nuotykiai – plinta nuotrauka

Po naujienų portale pasirodžiusio 19-mečio liudijimo apie kunigo Kęstučio Palikšos seksualinius veiksmus prieš jį, po savaitės tylos pasisakė ir arkivyskupas Gintaras Grušas. Arkivyskupas atsiprašo tikinčiųjų, kad neišsiaiškino dėl ko kunigo Palikšos darbo vietoje buvo atliekama krata po kurios kunigas buvo nuteistas dėl vaikų pornografijos laikymo. Arkivyskupas tikina, kad kunigas iki šių įvykių buvo nepriekaištingos reputacijos, tačiau paaiškėjo ir kita istorijos dalis.
278 2023-06-02

Lietuvos Katalikų Bažnyčios vadovas linki taikos pasaulyje ir ramybės

 Lietuvos Katalikų Bažnyčios vadovas Gintaras Grušas Kalėdų proga tikintiesiems linkėjo taikos pasaulyje ir ramybės.  „Didžiausia dovana, kurios linkiu ir dėl kuriuos meldžiuosi yra taika pasaulyje. Dar labiau negu taika ir laisvė tautoms ir žmonėms, noriu palinkėti ramybės.

Arkivyskupas Gintaras Grušas po vizito Ukrainoje: nepavarkime palaikyti Ukrainos

Šią savaitę Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas lankėsi Ukrainoje, kuri jau beveik pusę metų kariauja, gindamasi nuo kaimyninės Rusijos agresijos, rašoma pranešime žiniasklaidai. Prisimindamas šį apsilankymą arkivyskupas išskiria tris labiausiai įsirėžusius dalykus: Ukrainos žmonių ištvermė, stipri dvasia ir maldos galia.
Aktualijos 2022-07-22

Romas Zabarauskas prabilo apie pedofilija kaltinto kunigo mirtį: mirties priežastys kelia klausimų, kaltina arkivyskupą melu

Prieš metus Vilniaus kunigo reputaciją aptemdė įtarimų šešėlis, tačiau šį trečiadienį paaiškėjo, kad dvasininkas mirė. Bažnyčia teigia pradėjusi baudžiamąjį tyrimą, bet jis nutrauktas kunigui staiga mirus. Režisierius Romas Zabarauskas žodžių į vatą nevynioja – ir reikalauja G. Grušo atsistatydinimo. Savo pamąstymais R. Zabarauskas pasidalijo socialiniuose tinkluose.
111 2022-07-14

Anušauskas karių sielovados klausimus aptars su Grušu

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ketvirtadienį karių sielovados klausimus aptars su arkivyskupu, kariuomenės ordinaru Gintaru Grušu. „Pakalbėsime apie karių sielovados klausimus, nes šalia etatinių psichologų karo kapelionai vis tiek yra labai arti karių ir jų vaidmens negali nuvertinti“, – BNS sakė A. Anušauskas. „Jie kariuomenei yra svarbūs“, – pridūrė jis. Jis patikino, kad kariuomenė skiria visą aprūpinimą karo kapelionams, tačiau dvasininkų šiuo metu trūksta.
Aktualijos 2022-04-21
REKLAMA
REKLAMA

Maldos vakaras su Ukraina: kare nėra netikinčių

Pasaulis jau nebe toks, koks buvo vakar. Šiandien visi ieško prasmės ir pagalbos visur, kur tik galima. Kviečiame kovo 2 d., trečiadienį, 17 val. visus vilniečius ir Vilniaus miesto svečius ateitį į maldos vakarą su Ukraina. Karo ir mirties akivaizdoje netikinčių žmonių nėra.
Aktualijos 2022-03-02

Arkivyskupas Grušas išrinktas Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininku

Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Linas Grušas išrinktas naujuoju Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) pirmininku. Jį išrinko Europos vyskupų konferencijų pirmininkai, susirinkę į plenarinę asamblėją Romoje. Arkivyskupas Gintaras Linas Grušas, kuriam rugsėjo 23 dieną sukako 60 metų, CCEE pirmininko poste pakeičia italų kardinolą Angelo Bagnasco, vadovavusį šiai organizacijai nuo 2016 iki 2021 metų.
Aktualijos 2021-09-26

Pamokantis Grušo sveikinimas tikintiesiems: pasakė, kas svarbiausia šiuo nelengvu metu

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas pasveikino Šventas Velykas švenčiančius Lietuvos tikinčiuosius. Užsitęsusią pandemiją savo kalboje dvasininkas lygino su Kristaus nukryžiavimu ir ragino lietuvius būti kantrius ir nepasiduoti liūdesiui. „Turbūt prisimenate Šventajame rašte aprašyta pasakojimą, ką veikia mokiniai po nukryžiavimo. Trečią dieną mokiniai skirstosi, eina liūdni iš Jeruzalės, apgailėdami kalbasi apie tai kas nutiko. Jėzus nuteistas, nukryžiuotas, miręs.

TV3 Žinios. Skandalas bažnyčioje – lietuvis kunigas galimai seksualiai išnaudojo aštuonmetį

Lietuvis kunigas įtariamas galimai seksualiai išnaudojęs mažametį. Tokią žinią pranešė Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. Su arkivyskupija siejamas kunigas Aloyzas Volskis įtariamas prieš daugiau kaip dešimtmetį padaręs nusikalstamą veiką Jungtinėse Amerikos Valstijose, Detroite, kur tarnavo arkivyskupijoje. Pats kunigas bet kokius kaltinimus neigia.  Visas aktualiausias naujienas žiūrėkite TV3 Žinių laidoje, kurią rasite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Grušas: lietuvis kunigas galimai žagino 8-metį, nuslopintą vaistais

Vilniaus arkivyskupijoje tarnavęs kunigas Amerikoje galimai išnaudojo 8-erių vaiką 2010 metais. Tai šeštadienį pranešė Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. Šiuo metu kunigo tarnystė Vilniuje sustabdyta. „Šitas atvejis yra apie kunigą, kuris šiuo metu gyvena ir tarnauja Vilniaus arkivyskupijoje, jis yra Telšių vyskupijos kunigas. O galimas nusikaltimas įvyko Amerikoje, Mičigano valstijoje, Detroito mieste“, – žurnalistams šeštadienį kalbėjo G. Grušas.

Vilniaus arkivyskupija praneša apie galimą nepilnamečio išnaudojimą

Vilniaus arkivyskupija šeštadienį pranešė apie galimą nepilnamečio išnaudojimo atvejį.  Dėl jo įtariamas arkivyskupijoje tarnaujantis kunigas.  Daugiau informacijos turėtų būti paskelbta popietę, nuotolinėje spaudos konferencijoje, kurioje kalbės Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

Pamaldos su tikinčiaisiais bažnyčiose atnaujinamos nuo trečiadienio

Nuo ateinančio trečiadienio daugumoje Lietuvos savivaldybių katalikų bažnyčiose bus atnaujintos pamaldos su tikinčiaisiais, paskelbė vyskupai.  „Matydami labai didelį poreikį žmonių dvasinį gyvenimą palaikyti ir tokiu būdu juos sustiprinti, manome, kad jau artėja laikas, kai laikantis visų saugumo reikalavimų, nuo Pelenų trečiadienio, vasario 17-osios palaipsniui atnaujinti Eucharistijos šventimą“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivys...

Nuo koronaviruso mirė du kunigai

Arkivyskupas Gintaras Grušas trečiadienį pranešė, kad nuo koronaviruso mirė du kunigai. Iš viso, jo žiniomis, Vilniaus arkivyskupijoje koronavirusu sirgo 20 kunigų, o kai kurie jų – sunkiai. Arkivyskupas spaudos konferencijoje kalbėjo, kaip koronaviruso pandemija paveikė bažnyčią. Jis teigė, kad apie Vilniaus arkivyskupiją jis galėtų pasakyti tikslius skaičius, kaip koronavirusas kirto šiai vyskupijai. „Pas mus turėjome 20 kunigų, kurie yra persirgę.

Vyskupai persigalvojo: mišių dar neatnaujins

Dar antradienį paskelbę apie tai, kad bus vėl atveriamos bažnyčios durys, Lietuvos vyskupai netruko būti sukritikuoti. Po visuomenės ir valdžios skatinimų persigalvoti, nuspręsta mišių vis dėlto neatnaujinti. Dar antradienį Lietuvos vyskupai paskelbė, kad nuo pirmadienio, sausio 11-osios, bažnyčiose vėl vyks mišios. Vyskupų sprendimas atnaujinti pamaldas netruko būti sukritikuotas – piktinosi visuomenė, politikai, sveikatos priežiūros specialistai.

Įvertino naujojo Seimo narių Zodiako ženklus: sutarti seksis sunkiai

Įvairūs prietarai sako, kad skaičius 13 neša nelaimes. O dar jei 13-ta diena pasitaiko penktadienis, tai gero iš viso nelauk. Simbolinę lapkričio 13-ąją, penktadienį, naujasis Seimas pradėjo darbą ir rinkosi į pirmą posėdį. Astrologai sako, kad šis prietaras nieko nereikš, tačiau įtakos Seimo darbui turės jo narių Zodiako ženklai. Astrologų teigimu, naujajame Seime turėtume matyti nesutarimų. Šių metų Seime daugiausiai dirbs ožiaragių, liūtų ir dvynių.

Grušas: Dievo malonė tenusileidžia ant šio Seimo

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas naujai išrinktiems Seimo nariams siūlė ne tik šauktis Dievo pagalbos, bet sugebėti į ją įsiklausyti ir ją priimti.

Išaušo naujos valdžios rytas – Seimas renkasi į iškilmingą pirmąjį posėdį

Šis lapkričio penktadienis, 13-oji, – ypatinga diena, kai Lietuvos valdžia atverčia naują lapą. Būtent šią dieną baigiasi senojo ir prasideda naujojo Seimo įgaliojimai, o naujai išrinkti parlamentarai buriasi į pirmąjį Seimo posėdį. Simboliška, kad XIII Seimas savo darbą pradeda būtent lapkričio 13 dieną. Naujasis 2020–2024 m. kadencijos Seimas darbą pradės 12 val. Jau pirmąją dieną laukia svarbūs darbai Parlamento darbas prasidės iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.

Tikintieji nerimauja dėl 9 mišių per dieną, kunigas teigia likęs nesuprastas

Naujienų portalas tv3.lt gavo skaitytojo pranešimą, kad Šalčininkų rajone esančiame Jašiūnų miestelyje vietinis kunigas nusprendė nepaisyti valdžios nurodymų ir rengti velykines pamaldas. Skaitytojas atsiuntė tvarkaraštį, kuriame, pasak jo, nurodoma, kokioje gatvėje ir kokiu laiku bus organizuojamos mišios. Tačiau miestelio klebonas tikina, parapijietis viską ne taip suprato. Pasak skaitytojo, kunigas per vieną dieną skirtingose gatvėse planuoja aukoti net devynerias mišias.

Nausėda su arkivyskupu Grušu aptarė pasirengimą švęsti Velykas

Prezidentas Gitanas Nausėda su Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininku, arkivyskupu Gintaru Grušu ketvirtadienį aptarė pasirengimą švęsti Velykas, taip pat priemones, skirtas vargstančių bei pažeidžiamų asmenų padėčiai palengvinti. Pasak šalies vadovo, jam įsiminė arkivyskupo G. Grušo išsakyta mintis, kad žmogus gali trejopai elgtis kančios atžvilgiu – ją atstumti, ignoruoti arba apsikabinti. „Kiekvienas galime pasirinkti, kuriuo keliu einame“, – Prezidentūros pranešime teigė G. Nausėda.
Aktualijos 2020-04-09

Paskutinė sukilėlių kelionė – jie palydėti į kapines

Penktadienį vyko atsisveikinimas su 1863–1864 m. sukilimo vadais ir dalyviais. Iš Vilniaus arkikatedros laidotuvių procesija vyko į Senąsias Rasų kapines, buvo sustota prie Aušros Vartų. Po to karstai įnešti į Senųjų Rasų kapinių koplyčią. „Trijų tautų šventė“: Vilniuje vyksta 1863–1864 metų sukilimo vadų valstybinės laidotuvės Vilniuje penktadienį prasidėjo iškilmingos 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių valstybinės laidotuvės.

Grušas: 1863-iųjų sukilimas – kova už laisvę būti lygiais

1863 metų sukilimas buvo kova ne tik už lietuvių, lenkų, baltarusių, bet visų carinio jungo nepripažįstančiųjų laisvę – būti lygiems su kitais Dievo sukurtais žmonėmis ir turėti savo balsą, sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.
Aktualijos 2019-11-22

Valstybinės laidotuvės: arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas aukoja mišias

Penktadienį Lietuvoje vyksta 1863-1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių, kurių palaikai rasti Gedimino kalne, valstybinės laidotuvės. 12.00 val. aukojamos Šventosios Mišios Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukoja J. E. arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, dalyvauja Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos vyskupai ir kariuomenių kapelionai.
Aktualijos 2019-11-22

„Trijų tautų šventė“: Vilniuje vyksta 1863–1864 metų sukilimo vadų valstybinės laidotuvės

Vilniuje penktadienį prasidėjo iškilmingos 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių valstybinės laidotuvės. Lydint Lietuvos ir Lenkijos sargybos kariams, karstai su Lietuvos sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko bei dar 18 sukilėlių palaikais iš Valdovų rūmų pernešti į Vilniaus arkikatedrą baziliką.
Aktualijos 2019-11-22

Prekybininkai trina rankomis: jau šluojamos vėlinių žvakės

Nors iki Vėlinių beveik visas mėnuo – prekybininkai raitoja rankoves: ir prekybos centruose, ir turgavietėse lentynos pilnos vėlinių žvakių. Kasmet dvasinininkai prašo jomis neapkrauti mirusiųjų kapų, tačiau pardavėjai vis tiek skaičiuoja, kad kasmet jų parduoda milijonus. Kovojantys už švarią aplinką ragina žmones rinktis tokias žvakutes, kurios tiktų perdirbimui.  Vilnietė Nadežda viename prekybos centrų į krepšį krauna dešimtis vėlinių žvakučių.

Šventinis Grušo pamokslas: reikia likti ištikimiems sąžinei

Vykstant naujojo Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos inauguracijai, Vilniaus arkikatedroje bazilikoje vyko iškilmingos mišios. Jų metu Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas sakė bažnytinį pamokslą – homiliją. „Popiežius Pranciškus, atvykęs pas mus praėjusių metų rugsėjį, savo pirmoje kalboje Simono Daukanto aikštėje, cituodamas mūsų himno žodžius, ragino mus semtis stiprybės iš savo praeities", – kalbėjo G. Grušas.

Arkivyskupas G. Grušas: A. Ramanausko-Vanago laidotuvės yra džiaugsmo ir teisingumo diena

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas sako, kad partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago valstybinės laidotuvės yra džiaugsmo ir teisingumo diena. „Laidotuvės retai būna džiaugsmo diena, bet šiandien ji tokia yra. Džiaugsmo, kad atstatomas teisingumas ir grąžinama skola. Džiaugsmo, kad esame laisvi ir orūs atiduoti pagarbą savo didvyriams. Džiaugsmo, kad mūsų tautos medžio šaknys liko gyvos ir leidžia atžalas“, – per šv. Mišias Vilniaus katedroje sakė G. Grušas.
Aktualijos 2018-10-06

Po viešos išpažinties, prievartą patyręs K. Ralys gailisi vieno – dėl to mirusių

Iki šiol vienintelis Lietuvoje apie seksualinę prievartą viešai prabilęs kunigas Kęstutis Ralys tikina, kad pykčio nelaiko nė vienam žmogui. Tačiau tiesiog negali tylėti apie pastebėtus keistus sutapimus ir net mirtis. Dar kovo pradžioje Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas visuomenei pristatė tyrimo rezultatus dėl galimo K. Ralio prievartavimo vaikystėje. Kaip sako pats Kęstutis, į šį 8 metus trukusio tyrimo pristatymą jis taip ir nebuvo kviestas, todėl savo versiją pateikia tik dabar.

Užkandinei „Keulė rūkė“ – nemaloni žinia: niekino religinius simbolius

Užkandinių tinklas „Keulė rūkė“, skelbdamas reklamą su nukryžiuotu Jėzumi, nesilaikė reikalavimų, draudžiančių niekinti religinius simbolius, nusprendė Vilniaus apygardos administracinis teismas. Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Aktualijos 2018-03-02

Po viešo prisipažinimo, bažnyčios išvada: klierikas prievartavo vaiką

Tyrimą dėl galimos kunigo Kęstučio Ralio vaikystėje patirtos lytinės prievartos atlikusi Vilniaus arkivyskupija paskelbė, kad dėl šio atvejo yra tik „moralinis tikrumas“. Šį atvejį tyrusios komisijos išvadas per spaudos konferenciją penktadienį pristatė Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. 2016 metų pavasarį tuomet Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijoje dirbęs kunigas K. Ralys papasakojo, kad būdamas 12 metų patyrė seksualinį išnaudojimą.

Bažnyčia Trakuose mini valstybės atkūrimo šimtmetį

Lietuvos katalikų bendruomenė sekmadienį Trakuose mini Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Viename svarbiausių šių metų katalikų bažnyčios renginių Lietuvoje metu Trakų švenčiausios Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje šalis paaukojama Motinos Marijos širdžiai. Tokį iškilmingomis progomis atliekamą globos ir užtarimo prašymą tikintieji vadina Paaukojimo aktu.
Aktualijos 2018-02-11

Popiežiui įteikta Lietuvos trispalvė

Dėl prekybos žmonėmis problemos Vatikane viešintis Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis popiežiui Pranciškui įteikė Lietuvos trispalvę. Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, vėliava nuo premjero Saulius Skvernelio popiežiui įteikta kaip valstybės šimtmečio jubiliejų įprasminanti dovana. A. Stončaitis Vatikane dalyvauja kasmetiniame Šv. Mortos grupės susitikime. Šv.
Aktualijos 2018-02-09

Arkivyskupas G. Grušas sukritikavo EŽTT sprendimą

Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimas dėl reklamos su Jėzaus ir Marijos personažais pavojingai atveria kelią verslui pasipelnyti skaudinant tikinčiuosius visuomenės narius ir profanuojant jų religiją, sako Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas. „Šis EŽTT sprendimas atveria kelią verslui pelnytis kitų visuomenės narių orumo sąskaita.

Nepraleiskite progos pamatyti, kaip atrodo arkivyskupo G. Grušo Kalėdos

Įprasta, kad per kiekvienas Kūčias, Kalėdų išvakarėse, Lietuvos bažnyčios vadovas linki mums visiems ramybės, santarvės ar kitų prasmingų dalykų. Tačiau šiemet nusprendėme padaryti atvirkščiai ir pasidomėjome, kokios yra paties arkivyskupo Gintaro Grušo Kalėdos. Gintaras Grušas Lietuvoje kunigauja nuo 1994 m. Tačiau dabartinis mūsų arkivyskupas gimė ir užaugo Amerikoje.
Aktualijos 2017-12-24

Maldos pusryčiai kvies susimąstyti, kaip kuriama taika

Vilniuje pirmadienį rengiami septynioliktieji nacionaliniai maldos pusryčiai, kurie kvies susimąstyti apie taiką. Maldos pusryčių tema – popiežiaus Pranciškaus mintis: „Taika yra rankų darbas, kuriamas kasdien“, BNS informavo užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.
Aktualijos 2017-12-04

D. Grybauskaitė: oficialaus popiežiaus vizito patvirtnimo laukiama gruodį

Oficialaus Vatikano patvirtinimo apie popiežiaus Pranciškaus kitų metų vizitą Lietuvoje laukiama gruodį, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pažymėjo, kad popiežiaus vizitas vyks Baltijos šalims svarbiu metu – minint valstybių atkūrimo šimtmetį, kitąmet Lietuva minės ir diplomatinių santykių atkūrimo 25-ąsias metines. „Proga yra nuostabi.
Aktualijos 2017-11-22

Ministras R. Karoblis kariūnams palinkėjo ryžtingai žengti pasirinktu keliu

Rugsėjo 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Jame dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, LK Ordinariato apaštalinis administratorius, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, akademijos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas, Lietuvos kariuomenės vadovybė, Karo akademijos kariūnai, karininkai, akademijos bendruomenė.
Aktualijos 2017-09-01

Atnaujins sostinės Aušros vartų koplyčą

Kitąmet bus pradėta atnaujinti Aušros vartų koplyčia ir greta esanti šv.Teresės bažnyčia, pranešė Vilniaus arkivyskupija. Kultūros ministerija šiam istoriniam objektui patvirtino ES Struktūrinių fondų paramą. Iš viso Aušros vartų atnaujinimo darbams bus skirta 2,9 mln. eurų, iš jų 2,4 mln. eurų yra ES parama, valstybė prisidės per 400 tūkst. eurų. Darbai vyks 2018–2020 metais. Planuojama atnaujinti fasado fragmentus, koplyčios langus ir langines, pagerinti vėdinimo sistemą.
Aktualijos 2017-07-15

Arkivyskupas Gintaras Grušas. Yra kovų, kurių nelaimėsime

Lietuvoje netylant diskusijoms dėl alkoholio suvartojimo ir kontrolės, šiuo klausimu kalba Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas. „Ginčijamasi, ar tikrai mes pirmi pasaulyje (o gal ne pirmi? Gal antri ar treti?..)? Diskutuojama, ar alkoholio kontrolės priemonės turėtų paliesti tuos, kurie neturi alkoholizmo problemos.

Popiežiaus kvietimą išgirdusi Lietuva visai parai atvers arkikatedros duris

Artėjant šventoms Velykoms popiežius Pranciškus visą katalikų pasaulį pakvietė 24 valandas skirti maldai ir atgailai. Norinčių pasimelsti ir atlikti išpažintį dieną naktį kunigai laukia ir Lietuvos vyskupijų centruose. Tiesa, naktį į bažnyčią užsukę katalikai prisipažįsta išpažinties einantys labai retai, nes esą nenori kiekvieną kartą pasakoti tų pačių nuodėmių. O štai kitiems kitiems išpažintis - kaip geras rytinis dušas.
Aktualijos 2017-03-25

Nacionalinis saugaus eismo projektas pratęstas dar 5 metams

Antradienį Vilniuje pasirašyta nauja saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ sutartis 2016-2020 m. Susitarimą, kurio tikslas ugdyti kultūrą, atsakomybę bei pilietiškumą keliuose, pasirašė Lietuvos susisiekimo ministerija, Policijos departamentas, Lietuvos automobilių kelių direkcija bei Lietuvos Vyskupų Konferencija. Pirmą kartą šis projektas vykdyti pradėtas dar 2009 m., Kauno apskrities dekanatuose, o nuo 2010 m. jis vykdomas visoje Lietuvoje.

Šalies vadovai ir vyskupai kviečia dalytis meile ir šiluma su artimaisiais

Sveikindami visus su Šv.Kalėdomis, Lietuvos politiniai vadovai bei katalikų vyskupai kviečia visus dalytis meile, šiluma, apmąstyti svarbiausius įvykius savo gyvenime bei tikėjime. Prezidentė Dalia Grybauskaitė šventiniame sveikinime kvietė visus padėkoti vieni kitiems už padarytus gerus darbus. „Tegul šis Kūčių vakaras suteiks ramybės Jūsų namams. Tegul juos apgaubia šiluma, jaukumas ir dėkingumas, kad šįvakar vėl galime sėsti prie Kūčių stalo su artimais žmonėmis.

Antakalnio kapinėse atidengtas monumentas žuvusiems už Lietuvos laisvę

Sostinės Antakalnio kapinėse pirmadienį minint Gedulo ir Vilties dieną buvo atidengtas monumentas žuvusiems už Lietuvos laisvę. Skulptoriaus Kazio Venclovos sukurtas paminklas skirtas visų Lietuvos karių, kurie žuvo partizaninio karo metais, tremtyse, kalėjimuose ir kurių palaidojimo vieta nėra žinoma, atminimui. Užrašas ant jo skelbia: „Žuvusiems už Tėvynę. Jų kapai žinomi Dievui.
Aktualijos 2015-06-15

Arkivyskupas Gintaras Grušas: pabėgėliai yra žmonės, kuriems reikia mūsų pagalbos

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ragina neatstumti pabėgėlių iš karo siaubiamų pasaulio šalių, kaip kitų tautų žmonės praėjusiame šimtmetyje neatstūmė nuo sovietų okupacijos pabėgusių ar ištremtų Lietuvos gyventojų. „Drąsiai žvelkime į tuos, kurių daugelis nenori matyti - tarp tokių, deja, ir pabėgėliai.
Aktualijos 2015-06-14

Arkivyskupas G. Grušas: šį sekmadienį – bendra malda už taiką Ukrainoje

Visi tikintieji ir geros valios žmonės penktą gavėnios sekmadienį kviečiami melstis už taiką Ukrainoje – tokį sprendimą priėmė Lietuvos vyskupai, sako arkivyskupas Gintaras Grušas. „Popiežius Pranciškus ne kartą yra mus kvietęs melstis už taiką pasaulyje. Tai yra ir mūsų krikščioniška pareiga, o, artėjant šiai didžiajai Kristaus mirties ir prisikėlimo šventei, prisiminkime visus tuos, kurie kenčia nuo karo, ypač Ukrainoje“, – LRT radijui sako jis.
Lietuva 2015-03-22

Arkivyskupas Gintaras Grušas: yra vilties sulaukti popiežiaus Lietuvoje

Lietuva turi vilties sulaukti popiežiaus Pranciškaus vizito, sako praeitą savaitę su Šventuoju Tėvu Vatikane susitikęs Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Interviu BNS dvasininkas teigė, kad Lietuvos vyskupai susitikime su popiežiumi daug dėmesio skyrė šeimos klausimams ir išsakė susirūpinimą dėl situacijos Ukrainoje.
Aktualijos 2015-02-10
Į viršų