Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda iškilmingame Seimo posėdyje sveikina naujai išrinktą parlamentą. Šalies vadovas pažymėjo, kad naujieji parlamentarai darbą pradeda vienos didžiausių krizių metu. G. Nausėda siūlė savo paramą seimūnams ir tikino, kad Lietuvos žmonės laukia greitų ir ryžtingų sprendimų.

Prezidentas Gitanas Nausėda iškilmingame Seimo posėdyje sveikina naujai išrinktą parlamentą. Šalies vadovas pažymėjo, kad naujieji parlamentarai darbą pradeda vienos didžiausių krizių metu. G. Nausėda siūlė savo paramą seimūnams ir tikino, kad Lietuvos žmonės laukia greitų ir ryžtingų sprendimų.

REKLAMA

„Gerbiami išrinktieji Lietuvos Respublikos Seimo nariai, netrukus prisieksite sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai ir šalies žmonių gerovei. Balsuodami rinkimuose, Lietuvos žmonės suteikė Jums pasitikėjimo kreditą. Jie patikėjo Jums valstybės ateitį.

Tai didžiulė atsakomybė, kurią privalėsite nešti kitus ketverius metus. Daugybė žmonių tikisi, kad šis Seimas kels sau aukštus moralinius reikalavimus, atsisakys pykčiu ir priešprieša grįsto bendravimo, peržengs siaurus grupinius interesus ir sutartinai sieks bendrojo gėrio“, – į naująjį Seimą kreipėsi G. Nausėda.

REKLAMA

Prezidentas pažymėjo, kad parlamentarai darbą pradeda itin sudėtingu metu, kai šalis susiduria su viena didžiausių pastarojo meto krizių.

„Susirinkote į pirmąjį posėdį tuo metu, kai visa šalis liepsnoja infekcinio pavojaus raudoniu, kai medikai neramiai skaičiuoja sunkiems ligoniams liekančias lovas, o verslo įmonės – besikaupiančius nuostolius“, – teigė G. Nausėda.

Šalies vadovo teigimu, sprendimus, kurie padėtų apsaugoti šalies žmonių gyvybes ir verslą, reikia priimti dabar.

„Dabar yra tinkamiausias metas mažinti visų rūšių atskirtį, kovoti su nelygybe ir visuomenės supriešinimu. Dabar turime pasirūpinti skurdžiau gyvenančiais, neįgaliais, vyresnio amžiaus žmonėmis. Dabar reikia užtikrinti kokybiškas ir visiems vienodai prieinamas viešąsias paslaugas. Mums tenkančių išbandymų akivaizdoje nebėra žodžio „vėliau“, – tvirtino prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda savo kalboje akcentavo socialinę atskirtį, kuri žeidžia kiekvieno žmogaus teisingumo jausmą ir kurią reikia panaikinti. Pasak prezidento, kuo mažesnė socialinė atskirtis, tuo vieningesnė visuomenė, brandesnė demokratija ir stipresnė valstybė.

„Ryškesnių permainų nematysime, jei veiksime pavieniui. Nepasieksime proveržio, neišmokę ieškoti sutarimo netgi tada, kai jis atrodo sunkiai įmanomas, kai trukdo seni kivirčai ir naujų politinių pergalių troškimas. Didesnio visuomenės pasitikėjimo Seimu nebus be aukštesnio lygio politinės kultūros. Tuo esu įsitikinęs“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentas naujai išrinktam Seimui siūlė savo paramą ir teigė, kad jis pasirengęs „ne tik kalbėti, bet ir klausytis, ne tik reikalauti, bet ir pripažinti kitos pusės argumentų svorį“.

„Mes neturime prabangos užsiimti skubota ir nekokybiška įstatymų leidyba. Būtina veikti greitai, tačiau išmintingai – to reikia visiems mums. Linkiu Jums didžiausios kantrybės, racionalaus požiūrio ir sėkmingų pasirinkimų. Pateisinkite Jums parodytą pasitikėjimą!“, – savo kalbą baigė G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Kviečiame skaityti visą prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą naujai išrinktiems Seimo nariams:

Gerbiami išrinktieji Lietuvos Respublikos Seimo nariai,

netrukus prisieksite sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai ir šalies žmonių gerovei. Balsuodami rinkimuose, Lietuvos žmonės suteikė Jums pasitikėjimo kreditą. Jie patikėjo Jums valstybės ateitį. Tai didžiulė atsakomybė, kurią privalėsite nešti kitus ketverius metus. Daugybė žmonių tikisi, kad šis Seimas kels sau aukštus moralinius reikalavimus, atsisakys pykčiu ir priešprieša grįsto bendravimo, peržengs siaurus grupinius interesus ir sutartinai sieks bendrojo gėrio.

Pradedate darbą sudėtingu metu. Jums, naujajam Lietuvos Respublikos Seimui, kartu su būsima Vyriausybe, teks atsakomybė suvaldyti vieną didžiausių pastarojo meto krizių. Susirinkote į pirmąjį posėdį tuo metu, kai visa šalis liepsnoja infekcinio pavojaus raudoniu, kai medikai neramiai skaičiuoja sunkiems ligoniams liekančias lovas, o verslo įmonės – besikaupiančius nuostolius.

REKLAMA
REKLAMA

Koronavirusas tapo rimtu išbandymu visoms valstybės gyvenimo sritims, nuo sveikatos apsaugos ir švietimo iki socialinės apsaugos ir gynybos. Gelbėdami gyvybes, šiandien ribojame visuomenės ir verslo galimybes laisvai veikti. Daugybei Lietuvos žmonių tai reiškia mažesnes pajamas, nedarbą, skurdą, prastesnę fizinę ir psichinę savijautą. Nemažai pažeidžiamų asmenų, negalėdami gauti būtiniausių paslaugų, jaučiasi palikti likimo valiai.

Virusas yra čia ir dabar. Jis kelia grėsmę Lietuvos žmonių gyvybėms. Mūsų medikai, slaugytojai, visa mūsų sveikatos apsaugos sistema šiandien susiduria su didžiausia įtampa. Kyla atskirties didėjimo grėsmė. Pavojus gresia mūsų verslui ir ekonominiam konkurencingumui. Virusas silpnina valstybę, o tai reiškia, kad auga grėsmė mūsų visų saugumui.

Todėl neturime prabangos kalbėti būsimuoju laiku.

Turėtų būti visiškai aišku, kad dabar turime priimti sprendimus, kurie padėtų apsaugoti Lietuvos žmonių gyvybes ir verslą. Dabar yra tinkamiausias metas mažinti visų rūšių atskirtį, kovoti su nelygybe ir visuomenės supriešinimu. Dabar turime pasirūpinti skurdžiau gyvenančiais, neįgaliais, vyresnio amžiaus žmonėmis. Dabar reikia užtikrinti kokybiškas ir visiems vienodai prieinamas viešąsias paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Mums tenkančių išbandymų akivaizdoje nebėra žodžio „vėliau“.

Socialinė atskirtis neišsisklaidys savaime, kaip blogas sapnas. Ilgą laiką mūsų šalyje ji buvo pagerbiama skambiais žodžiais, tačiau ignoruojama, vos tik ateidavo metas sunkiems pasirinkimams. Pernelyg ilgai mes vadovavomės viltimi, kad kylanti ekonomika visus pakylės iki oraus gyvenimo. Taip nenutiko, ir nėra pagrindo manyti, kad nutiks artimiausioje ateityje. Bene aiškiausiai tai parodo situacija švietime, kuris iš socialinio mobilumo variklio tapo nelygybės įtvirtinimo įrankiu. Dėl to kenčia ne vien skurdžiau gyvenantys, rečiau knygų matantys ar neįgalūs vaikai – dėl to kenčiame mes visi.

Taip neturėtų būti. Tokia padėtis turėtų žeisti kiekvieno iš mūsų teisingumo jausmą. Visi turėtume susirūpinti dėl šalies ateities. Juk kuo socialinė atskirtis mažesnė, tuo vieningesnė visuomenė, brandesnė demokratija ir stipresnė valstybė. Privalome žengti šiuo keliu, jei norime kurti viešąjį gėrį Lietuvai ir jos žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA

Kviečiu Jus siekti, kad Lietuva būtų stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi valstybė. Valstybė, kuri pasitiki savimi, nes vienas kitu pasitiki ir jos piliečiai. Valstybė, kuri ne vien rūpinasi šia diena, bet ir investuoja į ateitį, užtikrindama tvarią žalios ekonomikos plėtrą. Valstybė, kurioje sunkus darbas ir užsispyrimas leidžia žmogui įgyvendinti savo svajones.

Ryškesnių permainų nematysime, jei veiksime pavieniui. Nepasieksime proveržio, neišmokę ieškoti sutarimo netgi tada, kai jis atrodo sunkiai įmanomas, kai trukdo seni kivirčai ir naujų politinių pergalių troškimas. Didesnio visuomenės pasitikėjimo Seimu nebus be aukštesnio lygio politinės kultūros. Tuo esu įsitikinęs.

Šiandien stoviu prieš Jus, naujojo Seimo narius, ir siūlau savo paramą. Esu pasirengęs ne tik kalbėti, bet ir klausytis, ne tik reikalauti, bet ir pripažinti kitos pusės argumentų svorį.

Žinoma, kaip ir iki šiol dariau, kritiškai vertinsiu visus naujus įstatymus, o prireikus teiksiu konstruktyvius pasiūlymus. Taip pat ir iš Jūsų tikiuosi rimto požiūrio į teisėkūros procesą. Mes neturime prabangos užsiimti skubota ir nekokybiška įstatymų leidyba. Būtina veikti greitai, tačiau išmintingai – to reikia visiems mums.

Linkiu Jums didžiausios kantrybės, racionalaus požiūrio ir sėkmingų pasirinkimų. Pateisinkite Jums parodytą pasitikėjimą!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų