naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už dalį jau pirmame ture postą laimėjusių merų vietiniai žmonės be konkurencijos balsuoja jau ne vieną kadenciją – pavyzdžiui, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė sugebėjo išsaugoti savo karalystes, dėl to rinkiminę naktį audringai džiaugėsi pergalėmis, baliavojo, linksminosi.

Už dalį jau pirmame ture postą laimėjusių merų vietiniai žmonės be konkurencijos balsuoja jau ne vieną kadenciją – pavyzdžiui, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė sugebėjo išsaugoti savo karalystes, dėl to rinkiminę naktį audringai džiaugėsi pergalėmis, baliavojo, linksminosi.

REKLAMA

Tačiau pasitaikė ir skaudžių nuosmukių: valdžią uostamiestyje praranda į socialdemokratus iš liberalų pavirtęs Vytautas Grubliauskas, neliks ir Utenoje 15 metų valdžiuosio Alvydo Katino. Rinkimuose skurdžiai pasirodė Šeimų sąjūdžio atstovai, tačiau pasisekė įžymybėms, pavyzdžiui, krepšinio treneriams.

Jonas Pinskus sveikina rinkimuose dominuojančią savo žmoną. Kol Vilniuje politikai sau neleidžia atsipalaiduoti, Širvintose linksmybės liejasi tarsi per vestuves. Vyksta šokiai, didžėjus kartu su treningais pasipuošusiu klausytoju leidžia moderniais ritmais pagražintą lambadą, stalai nukrauti maistu, ant stalo supilstytas vynas, matosi ir stipriųjų gėrimų.

REKLAMA

„Šiaip aš dar niekada nesu pralaimėjusi, visiškai rimtai“, – sako Ž. Pinskuvienė.

Regionų partijos lyderė Pinskuvienė nepaliko jokių šansų konkurentams, surinko 78 procentus balsų – tai yra 13 kartų daugiau balsų nei artimiausia varžovė iš socialdemokratų Anna Kuznecovienė. Tokia pat sėkmė lydi ir jos Regionų partijos sąrašą.

REKLAMA

„8 metus didžiausią dalį savęs atidaviau šitam kraštui, šitam rajonui, žmonės tai vertina“, – teigia Ž. Pinskuvienė.

Kitą regionų partijos atstovą, nuolat skandaluose skęstantį Kęstą Komskį, Pagėgiuose lydėjo mažesnė sėkmė, tačiau jam vistiek pavyko prasibrauti į antrąjį rinkimų turą. Komskis surinko solidžius 29-is procentus balsų ir antrąjame ture susigrums su liberalų sąjūdžio atstovu Vaidu Benderavičiumi. Komskiui nesutrukdė ir praeities skandalai, jo brolis anksčiau medžiodamas nušovė pasieniečių belgų aviganį Ramzį. Šiuo metu Komskio sūnų teisėsauga kaltina neteisėtu praturtėjimu.

REKLAMA

Iš viso Regionų partija savo atstovus turės 21-oje savivaldybėje. Nenuverčiamas ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, jo kraityje 73 proc. balsų.

„Mažuose rajonų centruose darbų labai nedaug. Savivaldybė turi daug galimybių dalinti darbo vietas, apskritai gėrybes, žmonės priklausomi ir jiems pradeda atrodyti, kad miestui ar rajonui vadovauja Dievas“, – sako politologas Virgis Valentinavičius.

Tačiau ne visiems ilgai valdžioje buvusiems merams pavyko išsaugoti savo karalystes. Utenoje nepasisekė socialdemokratui 15 metų regioną valdžiusiam Alvydui Katinui, kurį rinkėjai išbalsavo į trečią vietą. Jau aišku, kad ir Klaipėda turės naują merą. Nepilnus aštuonis procentus rinkėjų balsų surinko ilgametis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kuris šiemet iš liberalų perėjo į socialdemokratų gretas. Jis pripažįsta pralaimėjimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Jaučiuosi kaip nubėgęs gerą maratoną, o nuotaikos, įveikus maratoną, bent jau šitą distanciją, tikrai geros. Tai, ačiū Dievui, viskas pasibaigė. Bent jau šiame etape“, – sako V. Grubliauskas.

„Pagaliau kai kuriuos dalykus visuomenė pradeda suprasti ir nusprendžia bausti tuos politinius šoklius, kurie keisdami partijas ieško sau šiltesnės vietos“, – teigia politologas Bernaras Ivanovas.

Rinkėjų balsai rodo, kad į antrą turą Klaipėdoje tikrai išeina komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderis Arvydas Vaitkus. O dėl konkurencijos su juo iki pat paskutinės akimirkos varžėsi vietos konservatorių lyderis Audrius Petrošius ir partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovas Remigijus Žemaitaitis.

REKLAMA

Nuo Petrošiaus vos 209-ais balsais atsilikęs ir į antrą turą nepatekęs Remigijus Žemaitaitis svarsto prašyti balsų perskaičiavimo. Vis tik, anot Žemaitaičio, ir toks jo pasiekimas rinkimuose milžiniškas.

„Klaipėdoje su mano asmenimi gali atsirasti trečia politinė jėga, kuri per ateinančius rinkimus gali kažką reikšmingo nuveikti“, – kalba R. Žemaitaitis.

Nesėkmę rinkimuose patyrė šeimų sąjūdžio atstovai. Jų lyderis Raimondas Grinevičius Marijampolėje į miesto tarybą neišrinktas, jam pritrūko pirmumo balsų. O jo kolega humoristas, su „valstiečiais“ ėjęs Artūras Orlauskas į Kauno rajono tarybą prasibrovė, tačiau didelės įtakos neturės, nes 4-ą vietą užėmęs sąrašas turės vos 2 mandatus iš 31.

REKLAMA

„Maršo nebėra, pandemija baigėsi vasario 24 dieną prasidėjus karui. Lietuva turi kur kas rimtesnių problemų, negu tos, kurias kelia nedidelė, bet labai rėksminga mažuma, kuri galvoja, kad skiepijamasis yra čipavimas“, – sako V. Valentinavičius.

Šiauliuose užtikrintai savo pozicijas apgynė meras Arūnas Visockas surinkęs 66-is procentus balsų. Merą palaikė 7 kartai daugiau rinkėjų nei artimiausią oponentą.

„Ar tikėjausi, nesakiau nieko. Kaip bus, taip bus sakiau“, – kalba A. Visockas.

Panevėžyje varžovams šansų nepaliko Rytis Mykolas Račkauskas su 63 proc.  balsų. Miestų tarybose netruks ir garsenybių. Sostinės taryboje išvysime ilgametį Lietuvos krepšinio vyrų rinktinės trenerį Joną Kazlauską, kuris konservatorių rinkimų štabe diskutavo apie krepšinį, už Atlanto žaidžiantį Domantą Sabonį: „Jau taip išauklėtas tėvo, tai žinai, kumštis tai toks pas tėvą. Diržas platus.“

REKLAMA
REKLAMA

O Šiauliuose treneris Antanas Sireika miesto taryboje dirbs kartu su dabartiniu Šiaulių meru Artūru Visocku. Įdomu tai, kad Sireika surinko daugiau pirmumo balsų nei meras Visockas.

„Nereikia stebėtis. Užsienio šalyse – ir Vokietijoje, ir Amerikoje – šoumenai taip pat sulaukia populiarumo“, – sako B. Ivanovas.

Molėtų rajono taryboje plušės galiūnas Žydrūnas Savickas, kurį iškėlė „Regionų partija“. Jam atiteko vienintelis mandatas, kurį pavyko iškovoti sąrašui.

REKLAMA

Lietuvos dviračių treko legenda Simona Krupeckaitė nuo socialdemokratų darbuosis Panevėžio miesto taryboje.

O krepšininkas Renaldas Seibutis kartu su konservatoriais valdys miestą Palangoje. Prastai sekėsi teistiems kandidatams – į tarybą nepateko 6 kart teistas „valstiečių“ kandidatas Kelmėje. O už dėdės nužudymą peiliu kalėjime sėdėjusi regionų partijos narė gavo vos 4 pirmumo balsus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų