Politologė Urbonaitė įvardijo, kokie iššūkiai laukia LSDP pirmininkės Blinkevičiūtės: „Darbas bus sunkus“

Sekmadienio vakare paaiškėjo, kas artimiausiu metu valdys Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP). Partijos naująją pirmininke išrinkta europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. Pirmaisiais savo darbais politikė įvardijo komandos formavimą ir pergalę 2023-ųjų savivaldos rinkimuose. Tiesa, politologų manymu, naujosios pirmininkės laukia nemenki iššūkiai.

Apie tai portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo išrinktoji LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė ir politologė Rima Urbonaitė.

Ponia Blinkevičiūte, kalbant apie partijos vienybę, ar galima sakyti, kad joje liko tik tie žmonės, kurie nenorėjo eiti su vadinamaisiais „bebrais“? Prieš rinkimus buvo kalbama, kad Juozas Olekas atstovauja tai senesnei gvardijai, kuri dar likusi ir simpatizuoja Kirkilui, arba buvusiems bendrapartiečiams. Jums kaip atrodo – partija liko vienalytė? Ar nekils kažkokių nesutarimų?

V. Blinkevičiūtė: Aš bijočiau būti tokioje partijoje, kur būtų tik viena nuomonė, kur būtų tik vienas vadas teisus, kur nebūtų įvairių nuomonių. Patikėkite manimi – nenorėčiau būti tokioje partijoje. Ir ačiū Dievui, noriu tikėti, kad mūsų socialdemokratų partija yra ne tokia ir tikrai tuo tikiu.

Socialdemokratų partija niekada nebuvo vieno lyderio, vieno asmens partija. Tai yra išsilavinusių, intelektualių, su didele politine patirtimi žmonių partija. Todėl tų nuomonių bus ir yra įvairių, o lyderio tikslas yra, kad jis girdėtų tuos žmones, kurie gyventų miestuose, miesteliuose, kaimuose, rajonų centruose, nepriklausomai nuo to, kokio tie žmonės išsilavinimo, kokias pozicijas užima. Čia svarbiausia yra girdėti ir įsiklausyti.

Ponia Urbonaite, kaip jums atrodo, ar socialdemokratams kaip partijai geriau, kad laimėjo Vilija Blinkevičiūtė, o ne Juozas Olekas?

R. Urbonaitė: Manau, kad aš negaliu tokio atsakymo pateikti vien dėl to, kad mes nematėme abiejų darbų. Mes dabar neturime kažkokių liniuočių, su kuriom būtų galima pamatuoti ir pasakyti, kad vienas arba kitas būtų kažkuo geresnis. Aš tikrai mačiau labai daug bendrų dalykų tarp šitų dviejų kandidatų, jie nebuvo radikaliai skirtingi.

REKLAMA

Manyčiau, kad čia turime suvokti, kad pirmininkas lemia viską. Pirmininkui reikės priimti sprendimus. Įsiklausyti ir klausyti tu gali labai ilgai, bet vienaip arba kitaip sprendimus tau reikės daryti. Bet vėlgi labai svarbus faktorius yra komanda, labai svarbu, kas vyksta skyriuose, nes jeigu tu šitų dalykų nematai, o galvoji, kad su pirmininko rinkimais visos problemos automatiškai išsisprendžia, tai tu labai klysti.

Naujai pirmininkei reikės ir konkurentų paramos, nes jeigu jos nebus, nieko gero partijoje neįvyks. Komandos klausimai, vadybiniai klausimai, kaip partijos narius vėl suaktyvinti yra tie klausimai, kurie iš esmės yra klausimai partijai „būti ar nebūti?“.

Artėja rinkimai ir dabartinė situacija su dabartiniais reitingais, ir su tuo, ką mes pamatėme 2020 m. spalio rinkimuose, kelio atgal nėra. Iš esmės, reikia kapanotis, nes priešingu atveju partijai gali tekti spręsti labai rimtus iššūkius.

Ponia Urbonaite, matote geras perspektyvas socialdemokratams ateinantiems rinkimams ar ne? Pradėkime nuo savivaldybių rinkimų, ten tradiciškai socialdemokratai pasirodo tikrai gerai, bet paskutiniai Seimo rinkimai parodė kažkiek kitokį rezultatą.

R. Urbonaitė: Yra vidiniai iššūkiai ir yra išoriniai iššūkiai. Vidiniai yra tai, apie ką kalbėjome – partijos gaivinimas, partijos konsolidavimas ir panašūs dalykai. Skamba kaip klišės, bet tiesą sakant tai padaryti yra sunkiausia. Nereikia tikėtis, kad viskas iš karto pavyks – darbas bus sunkus.

Yra išoriniai faktoriai – ta pati „valstiečių“ partija <...> Reikia nepamiršti ir to, kas yra problema visoms partijoms – visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie nugnybia vos ne trečdalį savivaldybių. Lengva tikrai nebus. Konkurencija iš esmės niekur nedingo. Kaip programoje buvo sakyta, kad „kairė mūsų širdyse“, tai reikia padaryti, kad kairė būtų ir galvose, ir kad rinkėjai suprastų, ką socialdemokratai žada, kaip jie keičiasi ir ko galima iš jų tikėtis.

Svarbu partijai yra įtikinti ne tik save pačius, bet dar svarbiau yra įtikinti rinkėjus ir susigrąžinti ryšį su rinkėjais. Čia yra visų partijų problema, ne tik socialdemokratų.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų