REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) naująja partijos pirmininke išsirinko Europos Parlamento narę Viliją Blinkevičiūtę. Išrinktoji partijos pirmininkė tikino, kad Lietuvai itin svarbu turėti stiprią kairiąją socialdemokratų partiją, o pirmaisiais savo darbais įvardijo komandos formavimą ir pergalę 2023-ųjų savivaldos rinkimuose. 

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) naująja partijos pirmininke išsirinko Europos Parlamento narę Viliją Blinkevičiūtę. Išrinktoji partijos pirmininkė tikino, kad Lietuvai itin svarbu turėti stiprią kairiąją socialdemokratų partiją, o pirmaisiais savo darbais įvardijo komandos formavimą ir pergalę 2023-ųjų savivaldos rinkimuose. 

REKLAMA

Kaip pranešė partija, preliminariais rezultatais, V. Blinkevičiūtę palaikė apie 56 proc. rinkimuose dalyvavusių partijos narių, o europarlamentarą Juozą Oleką – apie 44 proc.

Visuotiniuose pirmininko rinkimuose dalyvavo daugiau nei 7,9 tūkst. socialdemokratų.

LSDP pirmininko rinkimų komisija galutinius rinkimų rezultatus tvirtins gegužės 14 dieną, o pareigas išrinktoji partijos pirmininkė pradės eiti gegužės 29 dieną, tądien rengiamas ir partijos suvažiavimas.

Tiesioginiuose rinkimuose varžėsi du kandidatai: europarlamentarai Juozas Olekas ir Vilija Blinkevičiūtė. Prieš tai rinkimuose dalyvavo dar du kandidatai – politologas Liutauras Gudžinskas ir Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas. L. Gudžinskas po pasitraukimo išreiškė Vilijai Blinkevičiūtei, o V. Mitrofanovas – J. Olekui.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmieji darbai – komanda ir pergalė savivaldos rinkimuose

„Noriu pasakyti pirmiausia, kad labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi mūsų socialdemokratų partija. Kad pandemijos laikotarpiu, karantino laikotarpiu žmonės sugebėjo taip aktyviai dalyvauti partijos pirmininko ar pirmininkės rinkimuose.“, – teigė išrinktoji partijos pirmininkė V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA

Politikė dėkojo ir už ją balsavusiems, ir nebalsavusiems partijoms nariams.

„Svarbu, kad jie aktyvūs, jie dalyvavo, jie supranta, kad mes išrenkam partijos pirmininką ar pirmininkę ir visi vieningai dirbam vardan Lietuvos, kad iš tikrųjų mūsų žmonės pajustų, kad mums visiems, kaip oras, vanduo ir ugnis, reikalinga stipri kairioji socialdemokratų partija Lietuvoje“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Ji taip pat dėkojo savo komandai ir konkurentui J. Olekui.

„Ačiū, Juozai, kad mes su jumis nuėjome ilgą, sunkų debatų kelią, diskutavome daug, nuoširdžiai, atvirai. Labai bičiuliškai, nuoširdžiai tariu ačiū“, – J. Olekui dėkojo V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

„Ačiū, o dabar laukia darbai“, – pridūrė ji.

V. Blinkevičiūtė yra pirmoji moteris, kuri per visą 125-erių socialdemokratų partijos istoriją, jai vadovaus.

Politikė džiaugėsi, kad socialdemokratų partija, kuri visą laiką deklaravo lyčių lygybę, lygias galimybes ir moterų dalyvavimą sprendimų priėmime, savo 125-ųjų metinių proga išsirinko moterį partijos lydere.

„Aš manau, kad tai labai svarbu. Kada sudėtingi ir sunkūs laikai, ateina tą pačią atsakingiausią naštą nešti ir dirbti moterys“, – įsitikinusi ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmaisiais pagrindiniais savo darbais V. Blinkevičiūtė įvardijo komandos suformavimą ir neatidėliotinas darbas – pergalė savivaldos rinkimuose.

„Tai koncentruosime visi bendrai į savivaldos rinkimus. Tam, kad atlieptume tuos žmonių lūkesčius, kurie iš tikrųjų iš mūsų laukia“, – tikino V. Blinkevičiūtė.

V. Blinkevičiūtė taip pat kvietė J. Oleką prisidėti prie jos komandos ir užimti partijos pirmininkės pavaduotojo vietą. J. Olekas teigė sutinkantis „dalintis bendra našta“.

REKLAMA

„Norėčiau, kad mes būtume visi vieningi, kad girdėtume vienas kitą, kad įsiklausytume vienas į kitą, kad iš tikrųjų dirbtume kaip viena didelė graži šeima. Kad priimtume tuos sprendimus visi kartu, kaip galima daugiau išdiskutavę. Kad būtų išgirstas kiekvienas mūsų partijos bičiulis, kur jis begyventų, ką jis bedirbtų, kokias pozicijas jis beužimtų.

Labai svarbu girdėti mūsų partijos bičiulius, labai svarbu, kad apie visus sprendimus, apie mūsų kairiosios programos įgyvendinimą mes galėtumėme iškomunikuoti visiems Lietuvos žmonėms tokia suprantama kalba, kad žmonės mumis tikėtų ir pasitikėtų.

REKLAMA

Nes mano, kaip būsimo pirmininkės pagrindinis tikslas – susigrąžinimas rinkėjų ir žmonių pasitikėjimo socialdemokratų partija. Mes ne kartą esame parodę, kad gebam dirbti, galim dirbti, priimti sprendimus, kaip rimta, kairioji partija Lietuvoje“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Planuoja susitikti su Skverneliu

V. Blinkevičiūtė mano, kad jai pavyks suderinti partijos lyderės ir europarlamentarės pareigas.

„O jei atrodys kitaip, tai gyvenimas parodys ir tuomet priimsime atitinkamus sprendimus“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat žadėjo susitikti su opozicijos lyderiu Sauliumi Skverneliu ir aptarti galimybę dirbti opozicinių frakcijų koalicijoje.

„Matyt mes su Sauliumi Skverneliu susitiksime, išgersime arbatos ar kavos, aptarsime visus reikalus ir tuomet priimsime sprendimus“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Visgi ji pažymėjo, kad socialdemokratų frakcija Seime yra ir taip pakankamai stipri dirbdama opozicijoje.

„Mes, socialdemokratai, pasiryžę dirbti, bendradarbiauti, tačiau tikrai būti opozicijos koalicijoje tik pasirašius sutartį, tai ne tame yra esmė svarbiausia. Esmė yra tame, kaip mes sugebame priimti tuos sprendimus, kurie reikalingi Lietuvos žmonėms“, – teigė socialdemokratų lyderė.

REKLAMA

V. Blinkevičiūtė sakė, kad, pagal dabartinę situaciją, kai tarpusavyje bendradarbiauja valstiečiai su darbiečiais, socialdemokratų netenkina.

„Kol kas ta jų opozicinė koalicija neatrodo rimta. Jie labai dažnai tarpusavyje neranda bendrų sutarimų. Tai mums tai būtų visiškai nepriimtina“, – tikino politikė.

Naujoji LSDP vadovė sakė matanti šią partiją kaip atstovaujančią žmonėms, siekiantiems darbuotojui palankių darbo sąlygų, šeimoms, norinčioms suteikti vaikams gerą išsilavinimą nepriklausomai nuo tėvų pajamų. Taip pat, jos teigimu, socialdemokratų rinkėjas yra žmogus, kuriam rūpi žmogaus teisės ir lygios galimybės visiems žmonėms.

REKLAMA

„Mes turime labai aiškiai pasakyti, kokios yra mūsų socialdemokratinės vertybės ir jas drąsiai atstovauti, nieko neslepiant ir nevyniojant į vatą“, – kalbėjo ji.

Naują pirmininką socialdemokratai renka po to, kai po nesėkmingų partijai Seimo rinkimų iš pareigų atsistatydino Gintautas Paluckas. Partijos pirmininkas renkamas dvejų metų kadencijai.

Socialdemokratų partija yra didžiausia Lietuvoje, ji turi daugiau nei 16,5 tūkst. narių. Seime jai atstovauja 13 politikų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Blinkevičiūtė LSDP priklauso nuo 2006-ųjų, nuo 2009 metų yra partijos pirmininko pavaduotoja. 

Vilija Blinkevičiūtė nuo 1996 m. iki 2000 m. dirbo socialinės apsaugos ir darbo viceministre, nuo 2000 m. iki 2008 m. – socialinės apsaugos ir darbo ministre. 

2004 m. kandidatavo į prezidento postą, kaip Naujosios Sąjungos kandidatė. 2004–2009 Lietuvos Respublikos Seimo narė. Nuo 2009 m. Europos Parlamento narė (išrinkta 2009, 2014, 2019 m. rinkimuose į Europos Parlamentą kaip LSDP atstovė). 2014 m. išrinkta Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininko pavaduotoja, 2017 m. Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininke.

2019 m. išrinkta Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmąja pavaduotoja.

Socialdemokratų spaudos konferencija:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų