Mūšyje dėl LSDP pirmininko posto: pasiūlymas Blinkevičiūtei sėsti į vežimą ir gėjų sulyginimas su bitininkais

Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas varžosi, kas vadovaus seniausiai Lietuvoje politinei jėgai – Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP). Penktadienį abu kandidatai dalyvavo paskutiniuose partijos pirmininko rinkimų debatuose. V. Blinkevičiūtė teigė, kad laikas partijos vairą patikėti moteriai, o J. Olekas kalbėjo apie būtinybę tokius klausimus kaip Stambulo konvencija aptarti partijos skyriuose.

Gegužės 3–9 dienomis Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pradės savo pirmininko rinkimus. Juose dalyvaus du kandidatai – europarlamentarai V. Blinkevičiūtė ir J. Olekas.

LSDP pirmininko rinkimų debatai:

Kalbėjo apie socialdemokratų apsileidimą

V. Blinkevičiūtė teigė, kad kai yra sudėtingas laikas partijoje, sudėtingas laikas Lietuvoje, vairą perimti turėtų socialdemokratų moterys.

„Aš manau, kad tame yra stiprybė, nes moterys, kai reikia priimti kokius nors sprendimus, kaip ir šeimoje, kaip ir politikoje, kaip dar kur nors gyvenime, taip visą laiką geba priimti. Manau, kad turiu pakankamai išminties, turiu pakankamai drąsos, esu atvira, pakankamai jautri, to irgi politikoje reikia“, – savo privalumus vardijo V. Blinkevičiūtė.

Politikė teigė, kad tai, kad socialdemokratai neturėjo pirmininkės moters, yra partijos apsileidimas.

„Leisiu sau pajuokauti, kad vyrai neužleidžia taip lengvai tų pozicijų. <...> Atėjo tas laikas, kai socialdemokratams galėtų vadovauti moteris, gavusi partiečių pasitikėjimą“, – kalbėjo europarlamentarė.

Įgėlė Grybauskaitei

„Aš kaip džentelmenas negaliu tiesiog palikti to vargo Vilijai. Ji sakė, kad kai sunku, tokie čia tie vyrai, kad palieka visą tą vargą srėbti moterims.

Aš pasakysiu, kad Lietuvoje ir socialdemokratų partijoje yra ir kitokių vyrų, kurie moka padėti šeimoje susitvarkyti, kurie moka prižiūrėti vaikus, moka juos užauginti, pažiūrėti anūkėlius.

Ir moka dirbti partijoje, atveriant kelius moterims, įtraukiant į sprendimų priėmimą, bendraujant, bet nebūtinai sunkiausią naštą užkrauti moterims“, – kalbėjo J. Olekas.

REKLAMA

Jis siūlė partijos bičiuliams neįsivelti į kovą vyrai prieš moteris. Politikas priminė, kad Lietuva jau turėjo moterį prezidentę – Dalią Grybauskaitę – kuri savo politinę karjerą pradėjo socialdemokratų vadovaujamoje Vyriausybėje.

„Ir ką mes galime pasakyti, kaip Lietuvos žmonės gyvena po jos dešimtmečio vadovavimo? Ką mes galime pasakyti apie šios dienos ministrę pirmininkę?“ – retoriškai klausė J. Olekas.

Jis teigė, kad pasiruošęs traukti sunkų partijos vežimą.

„Tamsta galėtum sėdėti tame vežime su kitomis mūsų partijos moterimis ir gražiai džiaugtis mūsų partijos vaisiais“, – šypsojosi J. Olekas.

„Kaip supratau, kad Juozas yra kategoriškai nusistatęs prieš moterį socialdemokratų partijos pirmininkę. Sako, kad paimsim į tą vežimą bendrą, bet, dovanokite, vadeliosime vadeles mes, vyrai. Juozai, atvirai pasakius, man čia nesocialdemokratiška“, – reagavo V. Blinkevičiūtė.

Olekas į komandą imtų Sinkevičių, Blinkevičiūtę vieną iš merų

Kandidatai buvo klausiami, ką skirtų pirmuoju savo pavaduotoju. J. Olekas sakė, kad pirmas „griovelis, kurį peršokus reikės sakyti op“ yra savivaldos rinkimai, tad pirmuoju pavaduotoju politikas planuoja skirti savivaldybių asociacijos prezidentą, Jonavos rajono merą Mindaugą Sinkevičių.

„Žmogų, kuris labai gerai žino savivaldybių situaciją, geriau negu aš“, – teigė J. Olekas.

V. Blinkevičiūtė sakė, kad jai taip pat svarbiausias darbas būtų laimėti savivaldos rinkimus, tad ir vienas iš pavaduotojų turėtų būti vienas iš socialdemokratų merų.

Ji taip pat teigė, kad ankstesniuose debatuose, jei laimėtų rinkimus, į savo komandą pakviestų visus buvusius konkurentus – ir J. Oleką, ir anksčiau iš kovos pasitraukusius L. Gudžinską ir V. Mitrofanovą.

„Būsiu labai laiminga, jei jie šito kvietimo neatsisakys“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Visgi politikė teigė, kad ji „postais neprekiauja“.

„Kol neperšokau per griovį, postais aš neprekiausiu“, – nukirto V. Blinkevičiūtė.

Mano, kad socialdemokratai neblogai išsigrynino

V. Blinkevičiūtė teigė, kad anksčiau socialdemokratai buvo praradę savo tapatybę, neišlaikė išbandymo valdžia, o to geriausias pavyzdys – priimtas liberalus darbo kodeksas.

REKLAMA

„Pradėjome kalbėtis ne su samdomaisiais darbuotojais, o pradėjome pataikauti verslui ir netgi stambiajam verslui. Tai buvo didelė klaida“, – tikino politikė.

Visgi, anot jos, prieš ketverius metus pradėtas partijos atsinaujinimas tęsiasi.

„Esame neblogai išsigryninę. Mūsų programos, ir socialdemokratinė vizija, ir Seimo rinkimų programa, dar kartą tai pademonstruoja, kad mes iš tikrųjų <...> turime puikias programas. Tikras kairiąsias programas“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Jos nuomone, reikėtų, kad partijos lyderius sugebėtų rinkėjams įrodyti ir paaiškinti, kad LSDP yra tie, kurie „į popierių sudėtą socialdemokratinę tiesą pavers kūnu“.

J. Oleko teigimu, reikia pabrėžti, kad LSDP atstovauja mažesnes ir vidutines pajamas gaunančius žmones. Jis teigė, kad kai praėjusiame amžiuje kartu su Vyteniu Povilu Andriukaičiu ir Aloyzu Sakalu atkūrinėjo LSDP, tokia buvo partijos kryptis.

„Taip, mes esame ją šiek tiek pametę. Dabar dar pridedant žmogaus teises, lygias galimybes. Nelabai čia yra daug ką papildyti, kas buvo toje pradžioje“, – kalbėjo J. Olekas.

Politiko nuomone, kad tą išgirstų ir partijos nariai, ir potencialūs rinkėjai, reikia daugiau dialogo.

„Mes einame geresnio gyvenimo silpnesniam sukūrimo Lietuvoje“, – tvirtino J. Olekas.

Su Stambulo konvencija reikia padaryti atokvėpį

J. Olekas paklaustas apie požiūrį į Stambulo konvenciją, jis tikino manantis, kad ji turi būti priimta ir ratifikuota.

„Bet ji šiandien taip užaštrinta, kad reikia padaryti atokvėpį“, – teigė J. Olekas.

Pasak jo, apie tai reikėtų diskutuoti pirmiausia su partijos skyriais, įtikinti pirmiausia, politiko žodžiais, „savus abejojančius“, o po to įtraukti ir platesnį ratą visuomenės.

„Pasižiūrėkite, kokia graži galimybė homoseksualiems žmonėms praeiti parade. Jie nori demonstruotis. Mes bitininkai kasmet einame bitininkų paradą, žemdirbiai kažką kitą daro. Yra šeimų diena. Kodėl šeimos negali praeiti su vaikučiais jeigu jie nori praeiti. <...> Susėskime visi, heteroseksualai, homoseksualai, pasišnekėkime. Aš pažadu būdamas partijos pirmininku padaryti pirmiausia partijos viduje mūsų tokį pasišnekėjimą“, – kalbėjo J. Olekas.

REKLAMA

V. Blinkevičiūtė teigė, kad visuomenėje vis daugėja smurto, tad ji visada rėmė ir rems visus teisės aktus, kurie gali sumažinti smurtą.

„Pritariu, kad mes per mažai šnekame. Vieni iš mūsų gal daugiau pasiskaito, įsigilina, kitiems gal reikia dešimt ar šimtą kartų tą patį pakartoti. Todėl lyderis ar lyderė privalo būti tas, kuris įrodytų savo darbu, savo gyvenimu, savo veikla, kad mušti silpnesnio nevalia ir mes Lietuvoje turime dėti visas pastangas, kad to smurto mūsų tarpe būtų mažiau“, – kalbėjo ji.

Politikė apgailestavo, kad Stambulo konvencija paversta dalyku, kuris kiršina visuomene.

„Kažkas tampo tas virvutes ir žino tą sritį, kuri yra labai jautri“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

Pasak jos, meilės ir šeimos apibrėžti neįmanoma.

„Santuoka apibrėžta Konstitucijoje, aš tą suprantu. Bet čia netelpa į jokius rėmus ar apibrėžimus“, – kalbėjo europarlamentarė.

Džiaugiasi pavasariu

Debatuose nuskambėjo ir lengvesnio turinio klausimai. Paklausta, kas ją labiausiai šiuo metu džiugina, V. Blinkevičiūtė atsakė, kad pavasaris.

„Jaučiuosi šiek tiek nelaiminga, kad negaliu tiesiogiai gerėtis tuo pavasariu pačiupindėdama kiekvieną gelytę, praeidama pro kiekvieną žaliuojantį krūmelį, nes esu užsidariusi jau antrą savaitę savo namuose, bute Vilniuje, nes truputėlį kamavo temperatūra“, – teigė politikė.

Europarlamentarė juokavo, kad jai temperatūra užkilo nuo debatų įtampos.

„Gal vienai moteriškei buvo nedrąsu tarp trijų vyrų“, – šmaikštavo V. Blinkevičiūtė.

J. Olekas džiaugėsi, kad įvyko paskutiniai rinkimų debatai.

„Mes tiek prisidebatavom, kad ta temperatūra truputį pakaista“, – juokavo politikas.

Jis taip pat džiaugėsi, kad turėjo progą aplankyti visą eilę socialdemokratų skyrių šalyje.

„Turėjau galimybe susitikti su keletu bičiulių, pabendrauti, kartais po dar iki galo lauke nesusprogusiu gluosniu. Pasišnekėti ir aptarti problemas, kurios skyriams yra aktualios“, – teigė politikas.

REKLAMA

Prieš tai rinkimuose dalyvavo dar du kandidatai – politologas Liutauras Gudžinskas ir Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas. L. Gudžinskas po pasitraukimo išreiškė Vilijai Blinkevičiūtei, o V. Mitrofanovas – J. Olekui.

Naują pirmininką socialdemokratai renka po to, kai po nesėkmingų partijai Seimo rinkimų iš pareigų atsistatydino Gintautas Paluckas.


Rašyti komentarą...
D
Dilema
2021-04-30 20:53:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vadovauti vien moterimi buti neuztenka. Dar reikia buti protingai.
Atsakyti
-2

R
Ramunas
2021-05-01 06:06:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau vien sabatauskas sėdi pas juas sąrašuose, daug ką pasako, nes jo dukra(lytis neaiški) liasbijiete, gavo seime postą, todėl visi socdemai atidirbineja valdantiesiems(konservatoriams)
Atsakyti
0

N
Naftalinas
2021-04-30 22:34:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Olekui laikas eksponatu į Grūto parką, o tas nususęs bezdalas dar į pirmininko postą ropsčiasi!
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų