DIENOS PJŪVIS. Rusijos „juodasis sąrašas“ – kas nutiks Lietuvai?

Rusija ruošiasi paskelbti nedraugiškų valstybių sąrašą, kuriame atsidurti gali ir Lietuva. Šiomis dienomis Kremlius ir dalis Europos Sąjungos valstybių jau apsikeitė diplomatų išsiuntinėjimais iš ambasadų. Ką visa tai reiškia ir kokių veiksmų dar galima tikėtis iš Kremliaus?

Apie tai diskusija aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ su Seimo nariu Audroniumi Ažubaliu ir Lietuvos karo akademijos docentu daktaru Giedriumi Česnaku.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kremlius išsiunčia iš šalies du mūsų ambasados Rusijoje darbuotojus, po vieną estų ir latvių, ir tris slovakų atstovybės darbuotojus, o ambasadoje Maskvoje dirbantys Lietuviai Rusiją turės palikti per savaitę.

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis trečiadienį perspėjo, kad Bendrija turėtų ruoštis santykių su Rusija pablogėjimui, išaugus įtampai dėl Ukrainos ir Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno kalinimo. 

Anksčiau šį mėnesį Čekijos vyriausybė apkaltino Rusijos karinės žvalgybos agentūrą GRU 2014 metais surengus sprogdinimą ginklų sandėlyje šalies rytuose ir paskelbė išvaranti 18 rusų diplomatų, kuriuos pavadino šnipais.  

Netrukus Čekijos kaimynė Slovakija, taip pat Lietuva, Latvija ir Estija paskelbė, jog drauge išsiųs iš viso septynis rusų diplomatus, pirmadienį jų pavyzdžiu pasekė Rumunija, paliepusi išvykti vienam rusų diplomatui.


Rašyti komentarą...
B
Bronius
2021-04-29 13:10:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas kas bus karas
Atsakyti
-4

Q
Qebilai
2021-04-29 13:42:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas nutiks? p*zda ! dabar dar blogiau bus, visur kišasi tą jebana politika o kas kenčia ?, eiliniai piliečiai, verslas ir t.t.
Atsakyti
-2

B
Bronius
2021-04-29 13:43:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is kur tu zinai kad nebus karo tai nesimato kas ukrainoj daros
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų