REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors ir gali atrodyti kitaip, tačiau skrandžio rūgštingumas nėra mūsų priešas. Priešingai – skrandžio rūgštis yra nepaprastai naudinga organizmui ir apsaugo nuo įvairių bakterijų ir parazitų. Problemos prasideda, kai ši funkcija sutrinka ir organizmas kovoja su per mažu ar per dideliu rūgštingumo kiekiu.

Nors ir gali atrodyti kitaip, tačiau skrandžio rūgštingumas nėra mūsų priešas. Priešingai – skrandžio rūgštis yra nepaprastai naudinga organizmui ir apsaugo nuo įvairių bakterijų ir parazitų. Problemos prasideda, kai ši funkcija sutrinka ir organizmas kovoja su per mažu ar per dideliu rūgštingumo kiekiu.

REKLAMA

Pasak laidoje „Sveikata.lt“ kalbintos dietologės Rūtos Petereit, virškinimo sutrikimai nėra vien tik vyresnio amžiaus žmonių problema. Su ja susidurti gali tiek paaugliai, tiek ir patys mažiausieji.

„Lyg ir norėtume manyti, kad galime valgyti viską, tiek greitą maistą, tiek daug cukraus turinčius produktus, tačiau apgailestauju, bet tiek jaunimas, tiek visai mažučiai vaikučiai gali turėti virškinamojo trakto problemų.

Tiesa yra tai, kad su amžiumi mūsų virškinamojo trakto sistema senėja, apskritai sensta visas mūsų organizmas, nyskta ir raumenys ir virškinamojo trakto problemų pasitaiko vis dažniau“, – kalbėjo specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Neskubėkite „gesinti“ rėmens

R. Petereit atskleidė, kad dažniausiai pacientai kreipiasi dėl nevirškinimo, vidurių užkietėjimo, viduriavimo, rėmens. Pasak specialistės, problemos su rėmeniu gali varginti net iki 33 procentų pacientų.

REKLAMA

„Pacientams patarčiau, kad jeigu jaučiate kažkokius simptomus, pavyzdžiui, padidėjusį balso užkimimą, kąsnio jausmą, krenkštimą, gali būti ir labai netipinių, kaip kosulys, tai jeigu šitie simptomai vargina, kurie gali būti tiek nuo didelio, tiek nuo mažo rūgštingumo, rekomenduoju kreiptis į gydytojus“, – patarė dietologė.

Vienas iš populiariausių kovos su rėmens problemomis būdas – „gesinimas“ šaukšteliu sodos ar kitomis priemonėmis. Pasak R. Petereit, „gesinti“ rėmens nereikėtų, nes greitai numalšinta problema gali taip pat greitai ir sugrįžti.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš visada rekomenduoju galvoti kas gi sukelia tas priežastis ir naikinti jas, o ne simptomus, ir galvoti – šiandien soda, rytoj actas, o poryt vėl soda.

Tarkim, kaip ir greito maisto valgymas, kuris tikrai pakelia cukraus kiekį, gliukozę kraujyje, tuo pačiu smegenyse išsiskiria ir laimės hormonas dopaminas, kasa išskiria insuliną, bet po valandos vėl jaučiamės alkani.

Galbūt verta pagalvoti taip pat ir apie „gesinimo“ priemones, kad taip, rezultatą turėsime, bet labai trumpą“, – kalbėjo dietologė.

Rėmens ignoravimas – kelias į rimtas ligas

Anot R. Petereit, pirmieji rėmens simptomai gali ir neužkliūti, bet jų ignoruoti nederėtų, nes jie gali peraugti į ilgesnius pojūčius, o šie – sukelti rimtas ligas, kaip opaligę, skrandžio uždegimą, ezofagitą, ar net ir onkologines ligas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jaučiant pavienius simptomus, reikėtų susirūpinti, keisti gyvenimo būdą, bet jau varginant ilgesniam laikui, kreiptis į specialistus ir ieškoti priežasčių“, – kalbėjo gydytoja.

Jei į specialisto kabinetą patekti visgi nepavyksta, dietologė siūlo pirminę pagalbą suteikti sau pačiam, tačiau pataria vengti stiprių medikamentų.

„Pirma pagalba galėtų būti augaliniai preparatai. Lietuvoje mes turime naujieną – saldymedį. <...> Saldymedis žinomas nuo seno, jis buvo vartojamas opaligės gydymui. Norint išlaikyti skrandžio rūgštingumo pusiausvyrą, saldymedį turėtume naudoti su kitomis sėklomis ir augalinėmis priemonėmis, kaip ožragė, pankolis, imbieras, tam kad gautume ilgalaikį efektą ir sunormalizuotume ir palaikytume skrandžio rūgštingumo pusiausvyrą – patarė R. Petereit.

Daugiau patarimų sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Sveikata.lt“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 9:00 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Sveikata.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų