REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naciai pasižymėjo metodiškai naikindami kitas tautas, o apie Holokaustą žino visas pasaulis. Tačiau rusai tai darė dar šimtus metų iki Hitlerio ir jų galvose Rusijos viršenybė prieš kitas tautas seniai įsišaknijusi, o Putino režimas sėkmingai perėmė iš Hitlerio daugybę kitų dalykų.

Naciai pasižymėjo metodiškai naikindami kitas tautas, o apie Holokaustą žino visas pasaulis. Tačiau rusai tai darė dar šimtus metų iki Hitlerio ir jų galvose Rusijos viršenybė prieš kitas tautas seniai įsišaknijusi, o Putino režimas sėkmingai perėmė iš Hitlerio daugybę kitų dalykų.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Nors šiandien daugelis pasaulio istorikų ir geopolitikos analitikų nesutaria ir neturi vieningos nuomonės apie Rusiją, kaip nacistinę ir fašistinę valstybės, tačiau požymių, kad Putinas elgiasi, kaip Hitleris – apstu.

„Pastėbėkite, ką jie kalba: ukrainiečiai – naciai, pribaltai – naciai. O pačių kultūriniame suvokime ir požiūryje į kitas tautas yra gajus nacistinis užtaisas, kad jie gali pasakyti sau, jog ukrainiečiai neturi teisės į valstybę“, – kalbėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas

Putino Rusijos veiksmai primena Hitlerio Vokietijos elgesį ir retoriką Antrojo pasaulinio karo metu. Maskva, kaip tuometis Berlynas teigė, kad kai kurios tautos išvis neturi teisės egzistuoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu 34 procentai Rusijos Federacijos piliečių jau dabar pagal apklausas sako, kad jiems užtenka dabartinių argumentų pradėti „spec. operaciją“ prieš Baltijos šalis, tai reiškia, kad kažkas tikrai negerai su ta visuomene. Tai yra pavojinga. Tai visuomenė, kuri nežino, kur prasideda ir baigiasi Rusijos sienos. Tai yra labai labai didžiulis geopolitinis iššūkis. Mes tam turime būti pasiruošę“, – teigė NSGK pirmininkas.

REKLAMA

Putinas į beprasmį karą šiandien siunčia savo tėvynainius, žinodamas, kad jie bus tik patrankų mėsa ir namo niekada gyvi nesugrįš. Hitleriui irgi buvo nusispjauti į savo karių gyvybę. Be to, žudė ir kitus savo visuomenės narius – nuo 1939 metų buvo išžudyti šimtai tūkstančių vokiečių, kurie turėjo psichinę ar fizinę negalią.

„Priminsiu, kai mes tikėjomės – na, gal Vakarai labiau tikėjosi – kad kai Rusijos karių karstai pradės grįžti į Rusiją, žmonės ims protestuoti prieš Putiną, o įvyko atvirkščiai – atsirado karo kultas, kviečiantis dar labiau žudyti ukrainiečius. Tai štai su kuo mes turime reikalą. Ir tai yra labai pavojinga“, – sakė L. Kasčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Hitlerio specialūs žudymo būriai okupuotose teritorijose vykdė milijonų žydų bei kitų aukų genocidą. Ką daro Putino pasiųsti žvėrys pasaulis pamatė Bučoje, Irpinėje ir kitose Ukrainos išlaisvintose teritorijoje. Sunku net įsivaizduoti žudymų ir represijų mastą, jei Ukraina būtų okupuota.

„To blogio šaknys yra tos pačios, tik pavadinimas kitas – atsiranda terminas „rašizmas“. Tai yra nacių ideologija, kai neigi kitos tautos teisę gyventi, neigi jos buvimą“, – kalbėjo Lietuvos ambasadorius ypatingiems pavedimams Linas Linkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą teigdama, kad okupuotose Ukrainos teritorijose gina savo piliečius. Hitleris 1939 metais užpuolė Lenkiją ir pradėjo Antrąjį pasaulinį karą teigdamas, kad pati Lenkija puola Vokietiją.

„Šitas karas, šita Rusijos agresija parodė, kad, deja, bet šitas pasaulis, kur viskas priklauso nuo vieno žmogaus valios, nuo grupės žmonių vaizduotės, yra neprognozuojamas. Rusijai buvo absoliučiai neracionalu užpulti Ukrainą, bet ėmė ir užpuolė. O atsigręžiant į Antrąjį pasaulinį karą, tai jis irgi toks pat buvo, nes buvo sunku įsivaizduoti, kad kokia valstybė imtųsi kokio nors veiksmo, nes jis bus destruktyvus, bet Vokietija užpuolė Lenkiją sudariusi sąjungą su sovietais ir galiausiai susipykusi su visu pasauliu“, – kalbėjo istorikas Nerijus Šepetys.

REKLAMA

Maskva, kaip tuometis Berlynas, pasitelkia deportacijas ir masinio žudymo politiką. Į Rusijos gilumą iš Ukrainos teritorijų išvežta dešimtys tūkstančių Ukrainos vaikų, veikia žmonių filtracijos stovyklos. Tiesa, nacistinė Vokietija Putiną šioje srityje gerokai lenkė, nes naciai tautas žudė metodiškai ir sistemingai.

„Tai yra nusikaltėliai, Hagos teismo klientai, kurie vykdo genocidą, žudo vaikus, išveža vaikus“, – sakė Lietuvos diplomatas Albinas Januška.

REKLAMA

Putinas prievarta į stadionus suvarytiems rusams pasakoja pasakas apie Rusijos, kaip nenugalimos tautos ir išskirtinės nacijos statusą. Panašiai elgdavosi ir Hitleris rėždavęs kalbas nuo nacių fanatizmo apakusiems vokiečiams.

„Jeigu pažiūrėtume, kaip Hitleris kalbėdavo masei išsilavinusių žmonių ir kai dabar matome šimtatūkstantinį stadioną Maskvoje su tokiais pačiais veidais... Gal kažkuriems pamokėjo, gal paprašė, gal pagrasino, bet vis tiek yra daug tokių, kurie nuoširdžiai tuo tiki. Vardan pseudo supervalstybės, kaip jie įsivaizduoja, daugelis – ypač Rusijos gilumoje – yra pasiruošę paaukoti ir atlyginimą, ir pensijas, kad tik jų valstybė būtų neva super galybė. O iš tikro ji yra super problema, bet jie to nežino ir kol sužinos, praeis dar daug laiko“, – kalbėjo L. Linkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiojo Reicho užmojai užkariauti pasaulį baigėsi katastrofa Vokietijai. Putino Rusijos siekiai jėga okupuoti jai nepaklūstančias valstybes veda prie lygiai tokio paties likimo, tačiau kaina, kurią reikia mokėti už šias geopolitines avantiūras – milžiniška. Milijonai aukų ir suluošintų likimų.

„Tai save naikinantis karas. Šiuo požiūriu yra dar vienas panašumas tuometinės Vokietijos ir dabartinės Rusijos, kad einama į karą tarsi susinaikinimui, bet susinaikinimas kažką patraukia ir su savimi – dalį savo visuomenės, kitus žmones, kurie aplinkui. Tai kelią egzistencinę ir psichologinę grėsmę aplinkui gyvenantiems žmonėms“, – sakė N. Šepetys.

REKLAMA

Belieka tikėtis, kad putinizmas kaip ir nacizmas sulauks lygiai tokio paties galo, o Rusijos diktatorius ne tik bus išmestas į istorijos šiukšlyną, bet ir savo kailiu atsakys už visas mirtis, milijonams žmonių sukeltas kančias – sėdės teisiamųjų suole ir gyvenimą baigs už grotų.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

o kartais spec operacija nera tik atsakas i vakarietiska nazi globalizma?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų