Skambina pavojaus varpais – kas antras lietuvis nežino, kaip elgtis karo atveju

Apklausos rodo, kad lietuviai iki šiol tinkamai nežino, ką reikėtų daryti, jei šalį pradėtų atakuoti priešiškai nusiteikusių valstybių pajėgos. Nerimą kelia ir slėptuvių trūkumas. Dalis ekspertų kaltina valstybę neveiklumu ir ragina už tai atsakingą Vidaus reikalų ministeriją pasidomėti Ukrainos patirtimi. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Dviem Liudmiloms – mamai ir dukrai – iš rusų užpultos Ukrainos teko bėgti pačioje karo pradžioje.

Ekspertas įvardijo didžiausią Lietuvos kariuomenės bėdą: „Ne finansai, o žmonių mentalitetas“

Rusijai grasinant, kad Ramšteino karinėje bazėje priimtas Vakarų šalių sprendimas suteikti Ukrainai daugiau modernios ir smogiamosios ginkluotės išprovokuos dar didesnį karą, anot karybos ekspertų, verčia čia ir dabar garsiai pradėti kalbėti apie savo gynybinius pajėgumus – ar esame pajėgūs duoti į dantis agresoriui, jei šis sumanytų įžengti į Lietuvos teritoriją. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Žada karo padėčiai rengti ir civilius: „Šalies gynyba turi būti visų interesas“

Užuot stiprinusi šauktinių pasirengimą ir mokymus, valdžia svarsto trumpinti privalomos karo tarnybos laiką iki 6 mėnesių. Šis siūlymas kelia abejonių, ar pavyks per tokį laiką karius paruošti tinkamai. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Kristijonas Ražickas – studentas, tačiau savaitgalius jis skiria tarnybai Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Prieš tapdamas savanoriu, iškart po mokyklos, jis savo noru nuėjo į kariuomenę.

Karštai su tv3.lt. Ar esame pasirengę apsiginti, jei Rusija pultų Lietuvą?

Netrukus skaičiuosime metus laiko, kai Rusija plačiu frontu pradėjo bombarduoti Ukrainą. O kol karas nesibaigia, karybos ekspertai tikina, jog apie savo gynybinius pajėgumus čia ir dabar garsiai turėtume pradėti kalbėti ir Lietuvoje.

Politologės kritika „merui be cirkų“ Valdui Benkunskui: „Klausimas, ar vertėjo sau klijuoti tokias etiketes“

Dabartiniam Vilniaus merui Remigijui Šimašiui nusprendus nebebandyti ir vėl tapti sostinės vadovu, intrigos, kas jį pakeis, tik daugėja. Favoritu įvardijamas ilgametis Vilniaus vadovas Artūras Zuokas, kuris prieš tai dukart pralaimėjo R. Šimašiui. Politologai tikina, kad vilniečiai esą rinksis dešiniųjų kandidatą, tačiau abejonių kelia tiek liberalų, tiek ir kitų dešiniųjų rinkėjų nusivylimas dabartinio mero antra kadencija. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Valdemaras Tomaševskis „koloradkių“ išsižadėti neketina: „Nuo šventojo simbolio niekas niekada neatsiribos“

Nors daugeliui ekspertų ir vilniečių rinkimų į sostinės merus favoritai aiškūs, iššūkį jiems metantys lengvai pasiduoti neketina. Iš viso norinčiųjų – net 16. Tačiau politologai sako, kad norėti yra viena, o galėti – visai kas kita. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Iš likusių kandidatų į Vilniaus mero kėdę geriausius rezultatus politologai prognozuoja Lenkų rinkimų akcijos pirmininkui Valdemarui Tomaševskiui. „Esame kuklūs, bet jaučiame rinkėjų pasitikėjimą.

Įvertino Mykolo Majausko šansus mero rinkimuose: „Stabdyti jį reikia maždaug dabar“

Vilniaus mero rinkimų netikėtumu tapo Mykolas Majauskas. Jam paskelbus apie savo kandidatūrą, konservatorių rinkėjams teks labai pagalvoti už ką balsuoti. Tuo labiau, kai pats politikas skelbiasi, kad už jį balsuotų daugiau rinkėjų nei už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatą Valdą Benkunską. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Mykolas Majauskas – antrą kartą laimę tapti Vilniaus meru bandantis Seimo narys.

Karštai su tv3.lt. Kas užims Vilniaus mero postą? Pokalbis su Zuoku, Majausku, Raskevičiumi ir Benkunsku

Iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų liko vos 7 savaitės, o viena didžiausių intrigų sukasi aplink Lietuvos sostinės merą – kas užims jo vietą? TV3 laida „Karštai su tv3.lt“ kviečia apie tai pasikalbėti keturis kandidatus – Artūrą Zuoką, Mykolą Majauską, Valdą Benkunską ir Tomą Vytautą Raskevičių. Visą laidą „Karštai su tv3.lt“ galite stebėti tiesioginėje transliacijoje, esančioje straipsnio pradžioje, arba TV3 Televizijos eteryje.

Iš Lietuvos ligoninės tiesiai į Ukrainos karo frontą grįžtantis 2 vaikų tėvas: „Penkis kartus aš turėjau mirti“

Rusijoje jau plinta vaizdai su naujais mobilizacijos dokumentais. Regis, Vladimiras Putinas tęsia Stalino karo vadų tradicijas priešą paimti per savo karių lavonus. Tačiau dalis ekspertų tai vertina ne kaip kelią į pergalę, o tiesiai į režimo žlugimą. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Sergej Judin – „Azovo“ bataliono karys. Kovotojas, ilgą laiką grūmęsis su Putino ordomis Mariupolyje, šiandien yra gydomas Lietuvoje. „Stebuklas, kad aš likau gyvas.

Ukrainai paramą teikiantis verslininkas: „Jausmelis labai panašus, kai sausio mėnesį gynėme parlamentą“

Kol Vakarų valstybės vis dar svarsto, kokią karinę techniką galima tiekti Ukrainai neužrūstinant Putino, lietuviai skuba padėti nuo karo, šalčio ir nepritekliaus kenčiantiems ukrainiečiams. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Ukrainietis Oleksandras Tereščenko dar 2014 metais, kai Rusija užpuolė Ukrainą, atėjo į komisariatą ir pasiprašė į frontą. Tačiau per mūšį, kai gynė Donecko oro uostą, buvo stipriai sužeistas.

Vytauto Landsbergio kritika Vakarams: „Demokratinis pasaulis pasirinko stebėtojo vaidmenį“

Ukrainiečių kovos prieš kelių šimtų tūkstančių rusų ordą sėkmė priklausys ir nuo Vakarų pagalbos, kuri vis auga. JAV, Vokietija ir Prancūzija siunčia vis galingesnę techniką, tačiau ne galingiausią. Pasirodo, kad ir pačių Vakarų kariniai sandėliai pustuščiai, o ir baimė Rusijai dar ne visai išgaravo. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Karštai su tv3.lt. Kokie yra galimi karo scenarijai?

Putinas ir vėl sutelkė viso pasaulio dėmesį. Naujausias jo planas – mobilizuoti iki pusės milijono rusų ir mase paimti niekaip nepasiduodančią Ukrainą. Tačiau ar tai padės laimėti karą? O gal Vakarų valstybės pagaliau pradės ukrainiečiams tiekti tankus, naikintuvus ir Putino režimas bus sutriuškintinas? Šio pirmadienio TV3 laida „Karštai su tv3.lt“ kviečia pasvarstyti, kokie yra galimi karo scenarijai.

Dar neišgyvenus šios žiemos, ekspertai ruošia kitai: „Bus sunku“

Dujų ir elektros kainos 2022-uosius užbaigė kosminėse aukštumose, tačiau tikrąsias jų pasekmes pajusime nuo sausio, kai šildymas ir elektra brangsta trečdaliu. Jau dabar dalis žmonių skundžiasi, kad jiems išgyventi nepadeda net valstybės kompensacijos, tačiau energetikos ekspertai sako, kad kainos gali augti dar labiau. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Nors prasidėjus Naujiems metams visuomet tikimės gerų žinių, panašu, kad energetikos fronte jų nebus labai daug.

Darbdaviai šiemet algų didėjimo nežada: „Nereikalaukite iš mūsų to, kas neįmanoma“

Valdantieji tiesia pagalbos ranką, siekdami padėti gyventojams išgyventi sunkmetį ir didina pensijas, pašalpas ir kitas pajamas. Tačiau žmonės sako, kad to nepakanka, nes kainos auga greičiau. Gerų žinių neturi ir ekspertai – atlyginimai stos ir mums reikės labiau susiveržti diržus. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt” reportaže. Humoristo Juozo Zavaliausko darbo stažas – apie pusė šimto metų. Bet didele pensija jis pasidžiaugti negali.

Su 200 eurų liekanti senjorė Rimutė baiminasi naujų mokesčių: „Vaistų jau stengiuosi nepirkti“

Brangstant komunaliniams mokesčiams, dalis gyventojų už juos suploja pusę savo piniginės turinio. Tačiau, nepaisant to, valdžios koridoriuose jau girdimos kalbos apie naujus visuotinius mokesčius. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Metų sandūroje kai kurie politikai Seime ėmė nerimauti ir stebėtis, kad 2023 metais nebus jokių naujų mokesčių, o tai esą labai negerai.

Karštai su tv3.lt. Ar ir 2023 m. matysime taip sparčiai kylančias kainas – kaip išgyventi ateinantį sunkmetį?

Ką tik pasibaigę metai buvo pilni chaoso ir baimės – Rusijos Ukrainoje pradėtas karas nemažai ką pakeitė. Daugelis spėja, kad panašiai sunkūs metai gali būti ir šie. O štai lietuviai labiausiai baiminasi dėl vis dar kylančių kainų ir nustojusių augti atlyginimų. Šį pirmadienį TV3 laida „Karštai su tv3.lt“ klausia – kaip išgyventi ateinantį sunkmetį? Dujų ir elektros kainos pernai buvo kosminėse aukštumose, o to pasekmes pajausime šį sausį, kai šildymas ir elektra pabrangs trečdaliu.

Algis Ramanauskas – apie užmojus drausti rusų kalbos pamokas: „Priešo kalbą reikia mokėti“

798
Kol Rusija negailestingai niokoja Ukrainą ir kasdien žudo šimtus nekaltų žmonių, Lietuvoje vis dažniau pasigirsta diskusijos apie tai, ar tikrai turėtume savo vaikus mokyti rusų kalbos. Kai kurie užsimoja ir dar daugiau – tikina, kad naikinti reikėtų ir rusiškas mokyklas, mat jose ugdomi nelojalūs piliečiai. Tačiau visuomenės veikėjas ir turinio kūrėjas Algis Ramanauskas sako, kad neturėtume imtis tokių priemonių staigiai, nes tai būtų neišmintinga.

Pirmąją Kalėdų dieną to ant stalo šiukštu neturėtų būti: daugelis net nežino

Štai ir atėjo gražiausios metų šventės. Jau visai netrukus išauš ir Kalėdų rytas, o vėliau šeimos ir draugai rinksis ir prie šventinio stalo. Tiesa, ne kiekvienas žino, kad pagal mūsų protėvių tradicijas ant Kalėdų stalo vieno dalyko šiukštu neturėtų būti. Apie tai TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ papasakojo žolininkė ir senovinių papročių žinovė Adelė Karaliūnaitė. Žinoma moteris patikino, kad iki gražiausių metų švenčių svarbiausia yra susitvarkyti ir išsinešti visas senas šiukšles.

Apžvelgė Kūčių stalo patiekalų kainas – šiais metais pigiau mokėsime tik už vieną jų

Maisto kainos jau kurį laiką verčia iš koto, o pastarosiomis savaitėmis lenktyniauja su gyventojų piniginių storiu. Nors prieš šventes matome daugiau akcijų, atrodo, kad ir jos nebegelbėja, mat kai kurie Kūčių stalo patiekalai pabrango beveik dvigubai. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Aktorė Valda Bičkutė antrą kartą gyvenime maišo tešlą kūčiukams ir naudojasi juos puikiai gaminusios močiutės patarimu. „Tik pagal laikrodžio rodyklę tešlą maišyti.
Į viršų