REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasara įsibėgėja, prasidėjo atostogų metas ir lietuviai pradėjo dairytis kur praleisti laiką. Tautiečiams dejuojant, kad Lietuvos pajūris yra per brangus, o pajūrio verslininkams kainas keliant ir dėl išbrangusios energijos, ir tiesiog lupikaujant ir siekiant papildomai pasipinigauti, nusprendėme pasidairyti po kaimyninius kurotus ir pažiūrėti kaip verslininkams sekasi ten.

Vasara įsibėgėja, prasidėjo atostogų metas ir lietuviai pradėjo dairytis kur praleisti laiką. Tautiečiams dejuojant, kad Lietuvos pajūris yra per brangus, o pajūrio verslininkams kainas keliant ir dėl išbrangusios energijos, ir tiesiog lupikaujant ir siekiant papildomai pasipinigauti, nusprendėme pasidairyti po kaimyninius kurotus ir pažiūrėti kaip verslininkams sekasi ten.

REKLAMA

O konkrečiai – taip pat prie Baltijos jūros, tik Lenkijoje, Sopoto kurorte. Jūra ta pati, klimatas tas pats, pliažai panašūs ir vasaros sezonas trunka tiek pat. Tad kokie gi skirtumai ir panašumai su mūsų Palanga?

Sopoto miestas yra Lenkijos šiaurėje ir yra vienas populiariausių kurortų šioje šalyje. Mieste gyvena kiek daugiau nei 30 tūkstančių žmonių ir jis garsėja Sopoto dainų festivaliais. Bet visas gyvenimas ten sukasi apie turizmą. Miestas – prie tos pačios Baltijos jūros, kaip ir Palanga ar Neringa.

Tad ir jūra čia ta pati ir smėlis pliažiuose panašus ir vasaros sezonas tokio pat ilgio ir panašaus klimato. Dabar, prasidėjus atostogų sezonui, ten pilna žmonių ne tik savaitgaliais, bet ir šiokiomis dienomis. Sopotas tapatinamas su mūsų Palanga, todėl pažiūrėsime kurio kurorto verslininkai svetingesni, o kurio – gobšesni.

REKLAMA
REKLAMA

Sopotas, kaip ir mūsų Palanga, turi ir tiltą. Tiesa, jis ilgesnis už mūsiškį. Teigiama, kad tai yra ilgiausias medinis tiltas į jūrą Europoje. Ilgis – daugiau nei pusė kilometro. Ilgesnis, tačiau brangus. Patekimas ant šio tilto yra mokamas. Vienam žmogui kainuoja maždaug du eurai.

REKLAMA

Panašu, kad atvažiavusiems tai nėra brangu – žmonių ant tilto daug. Yra ir lietuvių: štai bičiulės Natalija ir Edita. Moterys susižavėjusios Sopotu. Sako ir gražu, ir pigu.

„Jeigu taip su Palanga, tai man atrodo čia pigiau ir „fainiau“. Gdanskas puikus miestas, Sopotas irgi gražus, dar Gdynė. Mums patinka“, – sako vilnietė Natalija.

Skrydžio kaina iš Vilniaus pirmyn atgal – 80 eurų be bagažo. Moterys neslepia savęs nevaržančios: valgo geruose restoranuose, o gyvena „Radisson“ viešbutyje Gdanske.

„Už naktį 120 gal. Bet penkių žvaigždučių. O Palangoj „Palangos“ viešbutis – 350, man atrodo. Mums patinka čia. Valandą skrydis. Mums patiko tikrai“, – kalba vilnietė Edita.

REKLAMA
REKLAMA

O kiek kainuoja nakvynė viešbutyje Palangoje? Štai keturių asmenų šeima dalinasi savo įspūdžiais.

„– Kiek kainavo para keturių asmenų šeimai? – 300. – Čia yra nakvynė…? – Jo, nakvynė, pramogos, 300. – Tai 5 dienas jei būtumėt? – Na, brangiai atsieitų.“

Pagrindinė Sopoto gatvė, kažkas panašaus į mūsų Palangos Basanavičiaus gatvę. Ir ten, kaip pas mus, gausu barų, kavinių ir restoranų. Plonesnei ir storesnei piniginei, ir įvairiausiems skoniams. 

Išsirinkti, kur pavalgyti, yra nelengva: pasirinkimas išties didžiulis. Ir štai pietūs: vištienos kepsnys, pica ir lenkiški šaltibarščiai. Sriuboje yra ir burokėlių, agurkų, kiaušinių, bet yra braškių. Kaina – kiek daugiau nei 5 eurai. Sotūs pietūs dviem, pagrindinėje kurorto gatvėje kainavo apie 20 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai normaliai. Šiuo metu standartinė kaina, galvojame.“

O štai Palangoje sotūs pietūs dviem kainuoja nuo 30 iki 50 eurų. Jei valgai cepelinus ar picas – kaina mažesnė, jei kepsnius ar žuvį – brangesnė:

„Jeigu taupant, savitarnos kavinėje galima apie 30 eurų, jei rimtesnėje, tai iš dviejų padauginti reikia.“

Štai Sopote po sočių pietų – metas popiečio kavai. Praštmatnus baras ant paties jūros kranto. Puodelis espreso kavos čia kainuoja 1,95. Gėrimų yra ir daugiau, ir įvairių: tarkim, didelis alaus bokalas čia kainuoja 2,60. O jeigu kas nori stipriau – stiklelis degtinės kainuoja 2 eurai.

O kokios kainos Basanavičiaus alėjos širdyje? Užsisakėme espreso kavos, 50 gramų degtinės ir pusę litro šviesaus alaus. Espreso kava kainuoja 2,70, degtinės 50 gramų – 4 eurai ir pusė litro alaus 4,70.

REKLAMA

Tad, apibendrinant galima sakyti, jog maistas bei gėrimai Palangoje brangesni nei Sopote. Viešbučių kainos panašios. Tiesa, Lenkijoje yra papildomų mokesčių – pavyzdžiui kelių ar norint pasivaikščioti tiltais. Tad kiekvienas lietuvis ir renkasi kur jam smagiau, labiau linksta širdis bei išgali piniginė. Vis tik, skirtingai nei Sopote, Palangoje laisvų kambarių šiam savaitgaliui beveik nebeliko. Tiek viešbučių, tiek privataus apgyvendinimo sektoriuose.

„Iš 150 kambarių, laisvų neturime. Tai džiaugiamės, kad Dievulis davė orą gerą, ilgąjį savaitgalį ir tikrai daug svečių turėsime pajūryje“, – kalba viešbučio „Floros simfonija“ vadovas Henrikas Tautkus.

„Aš manau, kad apie 99 procentai apgyvendinimo paslaugos yra visur užpildytos“, – sako „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė.

Jei Palangoje laisvų kambarių ir vienas kitas yra, verslininkai prognozuoja, kad ryt jau rasti laisvą lovą bus nebeįmanoma.

Ne vienas normalus lietuvis skaitydamas šį reklaminį straipsnį, tiesiai šviesiai pasakytų, "nepudrinkit jus mums smegenų" vietų laisvu pilna, nes kainos kosminės, palyginus su Lenkijos, ar Latvijos, taip, kad tie kurie protauja, o manau yra pakankamai nemažai dėjo ant tos Palangos skersa ir mauna toliau,
Visiškai teisingai - arba toliau, arba į kitas vietas Lietuvoje...reikia neprotauti, kad Palangoje mokėtum 7 eu už pakepintą duoną, arba esamas kainas už pamiegojimą pajūry. Velniop tokį verslininkų godumą.
Norvegijoje jau pigiau...... O jei dar dirbi ir gauni 4-5000 tai atostogauji veltui.......
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų