REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TV6 laida „Autopilotas“ ir toliau apžvelgia Lietuvoje populiarių naudotų automobilių modelius. Vienas tokių – antrosios kartos „Hyundai i30“, kuris buvo pristatytas 2011 metais Vokietijoje vykstančioje Frankfurto automobilių parodoje.

TV6 laida „Autopilotas“ ir toliau apžvelgia Lietuvoje populiarių naudotų automobilių modelius. Vienas tokių – antrosios kartos „Hyundai i30“, kuris buvo pristatytas 2011 metais Vokietijoje vykstančioje Frankfurto automobilių parodoje.

REKLAMA

Pats automobilis buvo kuriamas Ruselhaime, Vokietijoje, o išorės ir interjero dizainas jame – taip pat europiečių darbas. Tad antrosios kartos „i30“ yra kur kas labiau europietiškas nei korėjietiškas produktas.

Toks žingsnis leido „Hyundai“ sėkmingai įsilieti į Europos rinką ir būtent antrosios kartos „i30“ buvo vienas iš modelių, kuris pakeitė vairuotojų požiūrį į korėjietiškus automobilius.

Dažniausi gedimai

Antrosios kartos „Hyundai i30“ galima pagirti už patikimumą. Dažniausiai vairuotojai skundžiasi elektronikos gedimais, pavyzdžiui, neveikiančiais langų mygtukais ar pačiais pakėlimo ir nuleidimo mechanizmais, ne retai streikuoja centrinio užrakto sistema. Pasitaiko problemų ir su radijo sistemomis, tačiau tai dažniau kamuoja modelius iki atnaujinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Dyzelinių variklių silpnosios vietos – EGR vožtuvai ir turbinos. Jei automobilis didžiąją laiko dalį praleidžia mieste, EGR vožtuvas gali užsikišti po 100 ar 150 tūkst. kilometrų, o naujos turbinos gali prireikti po maždaug 200 tūkst. kilometrų.

REKLAMA

„Vienas iš dalykų, kuriais labai skundžiasi tokių „Hyundai i30“ savininkai, tai greitai nusilupantis vairas. Jis ne tik atrodo nepatraukliai vizualiai, bet ir būna nepatogu“, – teigė automobilį išbandęs žurnalistas V. Kudarauskas.

Ribota variklio galia

Į antros kartos „Hyundai“ montuojami dyzeliniai varikliai niekada nebuvo galios etalonai. Silpnesnis 1,4 l dyzelis su turbina turėjo vos 90 arklio galių (AG), o galingesnė 1,6 l versija po atnaujinimo beveik 140 AG.

„Tai masėms, eiliniams vairuotojams, o gal tiksliau sakyti, vartotojams skirtas automobilis, kuriems tokių parametrų dažniausiai pakanka. Tiesa, buvo sportiškesnių ir galingesnių „i30“ versijų, bet jos rinkoje sutinkamos labai retai. Valdymo atžvilgiu kelyje jis niekuo nestebina ir nelepina, tiesiog eilinis kompaktinės klasės modelis ir tiek. Ta pati istorija kalbant ir apie komfortą“, – pastebėjo V. Kudarauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Interjeras visiškai atitinka klasės standartus

Žvalgantis po automobilio vidų daug kur galima rasti vidutinės kokybės plastiką, o dažyti elementai ilgainiui praranda gerą išvaizdą ir pradeda luptis. Dauguma šios klasės automobilių pasižymi tokiomis savybėmis ir „i30“ – ne išimtis.

„Ergonomika gera, bet pasiekti kai kuriuos mygtukus nepatogu, nes jie per toli, arba naudotis jais nepatogu dėl dydžio. Pavyzdžiui, norint valdyti radijo funkcijas, tikėtina reikės nukreipti akis nuo kelio, kad įsitikintumėte, jog spaudžiamas tas mygtukas, kurio reikia“, – įvertino autopilotas žurnalistas.

Pagrindiniai konkurentai ir kainos

Antrosios kartos „Hyundai i30“ gali būti puikia alternatyva „Volkswagen Golf“ ar bet kuriam kitam tokios klasės modeliui, jei pakanka, kad automobilis būtų vidutiniškas ir reikalingas tik kaip daiktas atlikti pagrindinę savo funkciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kainos atžvilgiu „Volkswagen Golf“ truputį brangesnis – jo kainos prasideda nuo daugiau nei 6 ir kyla iki 13 tūkst. eurų.

Dar vienas konkurentas – japoniškas „Toyota Auris“. Už korėjietį tai taip pat brangesnis ir tokio automobilio kainos prasideda nuo maždaug 6 tūkst. eurų, o brangiausi modeliai kainuoja apie 12 tūkst. Eurų.

Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų