Lietuvos keliuose išbandė „Tesla“: pasakė, kuo maloniai nustebino

TV6 laidos „Autopilotas“ naujo automobilio rubrikoje – pasakojimas apie šiuo metu vertingiausio pasaulyje automobilių gamintojo kūrinį „Tesla Model 3“. Šis automobilis savyje slepia gausybę naujovių ir netikėtumų. Tai keturių durų sedanas, varomas tik elektra. Egzistuoja trys skirtingos komplektacijos, su kuriomis šiuo metu galima įsigyti automobilį.

„Pirmas įspūdis atsisėdus į automobilio vidų toks, kad čia yra ateitis, o už lango praeitis. Dizainas švarus ir absoliučiai minimalistinis. O keisčiausia tai, kad automobilis yra technologijų bomba, tačiau mygtukai salone vos keli.

Pagrindinė interjero detalė yra milžiniškas, viduryje esantis ekranas, kuris yra standartinė įrangos dalis, nesvarbu kurią versiją pasirinktumėte. O visas automobilio valdymas vyksta būtent per jį.

Ekrane valdomos automobilio saugumo sistemos, matomi baterijos rodmenys. „Tesla Model 3“ galima prisijungti prie interneto, o tokios programos, kaip „Spotify“ jame yra iš karto įrašytos.

„Kad ir kaip stebintų automobilis, visgi yra kelios vietos, kurioms galėčiau uždėti po minusą. Minimalizmas salone gražu, tačiau kelis pagrindinius valdymo mygtukus visgi norėtųsi turėti. Pavyzdžiui, rūko žibintų įjungimo ar veidrodžių valdymo“, – įspūdžiais dalijosi „Autopiloto“ žurnalistas Gintenis Dauparas.

Šiame automobilyje savo telefoną galite tiesiog įstatyti į specialų laikiklų ir krauti. Atnaujintame modelyje jau rasite dvi bevielio pakrovimo vietas vietoje įprastų jungčių.

Žvelgiant iš išorės automobilis atrodo lyg sumažinta „Tesla Model S“ versija. 

Dėl 20 colių dydžio ratlankių ir žemos važiuoklės „Tesla Model S“ gali pasirodyti kiek kietoka. Bet važiavimą galima sulyginti su sportinę važiuoklę turinčiais BMW ar „Audi“ modeliais.

Dar vienas neįprastas dalykas šio automobilio priekyje – jame nėra grotelių. Tai yra elektra varomas automobilis ir orui nereikia patekti į variklį. 

REKLAMA

„Išvažiavus į kelią automobilis ir toliau maloniai stebina. Posūkiuose jis puikiai sukimba su keliu ir nekelia jokio nerimo dėl galimybės nuslysti“, – pastebėjo „Autopiloto“ žurnalistas.

Egzistuoja trys skirtingos komplektacijos, su kuriomis šiuo metu automobilį galima įsigyti.

„Standart“

Tai pats paprasčiausias „Model 3“. Toks automobilis bus varomas galiniais ratais, idealiomis sąlygomis jus nuveš apie 420 kilometrų, o drago varžybose iki 100km/h įsibėgės per 5,3 sekundes.

„Performance“

Ši versija, kurią išbandė ir „Autopilotas“ komanda, labiau orientuota į galią ir trauką, todėl pagrindiniai skirtumai nuo „Standart“ yra trys: automobilis varomas visais ratais, iki 100km/h įsibėgėja per 3,1 sekundės, o maksimalus nuvažiuojamas atsumas – 500 kilometrų.

„Long range“

Jau pats pavadinimas pasako, kad automobilis koncentruotas į kuo didesnį nuvažiuojamą atstumą viena įkrova. Šis modelis idealiomis sąlygomis pirkėją veš beveik 570 kilometrų nesustodamas. 100km/h „Long range“ pasiekia per 4,2 sekundės bei taip pat yra varoma 4 ratais.

„Tačiau svarbu žinoti ir tai, kad maksimalus nuvažiuojamas atstumas, kurį nurodo gamintojas dažniausiai nėra realus. Pavyzdžiui, ypač šaltomis žiemos dienoms „Tesla“ gali nuvešti vos 300 kilometrų“, – teigė G. Dauparas.

Naujos „Tesla Model 3“ kaina siekia maždaug 55 000 eurų. 

Visą apžvalgą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Visą laidą „Autopilotas“ žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų