REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje grėsmingai išplitus koronavirusui, dėmesio centre atsidūrė pradinės mokyklos, kurias vaikai dar gali lankyti. Skirtingos profsąjungos susipliekė, ar ir jose jau laikas įvesti tik nuotolinį mokymą. Tėvai tam priešinasi. O štai vaikai jau labai laukia Kalėdinių atostogų, ypač po to, kai Aurelijus Veryga jas pasiūlė paankstinti.

Lietuvoje grėsmingai išplitus koronavirusui, dėmesio centre atsidūrė pradinės mokyklos, kurias vaikai dar gali lankyti. Skirtingos profsąjungos susipliekė, ar ir jose jau laikas įvesti tik nuotolinį mokymą. Tėvai tam priešinasi. O štai vaikai jau labai laukia Kalėdinių atostogų, ypač po to, kai Aurelijus Veryga jas pasiūlė paankstinti.

REKLAMA

Tačiau tie, kam rūpi mokinių žinios, vis garsiau perspėja, kad besimokydami tokiomis blogomis sąlygomis vaikai smarkiai atsiliks, o to rezultatus mato jau dabar.

Siaučiant pandemijai Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos ugdytiniai toliau lanko pamokas, skirtingai nuo vyresnių vaikų, kurie turi mokytis nuotoliniu būdu.

Mokykloje 28 pedagogai ir toliau tiesiogiai bendrauja su 300-ais pradinukų, mat tokio amžiaus moksleiviams vyriausybė ir dar leidžia mokytis kontaktiniu būdu. Šie moksleiviai jau įprato būti su kaukėmis, kurias nusiima tik valgydami ir būdami savo klasėse.

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklos vadovė sako, kad ir tėvai, ir mokytojai džiaugiasi, kad vaikai gali vaikščioti į šią iki vakaro dirbančią mokyklą.

„Organizavome apklausą, ar tėvai galėtų dirbti nuotoliniu būdu? Tėvų didžioji dalis nori, kad ugdymas būtų kontakte“, – sako Šeškinės pradinės mokyklos direktorė Diana Slepakavičienė.

REKLAMA

Tačiau koronavirusui Lietuvoje plintant vis labiau, švietimo bendruomenėje jau verda karšti ginčai, ar nevertėtų ir šiuos mažylius siųsti mokytis namuose. Žibalo į ugnį šliūkštelėjo dar ir ministras Veryga, siūlydamas nebelaukti dvi savaites iki Kalėdinių atostogų ir vaikus atostogų išleisti anksčiau.

„Bet kas, kas riboja žmonių susitikimus, turi teigiamą poveikį mažinant viruso plitimą. Bet turi neigiamą poveikį vaikų ugdymui. Daryti viską, kad ugdymas nenukentėtų, socialinė emocinė gerovė nebūtų pažeista. Geras laikas pagalvoti, pasinaudoti atostogomis, kurios buvo aukojamos rudens atostogų metu darant pauzę“, – pasakoja laikinasis ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikai nuo nuotolinio mokymosi jau pavargo, dalis patiria ir psichologinių problemų:

„Susiduriam su daug techninių nesklandumų. Ypač visokiais interneto trikdžiais ir kitais. Būna mokytojai ir mes užstringame, susipainioja, nebežinai, kas vyksta, sunku būna.“

„Sudėtingiausia būtų kalbos, mažiau visko rašome, šnekame su mokytojomis, blogėja rašymas, tarimas užsienio kalbų.“

„Labai liūdna, kad negalima susitikti su draugais, praleisti linksmai pertraukas.“

Na o ilgesnių Kalėdų atostogų vaikai labai nori:

„Tikrai nieko prieš, ir taip daug darome, galime ir daugiau pailsėti.“

Tačiau mokytojai ragina galvoti ne tik apie virusą, bet ir apie moksleivių žinias. Ilgesnės Kalėdų atostogos reikštų papildomą krūvį joms pasibaigus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ankstinti atostogas naujiena šviežia. Kaip direktorė įsivaizduoju, kad grįžę po atostogų galėtume intensyvinti ugdymo procesą“, – pasakoja D. Slepakavičienė.

O Vilniaus Užupio gimnazijos mokytojas kategoriškas – dėl nuotolinio mokymo, anot jo, vienareikšmiškai kenčia absoliučios daugumos moksleivių žinios.

„Vaikai kurie baigė mokyklas iki karantino, jų žinios bus kokybiškesnės. Tų, kuriems nuotolinis mokymas į naudą –mažuma. Kada nėra išorės disciplinos, budinčių mokytojų, pažangumas tikrai krenta. Mokiniai neturi laiko vadybos įgūdžių. Net ir abiturientams atrodo, egzaminai dar toli, procesas įpusėjo, padarys viską, bet laiko mažėja, užduočių atlikimas menksta“, – teigia mokytojas Alius Avčininkas.

REKLAMA

Net ir skirtingos pedagogų profesinės sąjungos jau pliekiasi dėl to, ar ne metas visus moksleivius uždaryti namie ir mokyti nuotoliniu būdu. Vieni ragina nelaukti, kol dėl plintančių susirgimų vis daugiau mokyklų užsidarys karantinams.

„Kad nebūtų per vėlu. Jei išeiti į nuotolinį ir ką pasiūlė vyriausybė – išeiti į atostogas, visi variantai svarstytini. Būtų gerai visiems sausį grįžti į mokyklas ir gyvai tęsti ugdymą“, – kalbėjo profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Tačiau kiti prašo nedramatizuoti situacijos ir leisti bent priešmokyklinukams ir pradinukams toliau vaikščioti į mokyklas. Pedagogai baiminasi, ar jiems nesumažės algos dėl nuotolinio mokymo ir galimų prastovų.

REKLAMA

„Tikrai katastrofiškos situacijos nėra, siūlome vertinti kiekvieną įstaigą, situaciją ir priimti sprendimus. Nuotolinis ugdymas neduoda tokių gerų rezultatų kaip kontaktinis“, – sako profsąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas.

Kiek moksleiviai turės žinių spragų dėl šiemetinio nuotolinio mokymo, paaiškės sausio pabaigoje, kai mokyklos patikrins ir apibendrins žinių rezultatus. Švietimo ir mokslo ministerija praneša, kad nesvarsto visus priešmokyklinukus ir pradinukus išvaryti į nuotolinį mokymą.

O kad Kalėdų atostogos gali prasidėti anksčiau, neatmeta, tačiau galutinio sprendimo dar nepriėmė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų