Gairės

mokyklos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokyklos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokyklos“.

Įspėja, kad situacija tik blogės: privačios mokyklos išstumia valstybines

Savivaldybių gimnazijoms darosi sunku konkuruoti su privačiomis, teigia žurnalo „Reitingai“ autoriai, vertindami moksleivių pasiekimus. Pasak reitingų autorių, 2023 metai tapo lūžio tašku ir jei tendencijos nesikeis, po dvejų – ketverių metų matysime dar prastesnę padėtį.

Skelbia stipriausių gimnazijų reitingą: šios mokyklos išmoko geriausiai

Žurnalo „Reitingai“ leidėjai skelbia stipriausių šalies gimnazijų reitingus ir vertinimus pagal atskirus dalykus. Lyderių pozicijas ir vėl užima didžiųjų miestų gimnazijos, vykdančios mokinių atrankas. Pastebima ir kita tendencija –  savivaldybių mokykloms darosi vis sunkiau konkuruoti su privačiomis mokyklomis, kurių kasmet daugėja.

Šalies mokykloms – grasinimai susprogdinti: tai dar viena informacinė ataka

Trečiadienį šimtai Lietuvos ugdymo įstaigų sulaukė grasinimų rusų kalba apie neva padėtus sprogmenis. Tai vertinama kaip informacinė ataka. Policija prašo, gavus tokį laišką, išlikti budriems ir vykdyti šias rekomendacijas: Gavus pranešimą apie sprogmenį Nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos tarnybų telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais.

Septyniose Lietuvos mokyklose vykdys bandymą: kelią narkotikams užkardys fizinėmis priemonėmis ir švietimu

Siekiant spręsti narkotikų paplitimo tarp nepilnamečių problemą, Vidaus reikalų ministerija inicijavo Nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomąjį projektą. Jis startuos šį mėnesį ir iki kitų metų gegužės 31 d. bus įgyvendinamas septyniose pasirinktose Vilniaus m., Alytaus m. ir Klaipėdos r. savivaldybių mokyklose, rašoma ministerijos pranešime spaudai. Projekto tikslas – sukurti efektyvų narkotikų prevencijos mokyklose mechanizmą ir jį išbandyti.
Aktualijos 2023-12-04

Trijose savivaldybėse bus pradedamas bandomasis narkotikų prevencijos projektas

Vidaus reikalų ministerija Vilniaus, Alytaus ir Klaipėdos rajono savivaldybėse imasi įgyvendinti Nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomojo modelio projektą. Kaip skelbia ministerija, pirmadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su projekte dalyvaujančių savivaldybių merais pasirašys bendradarbiavimo sutartis.
Aktualijos 2023-12-04

Naujoji Zelandija uždraus mobiliuosius telefonus mokyklose

Naujosios Zelandijos mokyklose bus uždrausti mobilieji telefonai, penktadienį pareiškė konservatyvusis ministras pirmininkas Christopheris Luxonas, jo vyriausybei siekiant pakeisti smarkiai suprastėjusius šalies raštingumo rodiklius. Naujosios Zelandijos mokyklos kadaise galėjo pasigirti vienais geriausių raštingumo rezultatų pasaulyje, tačiau skaitymo ir rašymo lygis sumažėjo tiek, kad kai kurie tyrėjai baiminasi, jog prasidėjo krizė. Uždraus mokyklose naudotis telefonais Ch.
2023-12-01

Pusė šalies savivaldybių šią savaitę mokykloms gaus per 2 tūkst. kompiuterių, skelbia NŠA

Šią savaitę į savivaldybes pristatomi nauji kompiuteriai, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra. 2236 kompiuterius gavusios 28 savivaldybės juos išdalins mokykloms, atsižvelgdamos į poreikius. Jiems įsigyti buvo skirta daugiau nei 1,142 mln. eurų. 2236 kompiuterius gavusios 28 savivaldybės juos išdalins mokykloms, atsižvelgdamos į jų poreikius.
Aktualijos 2023-11-30

Svarstomi mokyklų tinklo kriterijai: klasėje galėtų būti mažiausiai aštuoni moksleiviai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė kriterijus mokyklų tinklui: mažiausias mokinių skaičius klasėje liktų aštuoni, su išimtimis tautinių mažumų mokyklose ar lietuviškoms mokykloms Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose. Taip pat numatoma, kad keturiems mokiniams turėtų tekti bent vienas prie tinklo prijungtas kompiuteris.
Aktualijos 2023-11-22

Seimo komiteras nori užkirsti kelią mokyklų vadovų atleidimui mero sprendimu

Kai kurioms savivaldybėms įtvirtinant nuostatą, jog įstaigų, taip pat ir mokyklų, vadovai gali būti atleidžiami mero sprendimu praradus pasitikėjimą, Seimo Švietimo ir mokslo komitetas žada ruošti įstatymų pataisas, kurios užkirstų tam kelią.
Aktualijos 2023-11-12

Policija: dviejose Kanados mokyklose aidėjo šūviai, sužeistųjų nėra

Dviejose žydų mokyklose Kanados mieste Monrealyje buvo šaudoma, tačiau niekas nenukentėjo, ketvirtadienį pranešė policija.  Tai naujausias išpuolis, didėjant įtampai dėl Izraelio ir „Hamas“ išpuolio. Anksčiau šią savaitę Monrealyje buvo padegta sinagoga, o Konkordijos universitete kilo susirėmimai tarp palestiniečius ir Izraelį palaikančių studentų grupių, pranešė pareigūnai. Antrą mėnesį vykstantį karą sukėlė spalio 7 dieną „Hamas“ įvykdytas beprecedentis išpuolis Izraelio pietuose.
2023-11-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų