Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Lietuvos kariuomenė mini 103-iąsias atkūrimo metines. Dalis karių šią sukaktį pasitinka šalies pasienyje, saugodami mūsų sieną su Baltarusija nuo nelegalų. Kariuomenės vadas sako, kad šiais laikais riba tarp karo ir taikos trinasi – kariams Lietuvos žmones tenka saugoti ne tik ginklu, bet ir iki šiol neįprastomis taktikomis.

Dėl Aleksandro Lukašenkos atakos kariuomenė skubiai vykdo ir milijoninį technikos pirkimą. Kol dalis karių šiuo metu saugo mūsų sienas nuo A. Lukašenkos siunčiamų migrantų, kita dalis sostinės Katedros aikštėje iškilmingai mini savo šventinę dieną. Lygiai prieš 103 metus buvo atkurta Lietuvos kariuomenė.

Pasienyje vienu metu karių skaičius svyruoja nuo vos vieno kario iki kelių tūkstančių. Šiomis dienomis kariuomenės vaidmuo ypatingai svarbus.

„Dėl aplinkybių, kurios nuo mūsų nepriklauso, vis dar patiriame galingą spaudimą iš Rytų. Agresyvi kaimyninių šalių retorika, kurią papildo tiek kryptingos jų pastangos auginti karinę galią, tiek ir konkretūs nusikalstami veiksmai, skatina mus likti budrius“, – teigia Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kariuomenės vadas dar konkretesnis – karių funkcijos ir užduotys plečiasi, ginti šalį tenka ne vien ginklu.

„Pastarieji įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje parodė, kad ta riba tarp karo ir taikos išsitrynė. Taikos meto užduočių skaičius išaugo“, – kalba kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Kariams tenka mokytis ir iki šiol jiems neįprastų taktikų – darbuotis su skydais, o ne ginklais.

„Tiktai sienos apsaugai, kad neperžengtų į mūsų pusę didelis būrys, jeigu analogiškai organizuotų spaudimą, tokį patį kaip Kuznicoje, Lenkijos pasienyje. Ta taktika negali būti naudojama niekur kitur, tik sienos apsaugai“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl užduočių pasienyje, nuspręsta greitai iš olandų pirkti naudotus visureigius. Pustrečio šimto automobilių už daugiau nei puspenkto milijono eurų.

„Mes taip žargoniškai, kariškai, vadiname GD, tai tas pats „Mercedeso“ visureigis, kuriuos turime. Ypatingai jie reikalingi vykdant šitą operaciją paramos valstybės sienos apsaugos tarnybai“, – kalba V. Rupšys.

Didžioji dalis visureigių turėtų atkeliauti iki Kalėdų, o kitais metais mūsų kariai laukia ir gerokai rimtesnės technikos.

„Baigsime apsirūpinti JLTV, tikiuosi, kad baigsime gauti visus „Vilkus“, mūsų kovos mašinas, taip pat modernizuosis mūsų panzerhaubicų 2000 artilerijos sistemos“, – teigia V. Rupšys.

Kariuomenės dienos proga pagerbtas ir vienas iškiliausių partizanų, Juozas Lukša-Daumantas. Jo vardu pavadintas skveras Vilniuje.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų