kariuomenė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kariuomenė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kariuomenė“.

Kas bus, jei piktybiškai vengsite tarnybos: gresia ne tik didžiulės baudos ar kalėjimas

Itin dosnūs valstybės biudžeto pildytojai – jaunuoliai, vengiantys privalomosios karinės tarnybos. Vien pernai jie sumokėjo daugiau kaip milijoną eurų baudų! Kol vieni nuo privalomosios karo prievolės bando išsisukti įrodinėdami, kad turi kažkokių fizinių ar psichologinių negalavimų, kiti, atsisakantys atlikti pareigą Tėvynei, tiesiog mieliau moka baudas, bet tarnauti neina.

Lietuvos kariuomenei – papildomos prieštankinių raketų „Javelin“ atsargos

Šią savaitę Lietuvos kariuomenei perduota nauja partija JAV gaminamų vidutinio nuotolio prieštankinei raketų paleidimo sistemos „Javelin“ raketų. Gautos partijos vertė maždaug 16,6 mln. JAV dolerių. Kaip skelbia Krašto apsaugos ministerija, raketomis stiprinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus, bus aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai.
Aktualijos 2024-05-14

Komendanto valandos pratybų metu įkliuvo BMW: vairuotojui gresia rimtos bėdos

Naktį Vilniuje ir Kaune vyko kariuomenės pratybos, kokių dar nebuvo – inscenizuota komendanto valanda. Pasirinktose vietose kariai savanoriai per naktį budėjo prie strateginių objektų, kartu su Šaulių sąjunga ir policija keliose vietose įrengė patikros postus. Inscenizuoti ir kelių diversantais apsimetusių pratybų dalyvių sulaikymai. O patikrinimų metu policininkams Vilniuje įkliuvo ir BMW vairuotojas su narkotikais, kuriuos laikė užsukęs stiklainyje.

KAM teikia kariuomenės struktūros pakeitimus dėl divizijos, tankų batalionu įkūrimo

Krašto apsaugos ministerija (KAM) teikia Vyriausybei principinės kariuomenės struktūros pakeitimus, siekiant joje sukurti naujus vienetus – pėstininkų diviziją, tankų batalioną. Principinės kariuomenės struktūros ir karių ribinių skaičių įstatymo pakeitimo projektas numato, kad pėstininkų divizija bus plėtojama steigiant naujus arba stiprinant esamus Lietuvos kariuomenės karinius vienetus.

Lietuvoje vyksta operacija „Neptūno Kirtis 2024“: paramą iš oro teikia NATO smogiamosios jūrų pajėgos

Nuo Viduržemio iki Baltijos jūrų vyksta NATO padidinto budrumo operacija „Neptūno kirtis 2024“ (angl. Neptune Strike), kurioje dalyvaujančios laivų grupės su povandeniniais laivais bei orlaiviais teikia paramą Lietuvos kariams, dalyvaujantiems pratybose „Perkūno griausmas 2024”, pranešė Lietuvos kariuomenė. Kaip teigiama pranešime spaudai, jūroje, sausumoje ir ore vykstančioje atgrasymo operacijoje, kuriai vadovauja NATO jūrų smogiamųjų ir paramos pajėgų štabas (angl.
Aktualijos 2024-05-04

Perspėjo šaukimo vengiančius karo prievolininkus: „Mes jų nepaliksime ramybėje“

Lietuvoje prasideda rezervo karių mokymai. Juose dalyvauja apie 2,5 tūkstančio lietuvių, jie įsijungs į didžiausias šalyje karių pratybas „Perkūno griausmas“. Iš viso šaukimai išsiųsti 10-čiai tūkstančių, tačiau dalis vyrų turės tik sutikslinti duomenis. Atvykusieji į mokymus nuteikę rimtai atlikti pareigą tėvynei, o štai vengiantiems prievolės – gresia baudos. Į Jonavos pašonėje Gaižiūnų poligone įrengtą mobilų punktą atvyko rezervo kariai.

Lietuvoje – naujas būdas gintis: prasidėjo registracija į Karo komendantūras

Trečiadienį šalyje prasideda piliečių, norinčių prisidėti prie valstybės gynybos ir įgyti karinių įgūdžių, registracija į taikos meto komendantinius vienetus. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), visų specialybių ir išsilavinimo žmonės, norintys pasirengti krašto gynybai ir įgyti bazinių karinių žinių, iki rugpjūčio 31 dienos gali registruotis užpildę anketą interneto puslapyje karys.lt arba artimiausiame Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) padalinyje.

Švedijos parlamento komisija ragina didinti gynybos išlaidas 4,9 mlrd. dolerių

Švedijos parlamento komisija penktadienį rekomendavo imtis veiksmų šalies ginkluotosioms pajėgoms stiprinti ir iki 2030 metų papildyti šalies gynybos biudžetą 52,8 mlrd. kronų (4,9 mlrd. JAV dolerių). Tai leistų padidinti išlaidas iki 2,6 proc. BVP, taip viršijant NATO nustatytą dviejų procentų tikslą.
2024-04-26

Lietuvos kariškiai parodė ypatingus kovotojus: „Šuo yra toks ypatingas, jis yra tikras draugas“

Jau tradicija tapusios „Šuns dienos Lietuvos kariuomenėje“ minėjime Gedimino štabo batalijone šiemet lietaus neišsigąsta. Kariai galėjo pasidžiaugti savo augintiniais darbe ir karo policijos šunimis, rodžiusiais renginio dalyviams, kaip vyksta narkotikų ar sprogmenų paieška.  Trečiadienį visuose Lietuvos kariuomenės vienetuose kariai ir darbuotojai gali atsivesti savo keturkojus draugus į darbą ir tarnybines užduotis atlikti kartu.  Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn.

Seimas leido į pratybas „Baltijos operacija“ atvykti iki 10 tūkst. kitų valstybių karių

Seimas antradienį specialiu nutarimu leido atvykti iki 10 tūkst. kitų valstybių karių į birželį vyksiančias tarptautines pratybas „Baltijos operacija 2024“. Už nutarimą balsavo 119 Seimo nariai, du parlamentarai susilaikė. Projektą Seimui praėjusią savaitę pateikęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigė, kad pagal galiojančius įstatymus, jei į pratybas šalies teritorijoje atvykstančių karių ir civilinio personalo skaičius yra didesnis nei 1,6 tūkst.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų