• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laimingai pasibaigusi nelaimė. Taip medikai įvardija Klaipėdoje įvykusį incidentą, kai visa šeima – tėvai bei du nepilnamečiai vaikai apsinuodijo neaiškiomis medžiagomis. Dieną šeimos nariai vienas po kito pradėjo jaustis blogai, tad iškvietė specialiąsias tarnybas.

Laimingai pasibaigusi nelaimė. Taip medikai įvardija Klaipėdoje įvykusį incidentą, kai visa šeima – tėvai bei du nepilnamečiai vaikai apsinuodijo neaiškiomis medžiagomis. Dieną šeimos nariai vienas po kito pradėjo jaustis blogai, tad iškvietė specialiąsias tarnybas.

REKLAMA

Jei incidentas būtų įvykęs naktį, tikėtina, visi keturi būtų nebeprabudę. Tiesa, kol kas neaišku, kuo šeima apnuodijo – smalkėmis ar dujomis. 

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.  

Prie uostamiestyje, Klaipėdos gatvėje, stovinčio daugiabučio sulėkė visos specialiosios tarnybos – policija, medikai, ugniagesiai bei avarinė tarnyba. Jie gelbėjo keturių asmenų šeimą.

Kaip pasakojo į kamerą kalbėti nenorėjęs tėvas, jų bute, kaip ir kituose šiame name, įrengtas vandeniui ir radiatoriams šildyti skirtas dujų katilas. Nesudegęs kuras iškeliauja per kaminą.

REKLAMA
REKLAMA

14 metų dukra nuėjo maudytis ir pasiskundė, jog sukasi galva, po kiek laiko akyse aptemo ir vyrui. Šis liepė žmonai kviesti greitąją. Kol medikai važiavo, blogai pasijuto ir moteris, o šeimos 7-metis berniukas kietai įmigo.

REKLAMA

Atvykę medikai iš pradžių nieko neįtarė, tačiau kai 14-metė dukra nualpo jų akyse, daktarai suprato, kad kažkas tikrai blogai ir puolė šeimą nešti iš namų, o butą vėdinti. Taip abu tėvai atsidūrė Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje

„Pacientai atvežti stabilios būklės. Hemodinamika buvo stabili – įsivertinom kaip stabilią būklę. Iš karto buvo pradėtas gydymas, ištyrimas. Stebėta dinamikoj pacientų būklė ir nustatėme galiausiai, kad visgi buvo apsinuodijimas smalkėmis. Gydymas efektą davė“, – kalba Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytoja Inga Ubartienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Tad sutuoktiniai po pusės paros buvo išleisti. 

„Būklė buvo aptarta su jais. Ir jiems pageidaujant, jie buvo išleisti į namus“, – teigia I. Ubartienė. 

Tačiau ne namo pora skubėjo, o į Klaipėdos vaikų ligoninę. Ten atvežti sutuoktinių vaikai – 14-likos dukra ir septynerių sūnus. 

„Vienas vaikas, kuris pateko į Reanimacijos skyrių, 7 metukų amžiaus, jau buvo atgavęs sąmonę. Pagal greitosios pasakojimą jis atgavo sąmonę jau vežamas į ligoninė, nes buvo tiekiamas deguonis“, – sako Klaipėdos vaikų ligoninės Reanimacijos skyriaus vedėjas Linas Mikelis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojai priežastį įvardija skirtingą

Nepilnametei neprireikė nė reanimacijos, ji iš karto paguldytą į bendrą skyrių. Tačiau iškyla mįslė. Mat suaugusiųjų daktarai tvirtina, jog šeima apsinuodijo smalkėmis, o vaikų medikai sako, jog dujomis. 

„Čia diskusinis klausimas. Nors aš, pagal mano tyrimus, tai, ką turiu, tvirtai tvirtinu, kad tai yra dujos, o ne smalkės. Smalkių truputį kitokie tyrimų rezultatai“, – aiškina L. Mikelis. 

REKLAMA

Kuo šeima apsinuodijo, tiksliai negali pasakyti ir ugniagesiai. Jie patalpas ištyrė ir aptiko nežymų dujų nuotėkį ties katilu. 

„Galiausiai ištyrus, kaip minėjau, su dujų analizatoriumi tą erdvę, tai prie dujų katilo nežymus nuotėkis užfiksuotas, bet jis ant tiek nežymus, kad galimai neturėjo įtakos jų apsinuodijimui“, – teigia ugniagesys gelbėtojas Ernestas Butvilas. 

Šeimos galva sako, kad didelio dujų kiekio ugniagesiai ir negalėjo užfiksuoti. Iki jiems pradedant tyrimą, butas vėdinosi, mat medikai atidarė visus langus, tad pavojingos medžiagos galėjo jau seniai išgaruoti. Keisčiausia, jog šeima nejuto jokio kvapo – nei smalkių, nei dujų. Vis tik, anot ugniagesių, jei tai – dujos, pavojus buvo dvigubas. 

REKLAMA

„Šiaip dujų nuotėkių atvejų būna, bet, kad apsinuodytų dujomis, tai per mano praktiką nesu girdėjęs, kad būtų va taip kažkam pakenkę. Tai čia jau toks retesnis atvejis. Daugiau kyla pavojus dėl sprogimo. Tai vat sprogimo nuostoliai jau būna dideli“, – pasakoja E. Butvilas. 

Vis tik ir specialiųjų tarnybų atstovai ir pati šeima džiaugiasi, kad tokia nelaimė baigėsi laimingai. Jei nuodingos medžiagos būtų pasklidusios naktį, tikėtina, nei medikai, nei ugniagesiai jau niekuo šeimai nebūtų galėję padėti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia atsiranda labai stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, po to ūmiai netenkama sąmonės. Jei šitas nukentėjęs neišnešamas iš patalpos, gali baigtis ir liūdnai“, – teigia L. Mikelis. 

Specialiųjų tarnybų atstovai ragina pajutus neaiškaus apsinuodijimo požymius, ypač, jei namuose yra dujos ar egzistuoja galimybė susidaryti smalkėms, visada kviesti pagalbą. Stebuklingai išsigelbėjusi šeima laikinai gyvena pas giminaičius ir jau tariasi su specialistais kaip esamą katilą išpjauti ir pakeisti nauju, veikiančiu principu oras-vanduo. 

tv3.lt

Specialiosios tarnybos privalo būti aprūpintos oro taršos matuokliais, kad greitai įvertintų apsinuodijimų priežastis. Elektroninių cigarečių užpildų ir kitų nuodų gamintojai paromis į ventiliaciją leidžia nuodus, bet jų NIEKAS nekontroliuoja. Nėra tarnybų, kurios padėtų tokiais atvejais. Jei grupė garina bekvapes elektronines cigaretes cigaretes į gartraukį, kaimynų bute gali susidaryti ir gyvybei pavojinga nuodingų medžiagų koncentracija. Daugiabučiuose būtina į elektroninių cigarečių garus reaguojanti signalizacija. Rūpintis reikia ne tais, kurie garina, o tais, kurie nuodijami per prievartą.
Komentatoriai juokauja, galimai dabar ir galima, bet situacija buvo žiauriai sudėtinga. Laimė, džiaugsmas, kad laiku iškvietė pagalbą. Sėkmė, kad išgelbėta visa šeimyna. Sėkmės, sveikatos, laimės ir būkite budrūs!
Ventiliaciją tenka kamšyti, nes neįmanoma gyventi dėl gaminančių nuodingus elektroninių cigarečių užpildus ir garinančių prie gartraukio kaimynų. Deja, tai nepadeda, nes garai pro bet ką praeina
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų