Kaune demaskuoti prekeiviai pasenusiais produktais: nuo agurkų iki šokoladų

Ant kauniečių stalų metų metais galėjo keliauti pasenę maisto produktai. Policijos ir maisto veterinarijos tarnybos pareigūnai Kaune rado sandėlį, kuriame gulėjo 7 tonos maisto, viso jo galiojimas buvo pasibaigęs. Verslininkas klastojo datas ir pardavinėjo produktus kaip tinkamus vartoti.

Beveik 7 tonos įvairiausių fasuotų produktų guli sandėlyje Kaune. Antisanitarinėmis sąlygomis laikomi produktai, kurių galiojimas pasibaigęs, prieš pusmetį ar net daugiau, iš šio sandėlio keliavo į prekybos vietas, o iš ten ant kauniečių ir ne tik stalų.

Gyventojai, matyt, nieko net neįtardavo, mat nelegalų versliuką įsukęs prekybininkas produktus įsigudrino pardavinėti kaip tinkamus vartoti. Schema elementari – panaikina seną galiojimo datą ir uždeda naują.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune demaskuoti prekeiviai pasenusiais produktais: nuo agurkų iki šokoladų

Nors sandėlyje kalnai maisto pakuočių, kai nelegalų verslininką pričiupo kriminalistai bei maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai šis neturėjo jokių jų įsigijimo dokumentų. Maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento patarėjas aiškina, kad pavyko nustatyti, jog šie produktai tikrai buvo pardavinėjami Kauno turgavietėse.

„Tokie pat produktai rasti ir Vilijampolės turgavietėje ir turbūt, kad ten buvo realizuojami maisto produktai su pasibaigusiais terminais“, – sako patarėjas Petras Tarvydas.

Pas tą patį pardavėją rasta ir įtartinų greičiau gendančių produktų.

„Mes radome sviestą jau turguje, jau tikrindami giją pagal šitą sandėlį“, – pasakoja P. Tarvydas.

Pasak specialistų, maisto klastojimas tampa rimta problema. Kiek laiko pasenusį maistą teikė šis Kauno verslininkas – dar neaišku.

„Kaip žinot ir Europoj ir visam pasauly kovojama su klastotėm, tai mes čia radome nelegalų sandėlį, kur įmonė irgi nelegali, jis neregistruota pas mus“, – teigia P. Tarvydas.

Nors daugelis mano, kad kai kurie produktai net ir po galiojimo termino – kava, arbata, sausainiai ar įvairūs konservai – dar tinkami vartoti, specialistai kategoriški. Esą pasikeičia produktų skoninės savybės, o iki pablogėjusios sveikatos kaip sakoma, vienas kąsnis – gresia pykinimas, viduriavimas ir rimtesni negalavimai

„Gali būti ir apsinuodijimai, ir visa kita, tam ir yra skirtas terminas, kad jį galima vartoti iki tam tikros datos. Reiškia jis jau netinkamas vartojimui ir tada pasekmės gali būti įvairios sveikatai“, – teigia P. Tarvydas.

Visos 7 tonos įvairiausių maisto produktų bus sunaikintos.


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2021-04-29 23:24:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiu dalykų galima rasti ir didžiųjų centrų lentynose
Atsakyti
-1

K
Klausimas
2021-04-29 20:50:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tik Kaune " verslininikas " prekiaujama ? Kiekviename turguje prekiauja pasenusiais produktais ! Kol bus perkantys, kiti kraus turtus !
Atsakyti
0

J
JONAS
2021-04-30 03:27:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip būna visuose miestuose užsigulėjusių prekių pas prekybininkus. Turguose prisikrovę visokių vaistų, kremų,šampūnų,ne tik maisto produktų.Metai iš metų tuo prekiaujama.Patikrinus neaišku ką ten rastų, jei nespėtų paslėpti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų