REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl karo Ukrainoje dalis lietuvių nebeplanuoja naujų atostogų, o pavienės šeimos perka lėktuvo bilietus į vieną pusę, stengiasi išvykti gilyn į Vakarus, kuo toliau nuo karo ir tėvynės. O skrydžių rinkos specialistai pasakoja, kad naujų draudimų skraidyti, pakilusių kuro kainų atsilieps ir skrydžiams, kurie turėtų brangti.

Dėl karo Ukrainoje dalis lietuvių nebeplanuoja naujų atostogų, o pavienės šeimos perka lėktuvo bilietus į vieną pusę, stengiasi išvykti gilyn į Vakarus, kuo toliau nuo karo ir tėvynės. O skrydžių rinkos specialistai pasakoja, kad naujų draudimų skraidyti, pakilusių kuro kainų atsilieps ir skrydžiams, kurie turėtų brangti.

REKLAMA

Vilniaus oro uoste keliautojų netrūksta. Nors absoliuti dauguma į užsienį skrendančių gyventojų pasakoja, kad į Lietuvą sugrįš, nedidelė dalis keliautojų perka bilietus tik į vieną pusę.

Apie Lietuvą norinčias palikti pavienes šeimas kalba Šiaulių „Sandoros“ progimnazija. Mokykla bendrauja su šeimomis, kurios planuoja išvykti į Vokietiją, Ispaniją.

„Ir pastaruoju metu, maždaug per kelia dienas, pastebėjome maždaug 10 kartų išaugusį skambučių skaičių kada tėveliai teiraujasi, ar yra galimybė pabaigti pas mus nuotoliniu būdu mokslo metus. Ir pastebėję skambučių skaičių pradėjome teirautis, kokios priežastys lemia, kad masiškai tėveliai skambina? Tai didžioji dalis komentuoja, kad ieško saugios vietos kaip pabaigti mokslo metus ir išvažiuoja pas gimines, draugus, artimuosius į kažkurias kitas ES valstybes“, – sako Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Malcevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, anot oro uostų, bilietai į vieną pusę perkami tik pavieniais atvejais.

„Yra visokių pavienių atvejų, tačiau bendros tendencijos tikrai nepastebime, jog keliautojų srautas į vieną pusę didėtų“, – kalba Lietuvos oro uostų aviacinių paslaugų vadovas Aurimas Stikliūnas.

REKLAMA

Kalbinti gyventojai sako, kad Lietuvos palikti nenori:

„Tikrai neskrisčiau. Jeigu reikėtų ginti, ginčiau.“

„Tiesiog reikia sulaukti, kada visa tai pasibaigs, ir tiek. Nuo mūsų mažai kas čia priklauso. Namai yra namai.“

„Tėvynė yra tėvynė, tu nepasislėpsi, jeigu ateis tas laikas, reikės kažką daryti.“

„Žmonių pasirinkimo teisė, bet bėgti, nemanau, kad reikėtų bėgti, nes esame pakankamai saugūs.“

Skrydžių rinka rimtai sukrėsta, Rusijai ir Vakarų valstybėms apsikeitus draudimais kirsti oro erdvę daliai oro linijų tenka suktis iš situacijos – į norimą oro uostą skristi per aplinkui. Dėl to aviacijos ekspertai jau dabar prognozuoja, kad skrydžių bilietų kainų šuolis – neišvengiamas.

REKLAMA
REKLAMA

„Ilgesniuose maršrutuose viskas keičiasi iš esmės, maršrutai ilgėja dvigubai, trigubai, reiškia ir laikas praleidžiamas ore keičiasi, ir sudeginamas kuras ir panašūs dalykai, todėl ir kainos gali keistis. Visos kryptys iš Vakarų Europos ypatingai Skandinavijos, į Aziją, Japoniją, Australiją, visur kur skrendama į rytus įtakojamos gan ženkliai“, – teigia aviacijos ekspertas Vidas Kaupelis.

„Tenka keisti skrydžio maršrutus, kas iš esmės lemia, kad skrydžio trukmė ilgėja, tuomet reikia naudoti daugiau degalų skrydžiuose“, – aiškina A. Stikliūnas.

Kiek konkrečiai keisis kelionių kainos, anot specialistų, prognozuoti dar anksti.

Iššūkių kelionių versle netrūksta. Savo keleivius skuba raminti agentūros, kurias pirmosiomis karo Ukrainoje dienomis užplūdo klientų skambučiai. Verslas pasakoja, kad dauguma Lietuvos gyventojų jau suplanuotų savo atostogų neišsižadėjo ir toliau sėkmingai keliauja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirmas porą dienų, ketvirtadienį penktadienį mes turėjome tokį sujudimą, kas čia bus, iš keliautojų pusės. Tačiau kelionės planuojamos ir vasarai, ir rudeniui“, – sako nacionalinės turizmo verslo asociacijos vadovė Žydrė Gavelienė.

Tačiau kelionių agentūros parodo ir kitą medalio pusę. Esą Lietuvos gyventojai atsargiai vertiną karą, susidomėjimas naujomis kelionėmis sumažėjo.

„Keliautojai ir toliau planuojasi keliones, tačiau mes pastebime tiesiog šiek tiek mažesnį susidomėjimą jomis“, – teigia „Makalius“ vadovas Rimvydas Širvinskas.

„Kelionių šiuo metu verslas, jis stagnuoja, bet, matyt, natūralu, tų užklausų iš keliautojų mes gauname nedaug. Tik prasidėjus šitiems įvykiams, mes iš karto fiksavome jau tokį ženklų kritimą, realiai dvigubai“, – sako „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė.

Vakarų šalių bei Rusijos oro erdvės uždarymas jau paveikė Lietuvos turistiniam sezonui. Maždaug ketvirtadaliu smuko turistų srautas į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų