Įžūlumui nėra ribų: šiukšles išmetė tiesiog ant miško tako

Per karantiną žmonės suskubo remontuotis namus ir butus, o švariai išsikuopę gyvenamą būstą, statybines atliekas ir šiukšles kai kurie degradavę meta kur papuola – į miškus ar pamiškes. Aplinkosaugininkai sulaukia vis daugiau pranešimų apie tokius šiukšlintojus. O vienas tokių išskirtinių atvejų užfiksuotas ir Širvintų rajone, ten tiesiai ant miško tako krūvą statybinių atliekų išvertė į bukumo rekrdą pretenduojantys šiukšlintojai. Su atliekomis jie išmetė ir įkalčius. 

Nemalonų vaizdelį Širvintų rajono Meiliūnų kaimo gyventojai išvydo pamiškėje. Miško taką piktadariai tiesiog užvertė statybinėmis atliekomis. Toks vaizdelis šokiravo čia besilankančius ir netoliese gyvenančius žmones, mat čia išmestos krūvos atliekų ir jos atvežtos keliais reisais. Žaliuojančioje pamiškėje išverstas atliekas nufilmuoti ir įamžinti suskubo vietiniai gyventojai.

„Nemalonus tikrai, nes tie šiukšlių išvežiotojai net nepatingėjo, tiesiai ant kelio, net ne į griovį, niekur. Matosi, kokios keturios ar penkios krūvos su autobusiuku atvežta, tiesiai ant kelio numetė, vėl atvažiavo, nuvažiavo, numetė“, – sako vilnietis Robertas Sutkus.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įžūlumui nėra ribų: šiukšles išmetė tiesiog ant miško tako

Tiesiai ant miško tako išmestas atliekas išvydę gyventojai sako kreipęsi ir į Širvintų rajono savivaldybę, ir į aplinkos apsaugos agentūrą.

Pasak vietinių, tarp visų atliekų puikiausiai matyti ir kartotinės dėžės, ant kurių užrašyti žmogaus, greičiausiai šiukšlių savininko, duomenys – vardas, pavardė ir net telefono numeris.

„Statybinės atliekos, pagrinde gipsas, paskui visokios kartoninės dėžės nuo baldų, įrangos, ir, aišku, ten pavardė buvo su vardu“, – pasakoja R. Sutkus.

Paviešinus tokį vaizdelį socialiniuose tinkluose gyventojai ėmė piktintis ir aiškintis, kas taip galėjo pasielgti. O paskambinus numeriu, kuris buvo nurodytas ant išmestų šiukšlių pakuočių, pamažu aiškėja ir šios istorijos detalės.

„Mano klaida buvo, nepatikrinau, jokia ten ne įmonė. Per pažįstamus išėjo kalba, kad reikia šiukšles išvežti, konteinerį pasisamdyti. Sako, kam tau tas konteineris, yra va žmonės, atvažiuoja, patys viską paima. Sakau, gerai. Kaina ta pati, tik man nereikėjo pačiam krauti. Du šimtus eurų mokėjau“, – teigia šiukšlių savininkas Žydrūnas.

REKLAMA

Kas kaltas dėl išmestų atliekų ir kam bus taikoma atsakomybė aiškinasi aplinkos apsaugos departamentas. Kol kas departamentas gavo gyventojų skundą, pradėtas tyrimas.

Pasak departamento atstovų, pagal įstatymą aplinkos užteršimas vieno kubinio metro ir didesniu nepavojingu atliekų kiekiu užtraukia baudą nuo 500 iki 1500 eurų. Jeigu atliekų yra daugiau nei 5 kubiniai metrai baudos didėja.

„Dabar departamentas aiškinasi, kas yra kelio naudotojas, ar savivaldybė, ar seniūnija, ar privatus asmuo. Bus jiems privalomasis nurodymas kelio naudotojui sutvarkyti aplinką, o tada, kai policija išaiškins kaltininką, ir pateiks tyrimo išvadas ir atsakymus, bus skaičiuojama žala aplinkai ir administracinė bauda“, – kalbėjo Aplinkos apsaugos departamento atstovė Jurgita Jasiūnienė.

Maža to, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė, į kurią galima vežti statybines atliekas yra ir Širvintų rajone. Tačiau panašu, kad kai kuriems gyventojams daug paprasčiau šiukšlėmis ir stambiomis atliekomis atsikratyti miškuose ar jų prieigose.

Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro vadovas pastebi, kad per karantiną žmonės rekordiškai daug atveža atliekų. Jei anksčiau per vieną dieną į tokias aikšteles atliekas atveždavo apie 500 žmonių, tai dabar jų skaičius išaugo.

„Per visas aikšteles 600 žmonių, tai yra daugiau. Aišku, į šituos skaičius mes neįskaičiuojame, kur žmonės atvažiuoja su viena ar dviem padangom. Tai yra au su normaliais kiekiais apie 50-100 kilogramų atliekų minimum, kad mes registurotume“, – sako UAB ,,VAATC“ direktorius Tomas Vaitkevičius.

Stambių gabaritų aikštelės Vilniaus regione dirba viso karantino laikotarpiu. Čia plušantys operatoriai tikina, kad žmonės per karantiną remontuojasi namus, butus, net ir sodo namelius.

„Ir sodus, ir sodybas, viską laužo,remontuoja. Ir savo butus, gerbūvį tvarko, viską veža ir intensyviai“, – pasakoja operatorius Vitoldas Kšižanovskis.

REKLAMA

Tiesa, Meiliūnų kaimo gyventojai jau džiaugiasi, kad visos statybinės atliekos iš pamiškės šiandien buvo surinktos ir išgabentos. Pasirodo, statybines atliekas susirinko jų savininkas, kuris tikino, kad joms išvežti samdė kažkokius žmones ir mokėjo pinigus.

Tuo tarpu aplinkos apsaugos departamentas tvirtina, kad pažeidėjai, kurie miške išvertė statybines atliekas,  baudos esą vis tiek neišvengs.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-05-11 15:27:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiems vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Realią, ne kokią ten lygtinai.
Atsakyti
0

h
hmm
2020-05-11 19:25:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ko nemesti, niekas nebaudzia. Va zmogus pamate, pranese apie viena atveji, tai dabar pats mokes bauda o siukslintojui nieko.Kol nebus tvarkos, tol siukslins
Atsakyti
0

h
hmm
2020-05-11 19:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ko nemesti, niekas nebaudzia. Va zmogus pamate, pranese apie viena atveji, tai dabar pats mokes bauda o siukslintojui nieko.Kol nebus tvarkos, tol siukslins
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų