Lietuvoje yra vienintelis toks įrenginys Baltijos šalyse: jis naikina pavojingas Covid-19 užterštas atliekas

Pandemijos metu susidariusios medicininės atliekos deginamos „Toksika“ pavojingų atliekų naikinimo įrenginyje. Nuo karantino pradžios jau sudeginta per 10 tonų įvairių panaudotų medicininių apsaugos priemonių, kuriomis naudojosi su COVID-19 virusu kovojantys medikai bei patikros punktuose dirbantys savanoriai.

Su COVID-19 virusu kovojančių medikų ir patikros punktuose dirbančių savanorių naudojamos apsaugos priemonės jas panaudojus sudeginamos Šiaulių rajone esančiame „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo įrenginyje.

Įprastai šiame įrenginyje būdavo naikinamos pavojingos medicininės, po operacijų likusios įvairios atliekos. Bet sumažėjus operacijų ligoninėse, sumažėjo ir tokių atliekų.

Specialiomis saugos priemonėmis apsirengęs įmonės darbuotojas, hidrauliniu kranu, išvengiant kontakto, deda dėžes su medicininėmis atliekomis į konvejerį, kuriuo atliekos patenka štai į šią krosnį. Galimai COVID-19 virusu užterštos atliekos naikinamos prioriteto tvarka.

„Turime naują atliekų srautą, tai atliekos, galimai infekuotos COVID-19 virusu. Labai tikimės, kad visos šios atliekos, vienkartinės apsaugos priemonės, aprangos iš karantino vietų, mobilių patikros taškų, ligoninių patenka pas mus, nes šios atliekos jokiais būdais negali būti tvarkomos su buitinėmis atliekomis, kitaip ženkliai padidėtų viruso plitimo rizika“, – sako „Toksika“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pandemijos metu medicininės atliekos keliauja į vieną vietą Lietuvoje

Nuo karantino pradžios įmonė jau sunaikino per 10 tonų tokių, galimai COVID-19 virusu užterštų atliekų. Įmonės pajėgumai leidžia vien per parą sudeginti iki dešimties tonų įvairių pavojingų atliekų.

Prasidėjus karantinui įmonė Sveikatos apsaugos ministerijai pateikė rekomendacijas, kaip tokios atliekos turi būti supakuojamos, kad būtų sumažinta užsikrėtimo virusu rizika. Įprastai atliekų naikinimas ligoninėms ir savivaldybėms yra mokamas. Bet šios atliekos iš patikros punktų ir ligoninių surenkamos bei sunaikinamos nemokamai.

REKLAMA

„Noriu priminti, kad „Toksika“ šiuo sudėtingu laikotarpiu prisideda prie verslo pagalbos savivaldybėms kovoje su pandemija. Galimai infekuotos atliekos nemokamai yra surenkamos Vilniaus, Šiaulių, Biržų ir kitose savivaldybėse iš mobilių patikros punktų, karantino vietų“, – pasakoja A. Dirvinskas.

Atliekos sudega štai šioje sukamojoje krosnyje. Krosnies vamzdis sukasi labai lėtai. Pasiekiama maksimali 1200 laispnių temperatūra. Deginimo sistemoje įrengti įvairiausi filtrai, tad į aplinką virusui ar kitoms pavojingoms medžiagoms patekti neįmanoma, teigia įmonės vadovai.

Virusu galimai užterštos atliekos surenkamos ir deginamos tik iš Lietuvos teritorijos, nors toks pavojingų atliekų deginimo įrenginys – vienintelis visame Baltijos šalių regione. Nuo darbo pradžios čia sunaikinta jau daugiau nei 100 tūkst. tonų pavojingų atliekų.


Rašyti komentarą...
P
Praeitis
2020-05-09 06:36:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip kažkada raše apie ,,Senovė'' deginamas atliekas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų