Atšauktas renginys „Darom“, bet žmonių tai nesustabdo

Šį pavasarį visuotinė švarinimosi akcija „Darom“ neįvyks, ji perkelta į rudenį, tačiau daug lietuvių ir šiaip eidami į mišką ar parką pasivaikščioti pasičiumpa šiukšlių maišus ir malonų laiką gamtoje suderina su naudinga veikla. Šiauliečiai net dalijasi iššūkiu: socialiniuose tinkluose draugui ar pažįstamam nurodo užduotį – eiti į gamtą ieškoti šiukšlių.

Maišą šiukšlių šiaulietis Irmantas su sūnumi pririnko per pusvalandį. Dar tiek pat šiukšlių surinko ir jo žmona su dukrele. Vyras sako, kad šiuo metu tokia visuomenei naudinga veikla užsiima gana dažnai.

„Dabar pats tas laikas, kažkas nedirba, kažkas turi daugiau laiko, galima truputėli ir apsitvarkyt. Plius kiekvienais metais būdavo „Darom“, kadangi dabar „Darom“ neįmanoma, masinių renginių daryt. Bet tą po vieną galim daryt“, – sako šiaulietis Irmantas.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Atšauktas renginys „Darom“ ne kliūtis švarintis: tautiečiai kimba į darbus savarankiškai

Šeima, visuomet vykdama pasivaikščioti į mišką ar kitą mėgstamą vietą, visuomet pasiima šiukšlių maišų, nepraeina pro šiukšles jų nepakėlę.

„Mes pasiimam šiukšlių maišą, jei yra šiukšlių tai ir einam viską surinkt“, – pasakoja šiaulietis Benas.

Pro šiukšles ramiai nepraeina ir kita šiaulietė.

„Dažnai išeinam pasivaikščioti į parką ir labai negražu žiūrėti kai šiukšlės, tai nėra sunku pasiimti maišą, pirštinę ir tiesiog surinkti. Tada ir parkas švaresnis ir sąžinė švaresnė“, – teigia šiaulietė Sigita.

Sigita, pririnkusi šiukšlių, nuotraukomis pasidalina feisbuke, tačiau ne tam kad pasipuikuotų, o kad į šią veiklą įtrauktų ir draugus, šiandien ji šį iššūkį metė savo draugei Rūtai, o ši jį entuziastingai priėmė.

„Gavom ir jį priėmėm, iškart neabejojant priėmėm, ir žinojom, kur darysim talką, tikrai šiame parke, kadangi čia dažniausiai lankomės ir žinom visus takelius“, – kalbėjo šiaulietė Rūta.

Tad tas iššūkis išeiti į mišką ir rinkti šiukšles vis plačiau plinta. O pririnkti nemažą šiukšlių maištą užtrunka vos pusvalandį. Kartais tokių pasivaikščiojimų parko takeliais metu galima sutikti ir vietinių gyventojų.

REKLAMA

Tokį pat iššūkį rinkti miške šiukšles gavau ir aš. Tad su šeima išėję pasivaikščioti pasiėmėm maišus šiukšlėm ir renkame tuščius butelius, popierius.

Taip vaikščiodamas po mišką radau didžiulę šiukšlių krūva, joje statybinis laužas, seni baldai, automobilių detalės. Matosi, kad piktavaliai šiukšles išmetė jau senokai ir jos į vieną maišą ar net kelis tokius, tikrai netilps.

Pabandysiu pasinaudoti programėle DAROM, parsisiunčiu ją į savo telefoną. Nufotografuoju šiukšles. Įkeliu nuotraukas ir pažymiu vietą, kurioje radau šias šiukšles.

Nors oficialiai programėlė dar nepristatyta, tokių vietų Lietuvoje jau pažymėta per 200 ir kasdien jų daugėja. DAROM organizatoriai tikisi visas vietas sutvarkyti iki 2022 metų metų.

„Mes norime sužymėti visą Lietuvos teritoriją, visus 65 tūkst. kv. kilometrų. Tai didelis darbas ir iš karto neišvalysi. Kokie taškai bus valomi tai čia atrankos būdu greičiausiai mes žiūrėsim ir atrinkinėsim“, – sako „Darom“ projektų vadovė Ina Ingelevič.

Nors kaip įprasta pavasarį akcija DAROM dėl viruso ir paskelbto karantino nevyksta, organizatoriai tikisi tautą pakviesti apsikuopti rugsėjo mėnesį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų