• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elektros tarifus didinanti „Perlas energija“ toliau praranda šimtus klientų. Žmonės net į įmonės biurą eina nutraukti sutarčių. Energetikos ministras Kreivys elektros tiekėjo sprendimą keisti sutartis vadina neteisėtu ir reikalauja atšaukti. Antraip grasina atimti teisę prekiauti elektra.  

Elektros tarifus didinanti „Perlas energija“ toliau praranda šimtus klientų. Žmonės net į įmonės biurą eina nutraukti sutarčių. Energetikos ministras Kreivys elektros tiekėjo sprendimą keisti sutartis vadina neteisėtu ir reikalauja atšaukti. Antraip grasina atimti teisę prekiauti elektra.  

REKLAMA

Dėl kilusio skandalo ministras savo atsakomybės kratosi, nors opozicija ir reikalavo tokiu įtemptu kainų šokinėjimo metu neversti žmonių rinktis vadinamąjį nepriklausomą elektros tiekėją. Opozicija jau grūmoja Kreiviui interpeliacija, o šis ketina išsisukti žadėdamas sugriežtinti elektros tiekėjams keliamus reikalavimus.

Sostinės Šeškinės mikrorajone gyvenantis senjoras Algirdas išsiruošė į miesto centrą, prie namų parduotuvėje „Perlo“ terminale, sako, neįmanoma rasti teisybės.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvau terminale, ten nieko nežino, nesupranta. Sakau, duokit adresą, važiuosiu į firmą“, – sako Algirdas.

Vyras ieško „Perlas energija“ būstinės, nusprendęs nutraukti su bendrove sudarytą elektros pirkimo sutartį. Vyras piktinasi, kad jam praėjusį mėnesį už elektrą teko sumokėti dvigubai brangiau nei anksčiau, o paskutiniu lašu tapo štai „Perlas energija“ žinutė telefone, kad nuo kito mėnesio naikina fiksuotus planus ir tarifas priklausys nuo biržos kainų.

REKLAMA

„Sumokėjau 65 eurus už 100 kilovatų. Prie „Igničio“ išeidavo apie 30 eurų. Apgavo, kalbos net negali būti. Nutraukt sutartį, pilna anarchija“, – kalba Algirdas.

Beieškodamas kam pasiskųsti, užsirūstinęs senjoras užklupo patį „Perlas energija“ vadovą Vilių Juraitį: „Aš nežinau, ką daryti. Noriu sutartį nutraukti. – Mes pasiimsim jūsų telefoną, paskambins, sutartis nusitrauks arba pasirašysit sutartį su kitu tiekėju ir sutartis automatiškai nusitrauks.“

REKLAMA
REKLAMA

Nuo penktadienio vakaro, kai sužinojo apie „Perlas energija“ bėdas, anot įmonės vadovo, jau mažiausiai 700 klientų nutraukė sutartis.

„Dar skaičiuojame, per savaitgalį turime 700 pasitraukusių vartotojų, tikri skaičiai matysis“, – teigia V. Juraitis.

„Perlo“ terminalas vienoje iš Šiaulių parduotuvių. Ten žmonės taip pat piktinasi, kad bendrovė nevykdo savo pačios pažadų ir patvirtintų tarifų:

„Kažkas viskas ne taip.“

„Kėlimai kėlimai, nieko kito, tik kainų kėlimai.“

„Anie šneka, ragina rinktis tą aną.“

„Perlas“ yra loterija, man taip atrodo.“

Penktadienį klientams pranešusi, kad elektros biržoje išbrangus elektrai, nebesugeba elektros buitiniams vartotojams tiekti kaip pasižadėjo sutartyse mažesniais fiksuotais tarifais, „Perlas energija“ sulaukia vis naujų nemalonumų. Energetikos ministras Dainius Kreivys pareiškė, kad bendrovės sprendimas keisti klientams tarifus yra neteisėtas ir jei bendrovė jo neatšauks, bus nubausta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Perlas energija“ sprendimas neteisėtas, pažeidžia vartotojų interesus. Įmonė privalo skubiai nutraukti neteisėtus veiksmus, priešingu atveju įmonei gresia baudos, licencijos, leidimo prekiauti elektra netekimas“, – teigia D. Kreivys.

„Mes nedarome nieko, kas neparašyta sutartyse. Yra numatyta, kad prieš 30 dienų įspėję galime keisti sutarties sąlygas“, – sako V. Juraitis.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba taip pat grūmoja 180 tūkst. privačių klientų suvilioti sugebėjusiai „Perlas energijai“.

REKLAMA

„Mūsų vertinimu, „Perlas energija“ vienašališkai nutraukti sutarčių negali, nes tai būtų neteisėtas veiksmas. Raginame bendrovę elgtis atsakingai ir keisti sutartis tik esant vartotojų raštiškam sutikimui“, – tvirtina Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius.

Energetikos reguliatorius greitu metu žada parengti veiksmų gaires „Perlas energija“ klientams, nepatenkintiems dėl keičiamų elektros tarifų. Elektros skirstymo operatorius „ESO“ perspėja prieš nutraukiant sutartis gerai pasverti, kada ir kaip tai geriausia padaryti, mat 2 liberalizavimo etapo klientai, nepasirinkę kito tiekėjo, gaus garantinį tiekimą, kurio kaina rinkoje gali būti didžiausia.

REKLAMA

„Pirmojo ir antro etapo klientams būtų ESO garantinis tiekimas, brangesnis. Be kompensacijos šiam mėnesiui, vidurkis yra 55 ct už kW“, – aiškina „ESO“ atstovas Paulius Kalmantas.

Susiklosčius įtemptai situacijai, ESO 10 dienų, iki rugpjūčio 28 dienos pratęsia apsisprendimo terminą pasikeisti tiekėją. „Perlas energija“ klientų jau laukia išskėtę rankas kiti tiekėjai.

„Vartotojai, kurie norėtų eiti paprastesniu keliu, yra tiekėjų kelių pasiūlymai, labai panašūs į „Perlas energijos“ siūlymus, kurių pagrindu pasirašytos sutartys“, – sako R. Pocius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes pabrėžiame savo patikimumą, nekeisime sutarčių fiksuotos kainos, galios visą laikotarpį“, – tikina „Ignitis“ atstovas Artūras Ketlerius.

„Mes kiekvieną klientą vertiname kaip patį svarbiausią, ar turėsime spec. pasiūlymą „Perlui“, vertiname“, – sako „Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga.

O opozicija dėl nesuvaldytos situacijos prekybą elektra šalyje atiduodant į spekuliantų rankas jau grasina interpeliacija energetikos ministrui Dainiui Kreiviui. Tačiau ministras savo atsakomybės kratosi.

REKLAMA

„Reguliavimas, kuris dabar galioja, priimtas anos kadencijos metu. Mes neieškome kaltų, žiūrime į priekį, ką daryti, pataisyti. Tuos sprendimus darome. Pripažįstame, kad reguliavimas per silpnas. Tai rodo „Perlo energijos“ atvejis. Jei būtų reguliavimas stipresnis, to neturėtume. Niekas atsakomybės negali nusiimti“, – sako D. Kreivys.

Energetikos instituto vadovas Tomas Janeliūnas sako, kad žadėdama mažus tarifus klientams, „Perlas energija" turėjo atsakingai įvertinti, ar galės juos išlaikyti, tad turi prisiimti visą atsakomybę dėl prisiimtų įsipareigojimų.

REKLAMA

„Aš neabejoju, kad „Perlas energija“ iškrenta iš šio verslo, tokiu pareikšimu jie pripažino, kad nesugeba vykdyti įsipareigojimų. Tai bus labai geras precedentas, kaip reaguos valstybės institucijos, nes kiti tiekėjai seka situaciją ir žiūrės, kiek jiems leidžiama keisti sutarčių sąlygas“, – komentuoja Energetikos instituto direktorius Tomas Janeliūnas.

Kad „Perlo energija“ atvejis nebepasikartotų ateityje, Energetikos ministerija siūlys griežtinti elektros tiekėjų reguliavimą. Rugsėjį Seimui žada pateikti įstatymų pataisas, kuriomis elektros tiekėjams kels didesnius kompetencijų, finansų ir kapitalo įsipareigojimus.

Atšaukti visas šitas liberalizacijas.
ką daryti Perlo terminaluose apgautiems pensininkams, kurie neturi elektroninės bankininkystės ir kompiuterio nepažįsta, kaip jiems elgtis, kaip pakeisti tiekėją
Tai ne liberalizacia, ta didžiulė LT visų valdžių aferizacija LT gyventojų atžvilgiu. Šlykštu!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų