Laivas „Raketa“ jau palieka žiemos uostą ir ruošiasi oficialiam startui į Nidą. Iki uosto vartų lėtai įsibėgėja, o tada šauna įspūdingu greičiu į priekį.
Taškydamas purslus greitaeigis kateris skrieja kone upės paviršiumi. Pernai iškilmingai nuleistas į vandenį, sėkmingai įveikęs bandomąjį plaukimą dėl biurokratinių kliūčių – negavus laivo klasės sertifikato, laivas taip ir prastovėjo krante. Tad šiandien laivui jau švartuojantis keleivinėje prieplaukoje prie Combo verslininkai džiūgauja.
„Mūsų laivas buvo tiek matomas, kad buvo pastebėta visa teisinė problema laivininkystėje ir turėtume padėkoti visiems specialistams, kurie skyrė visą žiemą tam, kad būtų peržiūrėti įstatymai ir adaptuoti Lietuvos laivininkystės šiandieninei situacijai. Šiandien mes galime drąsiai pasakyti, kad viskas už nugaros – mes plaukiame“, – sako VšĮ „Vandens kelias“ vadovas Nerijus Šilgalis.
Jau ketvirtadienio rytą 9 valandą laive sėdės pirmieji keleiviai, Nidą pasiryžę pasiekti vandens keliu. Laive telpa 58 žmonės. Verslininkai sako, kad sušvelninus karantino sąlygas jie visi ir gali plaukti, tik laive bus dezinfekcinio skysčio, apsauginių kaukių bei pirštinių.
„Jeigu savaitgalis – tai plaukia didelės kompanijos, kurios rezervuojasi po keletą staliukų. Jeigu vidurys- ta mažesnėm grupelėm. Šiai dienai užklausų maksimaliai gauname liepos ir rugpjūčio pirmajai pusei, tai tas periodas bu labai karštas ir plaukiosime net klausimų nekeldami“, – pasakoja N. Šilgalis.
Tiesa, kelionė nepigi: į vieną pusę pusšimtis eurų, o jei norisi sėdėti prie lango – teks pakloti dar dešimčia daugiau. Verslininkai sako sulaukę priekaištų dėl tokių kainų.
„Daug žmonių komentuoja, kad aukštoka kaina, mes ieškome su komanda sprendimų kaip tą kainą sumažinti. Mes suprantame socialiai tą situaciją – ieškosime šeimų plaukimų, galbūt socialiai jautresniems sluoksniams suteikt galimybę irgi pasinaudoti“, – teigia N. Šilgalis.
Planuojama, kad „Raketa“ į Nidą plauks iki rugsėjo, vėliau reisai vyks, jei bus norinčiųjų keliauti ir leis oro sąlygos. Kateris „Raketa“ nuo Kauno iki Nidos ir atgal reguliariai vandenis skrodė net trisdešimt metų – nuo 1963-iųjų. ir vykdavo keli reisai per dieną. Vėliau kelionės retėjo, kol 2010 visiškai nutrūko.