Gėlių augintojai neviltyje: žydinčius augalus siūlo už savikainą

Artėjant Motinos dienai gėlių augintojams prasideda pats pavasarinio sezono įkarštis. Tad Covid-19 krizė gėlininkams stojo pačiu blogiausiu metų laiku. Jų šiltnamiuose jau žydi tūkstančiai našlaičių daugiausiai skirtų kapams papuošti, bet parduoti sekasi sunkiai, mat prekyba tokia vangi, kad vargiai duos kokį nors pelną. Per karantiną visiškai sustojo ir skintų gėlių verslas. Tulpių, narcizų, žydrių augintojai nebesitiki visai užsidirbti.

Visuotinis karantinas rodos apėmė ir šalies kapines. Štai greta Naujamiesčio esančiose miestelio kapinėse vos viena pora užsukusi aptvarkyti amžino poilsio vietos. Užkalbinti  naujamiestiečiai prisipažino tokiu laiku ant močiutės kapo jau sodindavo pavasarines našlaites, o dabar tik uždegė kelias žvakeles. Kuo teks apsodinti kapus artėjant Motinos dienai, Rima dar nežino – visus planus jaukia karantinas.

„Kai geri orai būdavo tų žmonių, o dabar gal oras prastas ir gėlių neturi, nėra ką atvežt. Karantinas. Tai va kol kas neaišku dar, iš kur ką gausim“, – sako Valentinas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gėlių augintojai neviltyje: gėlės žydi tūkstančiais, o kam parduoti – nėra

To dar nėra buvę – gėlių ūkiuose jau įsibėgėja pavasarinis našlaičių sezonas, o pirkėjų čia vos vienas kitas. Du dešimtmečius gėles auginantis Eugenijus Galvanauskas neabejoja, Covid–19 pandemijos krizė jiems smogė pačiu blogiausiu metų laiku.

„Tokiais metais tuo laiku mes jau ir turgavietėse prekiaudavom ir iš namų dabar to nėra pinigėliai grįžta labai vangiai“, – pasakoja augintojas Eugenijus Galvanauskas.

Gėlininko kūrenamuose šiltnamiuose jau žydi tūkstančiai našlaičių, daugiausiai skirtų kapams papuošti, bet parduoti sekasi sunkiai. Prekyba tokia vangi, kad vargiai duos kokį nors pelną.

„Našlaitės, tiek viskas eina nuo sausio mėn. Ir čia viskas buvo įdėta, kol atėjo karantinas. Ir kai atėjo karantinas, mums nėra kur dingti augintojams. Kad mes pelną turėsim netikiu, bet noras atsiimti bent tai, kas įdėta“, – teigia E. Galvanauskas.

Dabar didžiąją dalį savo užaugintų gėlių ūkininkas priverstas parduoti pusvelčiui. Našlaičių kaip ir serenčių vazonėlio kaina siekia vos pusė euro. Gėlių augintojas guodžiasi, bent šiemet neturintis skaisčiai oranžinių našlaičių, mat paaiškėjo, kad šios yra karantinuotos. Be viso to, būtų dar tekę absoliučiai viską sunaikinti.

REKLAMA

„Kadangi mes augalų apsaugoj registruoti, oranžinių ieškojo – kaip karantininė gėlė. Bet mes jų neturim, nerado ir viskas. Jas išėmė iš vis gal ten turi virusą kokį, tai yra augalų bėda ir žmogui nieko tokio, bet iš tokio karantininio augalo negalima dauginti ūglių ir pan“, – kalbėjo E. Galvanauskas.

Dėl siaučiančio koronaviruso dramatiškus padarinius pajuto ir lietuviškų narcizų bei tulpių augintoja iš Radviliškio rajono.

„Žinai, ką reiškia tiek darbo įdėti ir pinigų, ir pastangų, ir laiko, ir supranti, ką reiškia sunkus tas gėlininko darbas, ir matai, kaip viskas kompostuojama, skinama. Na, tokia situacija visam pasauly“, – sako gėlių augintoja Aurelija Valantinaitė.

Artėjant Motinos dienai gėlių augintojai didįjį derlių skina vos kelias balandžio ir gegužės savaites, tai pats skintų pavasarinių gėlių sezono įkarštis, kai metas užsidirbti.

„Ir narcizai, ir tulpės pradeda žydėti, ir tokia vat nežinomybė, kaip čia kur mes realizuosim, ko gero ir neteks. Nes pagrinde prekyba būdavo Mamos dienai. Tas sezonas yra labai trumpas pavasarinių gėlių, nes greitai visi laukai sužysta, o visas metų darbas įdėtas į tas kelias savaites“, – pasakoja A. Valantinaitė – Vaičaitienė.

Moteris atvira: pirmąkart susidūrė su tokia krize, kai pražydusius žiedus jai tenka nuskabyti ir tiesiog išmesti paliekant augti svogūnėlius kitiems metams.


Rašyti komentarą...
z
zene
2020-04-25 13:37:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žurnalistai nerašynekit nesamoniu apie geliu augintojus, va pilnas turgus ,kainos padidejusios, ir pirkeju pilna, nustokit vert verslininkai, argi taip gyvenat su šia diena, o eilinis žmogus jeigu reikia jis vistiek gele pirks
Atsakyti
-4

G
Gita
2020-04-25 14:01:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik grįžau iš kapinių,gėlių gausybė,kainos pernykščios,žmonių daug,visi perka,puošia,tad neverkit augintojėliai
Atsakyti
-4

V
VANDA
2020-04-25 14:11:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
ŠIANDIEN TURGUJE YRA NAŠLAIČIŲ, BET KAINOS GAMA AUKŠTOS PALYGINTI SU PRAEITAIS METAIS. BET ŽMONĖS PERKA, MANAU GALI NEDEJUOTI! YRA DIDESNIŲ PROBLŲ IR TAI NEVERKIA!
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų