Laikykite šiuos augalus savo namuose: išvalys orą ir pagerins miegą

Formaldehidas, anglies monoksidas, trichloretilenas ir amoniakas – vidutiniuose namuose yra visi šie pavojingi toksinai, teigia NASA „Švaraus oro“ tyrime. Gerai, kad iš tikrųjų turime pagalbininkų – kambariniai augalai gali absorbuoti iki 90% šių teršalų ir chemikalų. „Bright Side“, sudarė sąrašą augalų, kurie padės atsikratyti šių kenksmingų medžiagų.

Kuokštinis chlorofitas

Šie augalai yra puikūs kovotojai su formaldehidu, anglies monoksidu ir kitomis toksiškomis oro priemaišomis  – šie teršalai patenka su popieriniais maišeliais, kepimo popieriumi, servetėlėmis, faneros plokštėmis ir sintetiniais audiniais. Jeigu naudojate šiuos dalykus, kuokštinis chlorofitas jums puikiai tinka, be to, jam nereikia daug priežiūros.

Vėzdūnė

Vėzdūnės puikiai tinka dekoruoti namus, nes vasarą jos turi gražius baltus žiedus, tačiau tai dar ne viskas, ką jos gali padaryti. Šis augalas gali pašalinti oro teršalus – absorbuoti amoniaką, formaldehidą ir trichloretileną ir padaryti patalpų orą švaresnį. Tai taip pat gamina žiedadulkes ir skleidžia malonų kvapą (saugokitės, jei sergate alergija žiedadulkėms).

Trijuostė sansevjera („Dracaena trifasciata“)

Ji yra puikus kambarinis augalas miegamajame, nes yra žinomas dėl oro kokybės gerinimo. Šie augalai pašalina visų rūšių toksinus, įskaitant trichloretileną, formaldehidą, benzeną ir ksileną. Norint optimizuoti oro gryninimo procesą, jums tikriausiai reikės daugiau nei vieno augalo. Tai vieni iš lengviausių augalų, nes jų priežiūra lengva. Reikia žinoti, kad jiems patinka netiesioginiai saulės spinduliai.

Alavijas

Alavijas garsėja gydomuoju poveikiu, jis išlygina ir drėkina sudirgusią odą bei gydo nudegimus, saulės nudegimus, nušalimus, psoriazę ir net opos.

Stambialapis fikusas

Jie paprastai užauga dideli, nors jais rūpintis nėra labai sunku. Didžiuliai lapai iš oro sugeria visus blogus dalykus. Štai kodėl neturėtumėte pamiršti nuvalyti dulkes nuo lapų.

REKLAMA

Gerbera

Neseniai NASA paskelbė gerbera geriausiu augalu, kuris pašalina benzeną iš oro ir gamina deguonį naktį. Pasak „Plaučių instituto“, tai padės tiems, kurie kenčia nuo nemigos ir miego apnėjos.

Papartis

Sakoma, kad papartis yra puikus natūralus oro drėkintuvas. Jis padeda valyti orą ir kovoti su formaldehidu bei kitais nepageidaujamais toksinais. Paparčius lengva užauginti ir jie mėgsta netiesioginius saulės spindulius, tiesiog patikrinkite dirvą kasdien, kad įsitikintumėte, jog ji drėgna.

Azalija

Azalijos yra ne tik spalvinga spalvinga gėlė, bet ir pagerina patalpų orą, sugerdama chemikalus. Nepamirškite palieti azalijų, nes jos mėgsta drėgną aplinką.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų