Į Dubliną iš Kauno skrendantys keleiviai dalijasi ir būsimų atostogų planais. Sako, per pandemiją pasiilgę naujų įspūdžių, tad dėlioja kelionių maršrutus
„Neskridom, kol nebuvo galima, laikėmės reikalavimų, dabar skrisim…Į Majamį, į Bahamus, tada Lietuvą – tai atsiimsim su kaupu“, – sako keleivė Rita.
„Skrisim į Lietuvą tikrai, gal dar į Barseloną“, – pasakoja kita kalbinta keleivė Gintarė.
„Atostogos į kitą pusę, čia brangu mūsų Tėvynėj. Saulėta Ispanija, gal Kuba“, – teigia Linas.
Lietuvos oro uosto atstovai pastebi, kad lėktuvai vis pilnėja – keleivių srautai jau grįžta į priešpandeminį lygį.
„Pirmą šių metų ketvirtį mes turėjome apie 80 procentų 2019 metais turėto keleivių srauto, tai laukia tikrai intensyvi vasara, ir ką mes matom, kad žmonės kelionėms netaupo ir bando pasinaudoti proga, dar šiemet pakankamai pigiai pakeliauti, nes visi supranta, kad kelionės tiktais brangs“, – sako Lietuvos oro uostų Komunikacijos skyriaus vadovas Marius Zelenius.
Kelionių organizatoriai pastebi, kad šiemet lietuviai ketina paišlaidauti ir kaip reikiant atsigriebti už prarastus dvejus pandemijos metus. Lietuvos turizmo asociacijos atstovai 2022-uosius vadina rekordiniais keliavimo metais.
„Keliautojai yra pataupę pinigų, labiau pabuvo namuose ir pandemijos metu mažiau pramogavo, tai dabar atsiskleidžia ir pagal išleidžiamas sumas“, – nurodo „Baltic Tours“ atstovė Rasa Levickaitė,
Vidutiniškai savaitės trukmės atostogoms užsienyje asmuo skiria apie 650 eurų – šią kainą sudaro skrydis, apgyvendinimas ir maitinimas. Vieni skrenda tiesiog padrybsoti paplūdimyje, kiti derins ekskursijas su poilsiu.
Pasak ekspertų, dabar itin išaugęs atostogų krypčių pasirinkimas – populiariausios Graikija ir jos salos, Madeira, Ispanija, Turkija, Albanija, Bulgarija. Skrydžių bendrovės dar didina ir savaitinių skrydžių skaičių bei siūlo naujas kryptis. Tad lyginant su prieš pandemiją buvusiais keliautojų srautais, dabar skaičiai šoktels bent trečdaliu.
„Mes siūlome apie 150 skrydžių per savaitę, tai daug daugiau, nei turėjome 2019-aisiais. Tad keleivių skaičius tikriausiai bus apie 30 procentų didesnis lyginant su tais metais“, – pasakoja Dara Brady, „Ryanair“ rinkodaros vadovas.
Iš 3 Lietuvos oro uostų įvairios skrydžių bendrovės keliautojams siūlo net 90 krypčių. Bilietus keliautojai graibstyte graibsto.
„Labai persiorientavo ir kryptys, ir ne visos aviakompanijos, ne visi gidai, viešbučiai ir paslaugų teikėjai sėkmingai išgyveno, tai ta rinka labai persigrupavus <…> planavimo laikotarpis per pandemiją keliaujančiųjų buvo sutrumpėjęs iki trijų savaičių prieš atostogas, o dabar planuojama į priekį ir net labai, nes vietų mažėja, kainos auga“, – nurodo R. Levickaitė,
Nors dėl augančių degalų kainų kelionės brangsta, prognozuojama, kad ateityje žmonės skraidys daugiau.
Ką sako visos tarptautinės aviacijos organizacijos, kad maždaug po 10-15 metų keliaujančių lėktuvais skaičius dvigubės, tai reiškia bus dvigubai daugiau lėktuvų, reiškia bus dvigubai didesnis poreikis jų remontui ir priežiūrai“, – sako M. Zelenius.
Tad Kaune plečiama ir orlaivių priežiūros bazė. Nors čia jau dabar yra didžiausias lėktuvų remonto centras Baltijos šalyse, apimtys auga ir statomi dar du nauji angarai.