Bilotaitė siūlo nemokamai išdalyti dūmų detektorius: vardija, kas juos gautų

Po Anykščiuose gyvenamajame name kilusio gaisro, kuriame žuvo trys vaikai ir devyniolikmetė mergina, vidaus reikalų ministrė siūlo imtis griežtų veiksmų kovojant su gaisrais, kurių galima išvengti.

Dūmų detektorių dar vis neturi pusė Lietuvos namų ūkių, tad juos socialiniai remtinų vaikų šeimoms ir vienišiems senoliams ministrė siūlo tiesiog išdalyti nemokamai.

Anykščiuose kilęs gaisras pražudė keturis žmonės, tarp kurių trys mažamečiai vaikai. Anot ugniagesių, tragiškos nelaimės būtų buvę galima išvengti, jei namuose būtų buvę įrengti dūmų detektoriai. Ir nors juos turėti privalu, deja, realybė kitokia.

Nelaimės metu, vidury nakties pradėjusių plisti dūmų niekas laiku nepastebėjo. Praėjus keletai dienų po šio mirtino gaisro, vidaus reikalų ministrė skelbia, kad detektoriai – privalomai turi atsirasti kiekvienuose namuose, o ten, kur gyvena socialiai remtinų šeimų vaikai, vieniši senoliai, jie turėtų būti išdalyti nemokamai.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Artimieji sukrėsti žuvusių per gaisrą: prabilo apie kraupias vakaro detales

„Būtų labai svarbu, kad socialiniai darbuotojai ar pedagogai galėtų autonominius dūmų detektorius padalyti vaikams, senoliams, ir kiekvienas vaikas, kuris gyvena sudėtingesnėje situacijoje, rizikos šeimoje, galėtų tokį detektorių pasidėti prie lovos, ir galbūt tai jam išgelbėtų gyvybę“, – sako ministrė Agnė Bilotaitė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovas sako, kad dažniausiai gaisruose žūva mažesnių miestelių gyventojai, neretai turintys žalingų įpročių, rūkantys lovoje. Taip pat senoliai, kuriems sunku pasirūpinti savimi.

„Žmonės pristumia lovą prie pat krosnies, pamiršta uždaryti dureles ir tokiomis sąlygomis patys negali savimi pasirūpinti“, – pasakoja vadovas Saulius Greičius.

Socialinių įgūdžių stoka, alkoholizmas, menkas rūpinimasis savo aplinka taip pat gali turėti įtakos gaisrų kilimui. Vidaus reikalų ministrė teigia, kad nelaimės, kurių būtų buvę galima išvengti, turi baigtis.

„Aš inicijuosiu, kad VRM ims koordinuoti bendradarbiavimą, ir privalo mūsų valstybėje atsirasti bendras tarpinstitucinis planas. Mūsų tikslas – nulis žuvusiųjų gaisruose, nes kiekvienas žuvęs žmogus yra netoleruotina“, – teigia A. Bilotaitė.

Bendras gaisrų skaičius per metus Lietuvoje siekia apie dešimt tūkstančių.


Rašyti komentarą...
S
Seniuks
2021-04-16 19:02:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesigerink Agnute, nepadės nei tie detektoriai,nėra namų be dūmų o jūsų valdžioje dūmų vis daugeja
Atsakyti
-1

s
svaigalai
2021-04-16 20:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
pirma kas ten juos sumontuos ir tikrins kaip jie veikia....manot patys tie zmones kurie net nesugeba vaikais taisyklingai ir tvarkingai pasirupiniti pasirupins ir detektoriumi...nezinau kaip jus, bet vokietijoje kaminus yra privaloma valyti ir tik sertifikuoti specialistai tai daro su zymomis,,,,o lt,,,bezdaliu valdininku salyje net nesugeba gaisrinei irangos naujos nupirkti, rubu, plaktuku, kirviu, akiniu, dujokaukiu, su masinomis kai kur septinto desimtmecio vazineja,,,nusibodot ponai valdininkai, nusibodot...
Atsakyti
0

S
Saunu
2021-04-16 19:45:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras sprendimas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų