Anykščių rajono meras apie 4 aukų pareikalavusį gaisrą: „Visi pasiruošę padėti, bet tų gyvybių nebesugrąžinsi“

Tragiškai pasibaigusi nelaimė Anykščiuose, kai gaisre žuvo trys mažamečiai vaikai ir 20 metų mergina sutelkė visuomenę padėti nukentėjusiai šeimai. Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius pasakoja, kad padėti sutiko ne viena visuomeninė organizacija, taip pat iš gaisro išsigelbėjusiems jau ieškoma socialinio būsto.

Naujienų portalui tv3.lt S. Obelevičius teigia, kad savivaldybės darbuotojai ieško socialinio būsto, kuriame galėtų apsigyventi išsigelbėjusi moteris, jos sugyventinis ir 17-metis sūnus.

„Šiandieną ryte iš karto pasitarėm ar mes turim, kažką pasiūlyti tokiu greituoju būdu, kokį socialinį būstą netoliese. Aišku, žmonės dažniausiai būna prisirišę prie tos gyvenamos vietos, todėl ieškome netoliese. Kavarske lyg ir yra toks būstas, bet jis prastokos būklės.

Dabar šeima prisiglaudė pas moters artimuosius, nes jos seserys ir mama gyvena Kavarsko seniūnijoje.

Aišku yra krizių centras Auleliuose, norėtume, kad jie sutiktų ten važiuoti, nes tikrai, jiems kurį laiką bus reikalinga pagalba ir psichologo ir socialinio darbuotojo. Tai būtų laikinas sprendimas“, – pasakoja Anykščių rajono meras.

S. Obelevičius teigia, kad šiuo metu su šeima dirba psichologai, nes būtent jie šiuo metu reikalingiausi tragediją patyrusiai šeimai.

Meras pasakoja, kad vos prieš keletą mėnesių būstas buvo patikrintas, jis buvo tvarkingas, net suremontuotas.

„Aišku aplinka gal apleista, varnalėšos auga, bet, kadangi tai buvo socialinis būstas, mūsų specialistai gruodžio 12 d. jį apžiūrėjo, tikrai stovis geras, pirmame aukšte padarytas remontas.

Tikrai buvo įdėta ir priešgaisrinė signalizacija. Bet ji arba nesuveikė arba buvo išimti elementai, kad signalizacija nepypsėtų dėl kūrenamos krosnies“, – svarsto meras.

Susitelkė visuomeninės organizacijos

Portalo tv3.lt kalbintas S. Obelevičius dėkoja Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei, dėl sukviestų organizacijų, kurios galėtų padėti nukentėjusiai šeimai.

REKLAMA

„Šiandieną su ministre kalbėjome. Ačiū jai, kad sukvietė visus visuomenininkus. Buvo prižadėta iš „Maisto banko“, kad jie aprūpins maistu, „Raudonasis kryžius“ drabužiais, baldais, taip pat padės „Caritas“, „Maltiečiai“.

Visi pasiruošę padėti, bet tų gyvybių nebesugrąžinsi. Čia yra baisiausia. Dabar jau susitvarkysim, paramos yra iš visur ir pati bendruomenė yra labai aktyvi, susitelkusi. Su gyvais susitvarkysim, bet žuvusių nebesugrąžinsi“, – apgailestauja S. Obelevičius.

Ministrė: „Net ir vienos tragedijos, kada žūsta vaikai yra per daug“

Ministrė M. Navickienė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje taip pat išreiškė užuojautą šeimai, kuri prarado tris mažus vaikus. M. Navickienė tvirtina, kad pavyko operatyviai mobilizuoti pagalbą.

„Net ir vienos tragedijos, kada žūsta vaikai yra per daug. Visi esame sukrėsti dėl gaisre Anykščiuose žuvusių aukų iš kurių trys – maži vaikai.

Nesenai baigėme susitikimą su Anykščių meru, atsakingomis institucijomis, nevyriausybinių organizacijų atstovais kaip operatyviai mobilizuoti visą pagalbą netektį išgyvenančiai šeimai. Vietoje dirba atvejo vadybos specialistai, psichologai. Teikiama visapusė parama, konsultacijos.

Anykščių meras pažadėjo, kad jau netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas, iki to laiko bus glaudžiamasi krizių centre. Ne tik savivaldybė, tačiau ir „Maisto bankas“, „Maltiečiai“, „Raudonasis kryžius“ „Caritas“ padės šeimai maistu, jei prireiks – rūbais, būsimu gerbūvio įrengimu ir apskritai viskuo, ko tik galėtų prireikti šeimai“, – savo paskyroje rašo politikė.

M. Navickienė teigia, kad šiuo metu klausimų dėl tragedijos kyla nemažai.

„Klausimų dėl šios tragedijos vis dar labai daug – tiek dėl gaisro priežasčių, tiek dėl atsakingų institucijų bendradarbiavimo tarpusavyje, visų svarbiausia – dėl prevencijos kaip galime išvengti tragedijų ateityje.

REKLAMA

Artimiausioje ateityje kalbėsimės kaip efektyviau užtikrinti gaisrų prevenciją socialiniuose būstuose, kalbėsimės dėl įtraukesnio bendradarbiavimo tarp atvejo vadybininkų ir NVO.

Reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems“, – savo tekstą užuojauta baigė ministrė.

Nelaimė įvyko naktį

Primename, kad naktį į trečiadienį 01.49 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, jog Anykščių rajone, Budrių kaime atvira liepsna dega namas.

Kaip paaiškėjo, name viso gyveno septyni asmenys. Motina su sugyventiniu, jos 17-metis sūnus su drauge ir dar trys moters mažamečiai vaikai. Motinai, sugyventiniui ir 17-mečiui sūnui pavyko išsigelbėti. Vis dėlto, trys mažamečiai moters vaikai ir 17-mečio draugė žuvo.

Liepsnos pasiglemžė 2020 m., 2012 m., 2015 m. vaikų ir 2001 metų gimimo merginos gyvybes.

Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto. Apmalšinę liepsnas gaisravietėje ugniagesiai rado 3 vaikų ir moters kūnus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų