Papasakojo apie Anykščių rajone tragedijos sukrėstą šeimą: pagalba teikta dėl sunkumų bendraujant su vaikais

Siaubinga nelaimė Anykščių rajone esančiame Budrių kaime – žuvo trys vienos šeimos mažamečiai vaikai ir 20 metų mergina. Iš pražūtingo gaisro išsigelbėjo tik vaikų motina, jos sugyventinis ir moters 17-metis sūnus.

14

Ekspertai aiškinasi, dėl ko tiksliai kilo gaisras. Manoma, kad nelaimė nutiko dėl netvarkingos krosnies, tačiau galutinių ekspertų išvadų dar reikės palaukti.

Plačiau apie šeimą, kurią ištiko baisi tragedija, papasakojo Kavarsko seniūnijos, kuriai priklauso Budrių kaimas, seniūnė ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė. Šeima specialistams buvo žinoma, jai buvo teikiama pagalba.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiško gaisro vieta Budrių kaime

Taikyta atvejo vadyba

Utenos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė naujienų portalui tv3.lt patikslino, kad per tragediją Anykščių rajone, Budrių kaime, ugnyje žuvo vos pusės metukų mergaitė ir 5 bei 8 metų jos broliai.

„Vaiko teisių apsaugos tarnybos psichologas ir specialistai išvyko į šeimą. Aiškinamasi, kokios pagalbos, paslaugų reikia vaikams ir šeimai.

Vaiko teisių gynėjai rūpinasi, kad artimųjų netektį išgyvenantys ir be pastogės likę vaikai būtų apgyvendinti saugioje aplinkoje, jiems būtų užtikrintas psichologinis ir emocinis palaikymas“, – pasakojo I. Gaigalienė.

Anot jos, specialistai taip pat aiškinasi įvykio aplinkybes, bendrauja su vaikų motina. Taip pat su gaisrą išgyvenusiu 17-mečiu.

„Praėjusių metų pabaigoje buvo sudarytas Pagalbos šeimai planas, pradėta taikyti atvejo vadyba. Vaikų nepriežiūros atvejų šeimoje nefiksuota, pagalba buvo teikiama dėl sunkumų bendraujant su vaikais“, – pridūrė I. Gaigalienė.

Neseniai susitvarkė namus

Kavarsko seniūnijos seniūnė Šarūnė Kalibataitė pasakojo, kad jų darbuotojams šeima taip pat buvo žinoma:

„Bendravome su šeima. Joje tikrai nebuvo girtaujama. Pakankamai tvarkinga šeima. Jie buvo susiremontavę namus taip, kaip sugebėjo. Tikrai nebuvo problemų kelianti šeima. Bet su šeima bendravome, nes joje augo daug vaikų.“

Seniūnė gerais žodžiais atsiliepė ir apie vaikų per tragišką gaisrą netekusią motiną:

„Ji ir į bendruomenės gyvenimą buvo įtraukta. Šeimoje iš viso augo 7 vaikai. Trys jau buvo pilnamečiai. Žinoma, visokių problemų pasitaikydavo.

REKLAMA

Šiuo metu stengiamės koncentruotis į pagalbą šeimai. Sprendžiame apgyvendinimo klausimą, nes namas sudegė visiškai.“

Žuvo keturi žmonės

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad naktį į trečiadienį 01.49 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, jog Anykščių rajone, Budrių kaime atvira liepsna dega namas.

Kaip paaiškėjo, name viso gyveno septyni asmenys. Motina su sugyventiniu, jos 17-metis sūnus su drauge ir dar trys moters mažamečiai vaikai. Motinai, sugyventiniui ir 17-mečiui sūnui pavyko išsigelbėti. Vis dėlto, trys mažamečiai moters vaikai ir 17-mečio draugė žuvo.

Liepsnos pasiglemžė 2020 m., 2012 m., 2015 m. vaikų ir 2001 metų gimimo merginos gyvybes.

Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto. Apmalšinę liepsnas gaisravietėje ugniagesiai rado 3 vaikų ir moters kūnus.


Rašyti komentarą...
.
...
2021-04-14 12:32:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta šeimai.
Atsakyti
-1

J
Juna
2021-04-14 16:16:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kodėl patys išsigelbėjo o kitus pamiršo
Atsakyti
0

X
XXX
2021-04-14 14:35:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip neišnešė vaikų ! Reiškia buvo girti !
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų