Aiškėja pirminės tragiško gaisro Anykščių rajone priežastys, name buvo dūmų detektorius žuvo 4 žmonės

Gaisrinių tyrimų centro specialistai aiškinasi, kodėl šią naktį kilo net keturias gyvybes pasiglemžęs pražūtingas gaisras Anykščių rajone. Viena iš versijų, kad ugnis įsiplieskė nuo netvarkingos krosnies, kuri apie 23 val. dar buvo kūrenama.

14

Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Slavinskas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad remiantis pirmine informacija vėlai vakare buvo pakūrenta krosnis:

„Krosnis pakūrenta beveik prieš miegą. Tai galėjo ir nepastebėti, kad kažkas buvo negerai. Gaisrinių tyrimų centro specialistai aiškinasi priežastis.

Mūsų duomenimis, namas yra dviejų aukštų. Viršutiniame tuo metu buvo moteris su sugyventiniu ir trys jos mažamečiai vaikai.

Tuo metu pirmajame aukšte nakvojo moters 17-metis sūnus ir jo 20-metė draugė. Išsigelbėti pavyko tik motinai su sugyventiniu ir tam 17-mečiui.“

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiško gaisro vieta Budrių kaime

Detektorius buvo įrengtas

Ugniagesių atstovas patvirtino, kad turimomis žiniomis dūmų detektorius šiame name buvo įrengtas prieš 2 metus.

„Žinome, kad seniūnijos iniciatyva, tame name pastatėme detektorių prieš dvejus metus. Seniūnija nurodė šeimą, kad jiems reikia jį įrengti.

Žinoma, lieka atviras klausimas, ar tuo detektoriumi buvo pasirūpinta. Tyrimas atsakys į šiuos klausimus“, – pridūrė S. Slavinskas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad norint apsisaugoti nuo žūties gaisre, būtina namuose įsirengti dūmų detektorių, kuris garsiniu signalu įspėtų apie įsiplieskusią ugnį. Deja, ugniagesių gelbėtojų duomenimis, būstuose dūmų detektorių iki šiol nėra įsirengę apie 38 proc. gyventojų.

Pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai, neatsargus rūkymas, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai, pašalinis ugnies šaltinis ir kt.“ – rašoma PAGD pranešime spaudai. 

REKLAMA

Žuvo keturi žmonės

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad naktį į trečiadienį 01.49 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, jog Anykščių rajone, Budrių kaime atvira liepsna dega namas.

Kaip paaiškėjo, name viso gyveno septyni asmenys. Motina su sugyventiniu, jos 17-metis sūnus su drauge ir dar trys moters mažamečiai vaikai. Motinai, sugyventiniui ir 17-mečiui sūnui pavyko išsigelbėti. Vis dėlto, trys mažamečiai moters vaikai ir 17-mečio draugė žuvo.

Liepsnos pasiglemžė 2020 m., 2012 m., 2015 m. vaikų ir 2001 metų gimimo merginos gyvybes.

Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto. Apmalšinę liepsnas gaisravietėje ugniagesiai rado 3 vaikų ir moters kūnus.


Rašyti komentarą...
A
Ala
2021-04-14 11:27:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu ..tėvai negelbėja mažamečių vaikų, o sūnus savo draugės ?
Atsakyti
-2

B
Bronka
2021-04-14 11:52:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu tie briedžiai ką vaikų negalėjo išgelbėti, tai čia tikrai bus prisipyle skrandžiu garantuotai, tai geriau tad jau jie būtų vaikų vietoje
Atsakyti
-5

E
Elzbieta
2021-04-14 10:58:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų