Po trijų vaikų ir 20-metės gyvybių pareikalavusio gaisro Anykščių rajone – socialinė pagalba

Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė su Anykščių rajono savivaldybės meru Sigučiu Obelevičiumi, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, „Maltiečių“, „Raudonojo kryžiaus“, „Carito“, „Maisto bankas“ atstovais po įvykusio gaisro Anykščių rajone aptarė pagalbos planą šeimai.

„Tragiška netektis Anykščiuose – didžiulė nelaimė mums visiems. Reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pasak ministrės, kartu su vietos bendruomene, nevyriausybinėmis organizacijomis ir atsakingomis institucijos nukentėjusiai šeimai bus suteikta visa reikiama pagalba. Iš ankstyvo ryto nelaimės vietoje jau dirba atvejo vadybos specialistai, psichologai. Teikiama visapusė parama, konsultacijos. Institucijos intensyviai bendrauja su iš gaisro išsigelbėjusiais šeimos nariais.

Pagalbos šeimai koordinavimu jau rūpinasi Anykščių rajono savivaldybė.  Anykščių meras S. Obelevičius informavo, kad netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas. „Maisto bankas“, „Maltiečiai“, „Raudonasis kryžius“ ir „Caritas“ parems šeimą reikalingais daiktais, maistu, savanoriai padės įsirengti būstą.

Susitikimo metu sutarta, kad artimiausiu metu bus tariamasi dėl efektyvesnio gaisrų prevencijos užtikrinimo socialiniuose būstuose bei glaudesnio atvejo vadybininkų ir NVO bendradarbiavimo.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad naktį į trečiadienį 01.49 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, jog Anykščių rajone, Budrių kaime atvira liepsna dega namas. Kaip paaiškėjo, name viso gyveno septyni asmenys. Motina su sugyventiniu, jos 17-metis sūnus su drauge ir dar trys moters mažamečiai vaikai.

Motinai, sugyventiniui ir 17-mečiui sūnui pavyko išsigelbėti. Vis dėlto, trys mažamečiai moters vaikai ir 17-mečio draugė žuvo. Liepsnos pasiglemžė 2020 m., 2012 m., 2015 m. vaikų ir 2001 metų gimimo merginos gyvybes. Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų gyvenamasis namas degė atvira liepsna.

Iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto. Apmalšinę liepsnas gaisravietėje ugniagesiai rado 3 vaikų ir moters kūnus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų