Tragiškas gaisras Anykščių rajone: sukrėsti artimieji pasakoja, kaip viskas įvyko

Klaikus gaisras Anykščių rajone Budriuose nusinešė trijų vaikų ir jaunos, vos 19 metų merginos gyvybes.

Jauniausiai gaisro aukai tebuvo vos pusę metukų, tame pačiame kambaryje žuvo ir kartu miegoję 6-erių bei 8-nerių berniukai. Daugiavaikės šeimos motina iš gaisro išsigelbėjo sugyventinio išstumta iš antro aukšto.

Jaunas vyras dar mėgino pulti į ugnį gelbėti vaikų, bet tik stipriai apdegė rankas. Dar vienas moters paauglys sūnus išsigelbėjo išlipęs pro pirmo aukšto langą. O jo draugei rasti išėjimo taip ir nepavyko.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Artimieji sukrėsti žuvusių per gaisrą: prabilo apie kraupias vakaro detales

Gaisras įvyko socialiniais butais paverstame name Budrių kaime, Kavarsko seniūnijoje, Anykščių rajone. Nelaimė kilo naktį, kai daugiavaikė Aidos sesers šeima jau buvo sugulusi. Apie antrą valandą nakties iš koridoriaus sklindančius dūmus staiga užuodė pirmame aukšte gulėjęs 17-metis. Iš lovos pašokęs paauglys pažadino draugę ir apie kilusį gaisrą spėjo riktelėti antrame aukšte miegančiai mamos šeimynai.

„Mums paskambino apie 2 val., kad degam, dega Snieguolės namai. Atėjom, jau visas apimta liepsnų buvo“, – sako sesuo Aida.

„Čia visur degė viskas. Sakau, kur vaikai? Sako, vaikai viduje“, – pasakoja svainis Dainius.

Koridoriuje prie krosnies jau degė laiptai, todėl jaunas vaikinas į lauką išlipo pro langą. Netrukus pro antro aukšto langą jam teko gaudyti sugyventinio išstumtą mamą. O šis dar mėgino gelbėti antrame aukšte ugnies įkalintus vaikus. Deja, nesėkmingai.

Žuvo mažiausi 8 ir 6 metų moters berniukai, užtroško metukų neturėjęs kūdikis ir vos prieš mėnesį pas vyresnį sūnų gyventi atsikrausčiusi 19-metė. Apanglėję žuvusiųjų kūnai rasti po nuodėguliais virtusia namo perdanga.

„Nuo dūmų nieko nebematė, pati pradėjo dusti. Pro langą ją išmetė, sakė, sugyventinis. O apačioj sūnus pagavo“, – teigia sesuo Aida.

„Visi jie iššoko per antro aukšto langą, o vaikai kaip miegojo, taip miegojo. Bandė gelbėti, bet nebeišėjo. Tetos draugas dar bėgo į ugnį, bet apdegė rankas ir teko jį patį ištraukti“, – kalbėjo sūnėnas Gediminas.

„O kita mergina, sakė, pirmam aukšte miegojo, bet rado toj pačioj vietoj, kur visi kūnai. Ji gal bandė turbūt išeit į lauką, bet nebesugebėjo“, – sako svainis Dainius.

REKLAMA

39-erių moteris vos prieš pusmetį susilaukė mergytės nuo naujo dar nepilnamečio sugyventinio, kuris, pasak sesers, yra vieno iš jos vyresnių vaikų bendraklasis. Anykštėnė iš viso augino 7 vaikus. Tik du suaugę gyvena atskirai.

Vaiko teisių tarnybos specialistams daugiavaikė šeima buvo žinoma. Bet, sakoma, negirtavo.

„Jis dabar 18-os, suėjo neseniai. Jis atvažiuodavo pas jos vaikus. Klasiokas buvo“, – pasakoja sesuo Aida.

„Šeimai buvo teikiama pagalba, bet, kaip ir sakiau, tikrai nebuvo tos kritinės situacijos. Tai buvo tos situacijos, kai auklėjant vaikus iškyla kažkokių sunkumų“, – teigia Utenos vaiko teisių tarnybos vedėja Irena Gaigalienė.

Tragiško gaisro priežastis aiškinasi į nelaimės vietą atvykęs gausus būrys ekspertų.

„Pasak tų, kurie išsigelbėjo, jie ilgai kūreno krosnį, berods, iki 11 val. vakaro. Viena tokių versijų ir yra, kažkas susiję su krosnimi, dūmtraukiu“, – kalbėjo Anykščių rajono ugniagesių tarnybos vadovas Saulius Slavinskas.

Prieš dvejus metus seniūnija šio namo gyventojams buvo parūpinusi dūmų detektorius, tačiau, ar lemtingą naktį jie veikė, nežinia. Mat dažnai išsikrovus elementams žmonės pamiršta juos pakeisti.


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2021-04-14 21:37:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila tiki vaiku su tokia motina
Atsakyti
-4

B
Blaivininkas
2021-04-14 22:09:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aišku, kaip dieną; kur alkoholis, ten nelaimės.
Atsakyti
-5

L
Lietuvis
2021-04-14 21:35:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šeima soc. tarnyboms buvo žinoma. Vaikų gaila...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų