Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdoje vieno išgelbėto šuns istorija paskatino veterinarus ir gyvūnų mylėtojus prabilti apie į Lietuvą medžioti atvykstančius ispanus. Šie atsigabena ir medžioklinius šunis. Maža to, su keturkojais elgiasi kaip įpratę savo šalyje – marina badu, alina ir net naudoja Lietuvoje uždraustus elektrinius antkaklius.

Klaipėdoje vieno išgelbėto šuns istorija paskatino veterinarus ir gyvūnų mylėtojus prabilti apie į Lietuvą medžioti atvykstančius ispanus. Šie atsigabena ir medžioklinius šunis. Maža to, su keturkojais elgiasi kaip įpratę savo šalyje – marina badu, alina ir net naudoja Lietuvoje uždraustus elektrinius antkaklius.

REKLAMA

Tačiau mūsų šalies institucijos net iš tokių svečių išgelbėtus šunis grąžina jiems atgal ir teisinasi, jog tokie įstatymai. Šuo į Lietuvą atkeliavo iš Ispanijos. Keturkojo istorija – išskirtinė ir nelaiminga. Jį lakstantį magistralėje Klaipėda – Vilnius rado uostamiesčio gyventojų pora. 

„Jis atrodė labai perlysęs, išdžiuvęs, ant kojų vos stovėjo, kojos drebėjo. Atrodė tragiškai, ta prasme“, – sako klaipėdietis Dovydas. 

REKLAMA

Vaikino darytose nuotraukose matyti, kaip atrodė jų rastas šuo. Jis segėjo tramdymui skirtą ir Lietuvoje draudžiamą elektrinį antkaklį. Šis buvo sugedęs, tad nuolat šuniui siuntė elektrinis impulsus. Jį nuėmę klaipėdiečiai keturkojui nupirko maisto. Šuo puolė godžiai ėsti. 

Šunį klaipėdiečiai parsivežė namo ir nusprendė savininko net neieškoti. Nutarė taip nualinusiam gyvūną žmogui jo negražinti. Tiesa, kreipėsi į Maisto ir veterinarijos tarnybą, kad šie surastų savininką ir nubaustų už žiaurų elgesį su gyvūnu. Tarnybos darbuotojas pagal mikroschemą po šuns odą nustatė jo savininką ir išsiaiškino, jog keturkojis į Lietuvą pateko iš Ispanijos. 

„Jis pasakė man – patikrinau dokumentus, importuotas šuo teisingai, sąžiningai, viskas su dokumentais yra tvarkoje“, – tęsia pašnekovas. 

Paaiškėjo, kad tai medžioklinis šuo, priklausantis ispanui, kuris kasmet tokiu laiku atvyksta į Lietuvą medžioti. Tad klaipėdietis parašė pareiškimą ir policijai, kaltindamas užsienietį žiauriu elgesiu su gyvūnais. O pastarasis savo ruožtu į policiją kreipėsi, kad klaipėdietis atiduotų šiam šunį. Pareigūnai nusprendė, jog keturkojį ispanui grąžinti privalu, mat šis jo teisėtas savininkas, tad klaipėdiečiui su gyvūnu tenka važiuoti į policiją, kur šunį ir pasiims užsienietis. 

REKLAMA
REKLAMA

Laukdamas, vaikinas pradeda naršyti internete ir randa šio užsieniečio svetainę, kurioje jis gan ciniškai rašo apie savo verslą – nuomoti ar pardavinėti šunis medžioklei. 

„Ten buvo tokia citata, kad jeigu jūsų šuo sugedo, sulūžo medžioklės metu arba jis yra nualintas, parašykite, mes pakeisime jums į kitą, to paties amžiaus ir ta pačia veisle“, – kalba klaipėdietis. 

Tačiau ispanas neatvyksta ir šuo grįžta pas vaikiną į namus. Kol vieną vakarą jį vėl iškviečia policija, o nuovadoje klaipėdiečio jau laukia ispanas, kuris pasiima keturkojį ir jį išsiveža. 

O tada ir paaiškėja, kad šis ispanas pajūryje jau liūdnai pagarsėjęs. Lygiai prieš metus filmuoti vaizdai užfiksavo, kaip policininkai, maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai bei gyvūnų globėjai miškelyje šalia Klaipėdos apsupo autobusiuką prigrūstą perkarusių veislinių šunų. Gavę vandens šie godžiai laka. 

Paaiškėjo, kad taip šunis į medžioklę atsivežė ispanas. Anot jo, šunys tokios fizinės formos turi būtį, o vežioja jis juos humaniškai. Visi dokumentai tvarkingi, tad pareigūnai ispaną paleidžia, o šis tęsia medžioklę pajūryje. Tačiau šį asmenį žino jau ir Klaipėdos veterinarai. Šis į juos kreipiasi norėdamas susitvarkyti lietuviškus keturkojų dokumentus. Anot veterinarų, ispanas šunimis nesirūpina. O dar ir tokius pačius tautiečius atsiveža. 

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai jie atvyksta su šunimis labai blogos būklės. Išsekusiais, neprimaitintais, su nupuvusiom uodegom. Gydymo dažniausiai jie atsisako, traktuodami, kad tai yra medžiokliniai šunys. Paskutinė tokį pacientą turėjome praeitą savaitę. Tarnybom yra pranešta. Šuo buvo kritinės būklės, dūstantis, įtariam svetimkūnį užstrigusį stemplėj. Stemplės plyšimą. Krūtinė buvo pilna pūlių, gydymo dresuotojas atsisakė. Ačiū Dievui, sugrįžo po valandos ir sutiko gyvūną autonizuoti, gyvūno nebekankinti“, – sako veterinarė Aistė Balcieriūtė-Lapinskienė.

Maža to, pasirodo Ispanijoje gyvuoja žiauri tradicija – medžioklei nebetinkamus šunis kai kurie medžiotojai tiesiog nužudo ar išveža į nuošalias vietas ir ten paleidžia. Pasirodo, tokius dėl netinkamo laikymo išgelbėtus šunis jų savininkai teismuose susigrąžina. Tad gyvūnų mylėtojai keturkojus siunčia net į Lietuvos prieglaudas. O šių darbuotojai apie šią šiuolaikinių žmonių akimis žiaurią tradiciją gali daug papasakoti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai tai būna kurtai, vipetai ir t.t., bet būna ir seteriai, kuriuos panaudoja keletą sezonų, ten vieną, du sezonus kaip priemonę visiškai ir paskui įvairiausia būdais jais atsikrato. Dažniausiai jie būna pakariami ant kokių uolų, miškuose ir t.t. būna kartais tiesiog išmetami tokie išsekę į gatvę. Ir taip, tai yra Ispanijoje labai gajus dalykas“, – tikina gyvūnų prieglaudos „Linksmosios pėdutės“ vadovė Simona Šakinytė. 

„Mūsų Lietuvos teisėsauga perleidžia tokį gyvūną, tokiam asmeniui. Ir manau, kad jo likimas yra aiškus“, – rėžia Dovydas. 

O ispanu jau domisi Maisto ir veterinarijos tarnyba, mat gauna daug skundų dėl jo laikomų šunų. Tačiau nors šį policija sugeba išsikviesti, tarnybos darbuotojams jo rasti niekaip nepavyksta. 

„25 dieną gavome papildomos informacijos, kurioje jau nurodomas ir piliečio vardas bei pavardė, ir nurodomi šuns identifikaciniai duomenys, ir patikslinta vieta. Tai pagal tą pranešimą vėlgi atlikome patikrinimą, bet nurodytoje vietoje nei šunų, nei laikytojo, minimo rašte, nerasta“, – tikina Telšių departamento direktorius Zigmas Nevardauskas.

Tad gyvūnų gelbėtojai tikisi, kad į šią ispanui gražinto šuns istoriją dėmesį atkreips aukščiausi šalies pareigūnai bei politikai ir įvertins tokių ne pirmus metus besitęsiančių užsieniečių pramogų Lietuvoje peripetijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų