Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Evaldo Rusio paieška

Netrukus sueis dvi savaitės nuo dienos, kai be žinios dingo tatuiruočių meistras Evaldas Rusys. 31-erių vyras spalio 17-ąją maždaug vidurnaktį išėjo iš draugų vestuvių ir dingo. Vyro ieško policija, susibūrę gyventojai, prie paieškos prisijungė ir Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, tačiau kol kas E. Rusio likimą vis dar gaubia mįslė. Policija sako, kad pagrindinė versija šiuo metu yra nuskendimas.

12

Netrukus sueis dvi savaitės nuo dienos, kai be žinios dingo tatuiruočių meistras Evaldas Rusys. 31-erių vyras spalio 17-ąją maždaug vidurnaktį išėjo iš draugų vestuvių ir dingo. Vyro ieško policija, susibūrę gyventojai, prie paieškos prisijungė ir Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, tačiau kol kas E. Rusio likimą vis dar gaubia mįslė. Policija sako, kad pagrindinė versija šiuo metu yra nuskendimas.

REKLAMA

Spalio 16-ąją tatuiruočių meistras E. Rusys dalyvavo draugų vestuvėse Klaipėdoje. Išėjęs iš vestuvių vakarėlio vyras dingo be žinios.

Tikėtina, kad nuskendo Danės upėje

Vyro pėdsakų aptikti nepavyksta jau beveik dvi savaites. Peržiūrėti kamerų įrašai, narais ir specialiais prietaisais apžiūrėtas Danės upės dugnas, išieškotos aplinkinės teritorijos, paieškai buvo pasitelkti kinologai ir net ekstrasensai. Tačiau vyras kol kas nerastas.

Klaipėdos miesto policijos komisariato pavaduotojas Mindaugas Busilas pasakoja, kad kol kas pagrindinė E. Rusio dingimo versija yra nuskendimas. Tikėtina, kad išėjęs iš vakarėlio vyras įkrito į Danės upę ir joje nuskendo.

REKLAMA

Tokią prielaidą daryti leidžia turimi duomenys. Turimuose vaizdo įrašuose matyti, kaip E. Rusys nueina link Danės krantinės, tačiau nuo jos nebegrįžta.

„Kol kas kitų duomenų apart to mes neturime. Aišku, tiriame kitus vaizdo įrašus, esame išsiėmę, analizuojame, gal žmogus galėjo nematomai prasmukti, bet toks variantas vargiai. Kiek žiūrėjome, analizavome įrašus – viskas baigiasi prie Danės upės. Šiandien kol kas turime tokią informaciją“, – tv3.lt pasakoja M. Busilas.

Iki šiol analizuojami visi turimi vaizdo įrašai. Kaip sako M. Busilas, procesą apsunkina tai, kad kamerų užfiksuoti vaizdai yra tamsūs – E. Rusys dingo naktį. Be to, kai kurios kameros yra senos, tad ir kai kurie vaizdo įrašai yra nekokybiški.

Paiešką sunkina povandeninės srovės, oro sąlygos

Upėje galimai nuskendusio vyro kūno kelias dienas ieškojo narai, taip pat paieškai buvo pasitelktas specialus povandeninis dronas, valtis su sonaru (prietaisu, skirtu po vandeniu esantiems kūnams aptikti).

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau upėje E. Rusio kūnas taip pat dar nebuvo rastas.

„Toje vietoje, kur paskutinį kartą jis galimai galėjo būti ar nelaimingai įkristi, kiek mes ir gelbėtojai tikrino, kol kas paieška norimų rezultatų nedavė“, – komentuoja M. Busilas.

M. Busilas sako, kad ieškant dingusio asmens upėje susidurta su prastu matomumu vandenyje, be to, ieškoti trukdo ir stiprios povandeninės srovės. Paieškai upėje prasidėjus taip pat susidurta su prastomis oro sąlygomis – Klaipėdoje siautė audra, pūtė stiprus vėjas, o tai taip pat trukdė sklandžiai vykdyti paiešką.

Kaip teigia M. Busilas, jei policija gautų daugiau duomenų, narų pajėgos vėl gali būti pasitelkiamos.

„Pačioje upėje yra labai stipri srovė, kaip narai aiškino. Galimai kūną galėjo išnešti į marias. Kokios oro sąlygos buvo – labai stiprūs vėjai, buvo įspėjimai siųsti. Labai daug priklauso nuo gamtinių sąlygų. Ypač mūsų Kuršių mariose, upėje – neprognozuojamos srovės ir visa kita.

Bet kurioje vietoje kūnas gali pasirodyti, jeigu jis yra nuskendęs. Laukiame informacijos, yra perspėta uosto direkcijos laivai, kurie plaukioja, jei pamatys, kad iš karto mus informuotų dėl kūno suradimo“, – sako M. Busilas.

REKLAMA
REKLAMA

Apklaus vestuvių dalyvius, laukia informacijos apie mokėjimus

Be versijos, kad E. Rusys galėjo nuskęsti, iki šiol yra tiriami ir visi kiti galimi scenarijai. Šeštadienį Klaipėdoje vyko masinė E. Rusio paieška. Apie 30 gyventojų grupė Klaipėdoje ieškojo dingusio vyro.

Paieškos organizatoriai dar sekmadienį tv3.lt teigė, kad paieškos metu buvo iššukuotos aplinkinės teritorijos, E. Rusio ieškota apleistuose pastatuose ir kitose atokiose vietose.

Tolimesnę paiešką vykdo ir policija.

„Yra suplanuoti tyrimo veiksmai, suderinti su prokurore, bus atliekama, kas priklauso. (Vestuvių – aut. past.) dalyvių apklausa ir taip toliau“, – sako M. Busilas.

Be to, policija laukia duomenų apie E. Rusio bankinių kortelių mokėjimus.

Vyro ieško ir jūrų uostas

Prie E. Rusio paieškų jungiasi ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Visiems uosto naudotojams buvo išplatinta informacija apie E. Rusio dingimą ir paprašyta nuolat stebėti uosto teritoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai trečiadienį pranešė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

„Prie 31 metų vyro, dingusio naktį iš spalio 16-osios į 17-ąją, paieškų taip pat yra prisijungusi ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Visiems Klaipėdos uosto naudotojams (krantinių naudotojams, laivų agentams, laivų kapitonams, rangovams, dirbantiems Klaipėdos uoste) yra išplatinta informacija apie jauno vyro dingimą. Paprašyta susitelkti ir nuolat stebėti uosto akvatorijos teritoriją.

Uoste veikiančių įmonių paprašyta stebėti krantines, praplaukiantiems laivams ir uosto kapitonui pavaldiems locmanams pavesta nuolat stebėti akvatoriją“, – nurodoma direkcijos pranešime.

Kaip teigiama pranešime, uosto kapitonui pavaldžių tarnybų darbuotojai, pasitelkę katerį „Zunda“ trečiadienį taip pat nuodugniai apieškojo visą uosto teritoriją. Paieškos metu buvo atkreiptas dėmesys į mažiau pastebimas ar prieinamas vietas uoste.

„Jokių su vyro dingimu susijusių detalių neaptikta. Jauno klaipėdiečio uosto akvatorijoje bus ieškoma ir toliau“, – rašo direkcija.

REKLAMA
REKLAMA

Dingo po draugų vestuvių

Portalas tv3.lt primena, kad E. Rusys dingo naktį iš spalio 16 d. į 17 d. Tą vakarą vyras dalyvavo draugų vestuvėse, dingo išėjęs iš jų. Policijos teigimu, pagrindinė versija – nuskendimas. Manoma, kad iš vakarėlio išėjęs vyras galėjo įkristi į Danės upę ir ten nuskęsti.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) vykdo vyro paiešką. Kol kas vyras nėra rastas.

„Prašome visuomenės pagalbos – Klaipėdos m. PK pareigūnai ieško be žinios dingusio Evaldo Rusio gimusio 1990 m. Vyras 2021-10-17 apie vidurnaktį išėjo iš renginio Naujojo Sodo g., Klaipėdoje. Jis yra apie 180 cm. ūgio, lieso kūno sudėjimo, ant kairės rankos dilbio turi tatuiruotę. Vilkėjo raudonais marškiniais, raudonomis kelnėmis, juoda medžiagine striuke, avėjo baltais sportiniais bateliais, galėjo būti užsidėjęs juodą kepurę.

Galinčių suteikti informacijos prašome susisiekti telefonu: 8 700 60712 arba el. paštu: [email protected]

Dėkojame už bendradarbiavimą“, – rašo Klaipėdos VPK.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų