Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lukiškių aikštėje ketvirtadienį vyksta mitingas dėl Algirdo Paleckio teismo, kuris tuo pačiu metu vyksta Apeliaciniame teisme.

Lukiškių aikštėje ketvirtadienį vyksta mitingas dėl Algirdo Paleckio teismo, kuris tuo pačiu metu vyksta Apeliaciniame teisme.

REKLAMA

Lukiškių aikštėje susirinko kelios dešimtys protestuotojų. Į mirtingą atėjo keli vyrai su plakatais, rėkavo. Vietoje buvę fotografai užfiksavo, kaip policiją sulaikė vieną iš jų. 

Vyriškis Lukiškių aikštėje rėkė: „Landsbergis!“. Vėliau jis aiškino, kad atėjo palaikyti „savo prezidento Landsbergio“.

Plakatą laikęs vyras trijų policininkų buvo paguldytas ant grindinio, paskui nuvestas į policijos automobilį.

Kaip BNS informavo įvykio vietoje dirbę pareigūnai, jis sulaikytas, nes nevykdė teistų policijos reikalavimų ir pasipriešino pareigūnams.

Naujienų portalui tv3.lt policija pranešė, kad 10 val. 28 min. viešąją tvarką pažeidęs vyras buvo pristatytas į policiją. Policija toliau tiria įvykį.

REKLAMA

Kelios dešimtys žmonių į mitingą atsinešė plaktus su užrašais „Šalis be teisingumo – plėšikų gauja“, „Prokuratūra, VSD – užsakymų vykdytojai“, plakatą lietuvių ir anglų kalbomis „Laisvę politiniam kaliniui Algirdui Paleckiui“ su jo atvaizdu.  

Vilniuje organizuojami du mitingai

Ketvirtadienį Vilniuje organizuojami du mitingai. Vienas jų – Lukiškių aikštėje, kitas – prie Nacionalinio radijo ir televizijos LRT pastato. Policija praneša, kad šių renginių metu planuojama skirti tiek pajėgų, kiek bus „būtina tinkamai užtikrinti viešąją rimtį ir visuomenės saugumą“.

Kaip naujienų portalą tv3.lt informuoja Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, „įvertinus situaciją su policija ir institucijomis“ fizinio asmens prašymu išduoti du organizuoti mitingus sostinėje, truksiančius po dvi valandas.

„Įvertinus situaciją su policija ir institucijomis“, – pranešė savivaldybės atstovai.

Primename, kad bylos duomenimis, A. Paleckis su Rusijos atstovais bendravo vadovaudamasis ypatingo slaptumo ir griežtos konspiracijos taisyklėmis, naudojo sutartines frazes, specialiai sukurtą elektroninio pašto dėžutę. Buvo sutarta, kad Rusijos žvalgybai surinkta informacija bus perduodama tik per susitikimus su šios šalies minėtais piliečiais Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol A. Paleckis kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą, esą bendraudamas su Rusijos piliečiais nežinojo apie jų ryšius su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, bendravimas buvo išimtinai susietas su jo žurnalistine, politine veikla bei bendro verslo su vilniečiu Deimantu Bertausku, vykdymu.

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad leidimas Lukiškių aikštėje vyksiančiame proteste išduotas ne daugiau nei 200 žmonių.

Kvietime į protestą teigiama, kad „žodį tars Eduardas Vaitkus, Europos Parlamento atstovai, Vaidas Lekstutis, Antanas Kandrotas ir kiti visuomenininkai“. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad ne kartą teisiamųjų suole dėl antivalstybinių veiklų sėdėjęs V. Lekstutis Valstybės saugumo departamento ataskaitoje įvardytas kaip Kremliaus propagandą skleidžiantis šaltinis. Jis daugybę metų savo kalbomis šlovina Rusiją, Putiną, taip pat aiškina, kad sovietai tremdami lietuvius į  Sibirą vežė juos prasivėdinti į gryną orą.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas organizuojamo mitingo dalyvis A. Kandrotas, žinomas pravarde Celofanu – kiek daugiau nei prieš mėnesį buvo sulaikytas dėl pradėto ikiteisminio tyrimo rugpjūčio 10 dieną vykusių riaušių prie Seimo.

Kas vyko riaušių prie Seimo metu, galite pamatyti šiame vaizdo įraše:

Celofanui Teismas pusei metų skyrė namų areštą, naktį jis turi praleisti namuose, negali bendrauti su 41 žmogumi ir lankytis mitinguose prie Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros.

Taip pat informuojame, kad  Kauno apygardos teisme dar neseniai sukosi trys baudžiamosios bylos, dėl šio veikėjo finansinių machinacijų. Vienoje teismas jį pripažino kaltu, padėjus sėbrui tvarkyti fiktyvią buhalteriją ir vogti mokesčius.

„Sugrąžinkime visuomeninį transliuotoją tautai“ vyks 12-14 val. prie visuomeninio transliuotojo LRT pastato. Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad jame galės dalyvauti ne daugiau kaip 400 žmonių.

Kvietime į mitingą nurodoma, kad pastarojo protesto metu pasisakys Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovas Artūras Orlauskas, nesėkmingai su Drąsos keliu į Seimo rinkimus kandidatavęs medikas E. Vaitkus, A. Paleckis, svečiai iš Europos Parlamento, visuomenininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Šių dalyvių viešuose pasisakymuose teigiama, kad tiek pirmojo, tiek antrojo mitingų pabaigoje „lauks siurprizas valdžiai“.

„Renginiams planuojama skirti tiek pajėgų, kiek bus būtina tinkamai užtikrinti viešąją rimtį ir visuomenės saugumą“, – informuoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai.

A. Paleckis nuo bylos siekia nušalinti prokurorę V. Vidugirienę

Kaip praneša BNS, už šnipinėjimą Rusijai kalėti nuteistas Algirdas Paleckis siekia nuo bylos nušalinti kaltinimą jo byloje palaikančią Generalinės prokuratūros prokurorę Vilmą Vidugirienę. 

Ketvirtadienį Apeliacinio teismo trijų teisėjų kolegijai susirinkus nagrinėti nuteistojo advokatų skundo, A. Paleckis pareiškė turįs nušalinimų.

„Aš noriu nušalinti prokurorę, prašau nušalinti nuo bylos“,– sakė jis teisėjams.

A. Paleckį nušalinimą motyvavo tuo, kad 2018 metų gruodžio dieną, buvo surengta spaudos konferencija, joje dalyvavo Valstybės saugumo departamento, policijos ir prokuratūros vadovai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jėgos struktūrų vadovai dar tik prasidėjus ikiteisminiam tyrimui viešai apkaltino mane šnipinėjimu, šie trys pareigūnai pažeisdami sąžiningo teismo principą, viešai įvardijo mane padarius sunkų nusikaltimą, taip padarytas spaudimas teismui ir visuomenei“, – per posėdį kalbėjo A. Paleckis.

Jis sako, kad leidimą skelbti ikiteisminio tyrimo medžiagą turėjo išduoti ikiteisminį tyrimą jo byloje kontroliavusi Generalinės prokuratūros prokurorė V. Vidugirienė.

„Jei ji leidimo neišdavė, tai nekontroliavo proceso“, – mano A. Paleckis.

2019 metų gruodžio 19 dieną teisėsauga paskelbė atliekanti naują tyrimą dėl galimo šnipinėjimo Rusijai, kur įtarimai pareikšti neįvardijamam „visam tinklui asmenų“, tarp jų – buvusiam Socialistinio liaudies fronto lyderiui Algirdui Paleckiui.

„Yra suimtas Lietuvos pilietis, žinomas visuomenėje, Algirdas Paleckis. Suimtų yra ir daugiau asmenų“, – tada spaudos konferencijoje pranešė tuometinis generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

REKLAMA
REKLAMA

D. Bertauskas nori nušalinti advokatę

Teismo posėdyje pareikšta ir daugiau nušalinimų. 

Su A. Paleckiu teistas, tačiau už pagalbą tyrimui nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas vilnietis Deimantas Bertauskas neatvyko į posėdį.

Jis pranešė, kad jame negali dalyvauti, be to, prašo nušalinti naujai jai paskirtą valstybės gynėją advokatę Zitą Malovą.

„Priežastis nurodyta ikiteisminio tyrimo medžiagoje“, – teismui nurodė D. Bertauskas.

„Nesupratau, kokie nušalinimo man motyvai“, – stebėjosi posėdyje dalyvausi Z, Malova.

D. Bertauską ir per ikiteisminį tyrimą, ir nagrinėjant teisme, gynė valstybės skirti advokatai. Šiaulių apygardos teisme jam atstovavo ne Z. Malova, o kitas valstybės skirtas gynėjas Modestas Švažas.

Teismas dabar sprendžia dėl paskelbtų nušalinimų.

kaip šitaip galima,žmogelis meldžiasi Lanzbergiui,o jam antrankius,neilgai bedirbs tie mentai,tvartas nedovanos.
"„žodį tars Eduardas Vaitkus, Europos Parlamento atstovai, Vaidas Lekstutis, Antanas Kandrotas ir kiti visuomenininkai“

Sprendžiant iš bendro konteksto, "Europos Parlamento atstovai" tai uspaskich ir tomaševski?
Lansbergis tu Lietuvai nereikalingas
Lansbergis tu Lietuvai nereikalingas
Lietuva valdo Lukasenka . ..Laisves nera, susidorosim su visais. Lozungas Valdanciuju....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų