REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant penktadienio mitingui policija sulaikė kelis didžiausius aktyvistus, pasižymėjusius per ankstesnius mitingus. Už grotų atsidūrė ir pareigūnų medžioklę paskelbęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, ir prieš skiepus bei valdžią agituojantis Andrius Lobovas. Jie įtariami išprovokavę rugpjūčio 10-osios riaušes. 

Artėjant penktadienio mitingui policija sulaikė kelis didžiausius aktyvistus, pasižymėjusius per ankstesnius mitingus. Už grotų atsidūrė ir pareigūnų medžioklę paskelbęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, ir prieš skiepus bei valdžią agituojantis Andrius Lobovas. Jie įtariami išprovokavę rugpjūčio 10-osios riaušes. 

REKLAMA

„Šeimų sąjūdžiui“ nepavyko pergudrauti Vilniaus valdžios ir teismo leidimo rinktis prie Seimo nesulaukė. Tai gali pasitarnauti Antanui Kandrotui, mat teismas neleido jam dalyvauti mitinguose tik prie pagrindinių valdžios rūmų.

Už finansines aferas teistas ir vis dar teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, sulaikytas buvo trečiadienį Vilniuje. Apie tai suskubo pranešti jo bendražygiai: „Sustabdė jo automobilį, kuriuo jisai vyko su savo šeima, visus išlaipino iš automobilio, automobilį konfiskavo, Antaną Kandrotą sulaikė.“

Prokuroras Justas Laucius sako visai ką kitą: „Sulaikymo metu šis asmuo buvo vienas, prisistatė esąs diplomatas, sulaikymo metu elgėsi korektiškai, nesipriešino, buvo mandagus, vykdė visus teisėtus reikalavimus, kurie jam buvo pateikti.“

REKLAMA
REKLAMA

Be to, A. Kandrotas bandė apsimesti svarbesniu, nei yra iš tiesų – prokurorai neturi žinių, kad jis būtų diplomatas, o jo vairuojamo automobilio numeriai taip pat nežinia ar tikri.

REKLAMA

„Pateikdamas informaciją, aš minėjau, kad numeriai yra kaip čia, dekoruoti, automobilis buvo dekoruotas valstybiniais numeriais, panašiais į diplomatinius“, – teigia J. Laucius. 

Antanas Kandrotas pastaruoju metu sulaukė nemažo populiarumo internete skleisdamas sąmokslo teorijas tiek dėl skiepų ir pandemijos valdymo priemonių, tiek ir kurstydamas žmones protestams, kuriuose jis pats aktyviai dalyvaudavo. Aktyviai veikė ir rugpjūčio 10-ąją, kai mitingas peraugo į riaušes.

REKLAMA
REKLAMA

Kitą rytą po riaušių jis viešai paskelbė mokėsiantis pinigus tiems, kurie suteiks informacijos apie neramumus malšinusių pareigūnų tapatybes. Rinkti informaciją apie kitus žmones draudžia įstatymai, buvo pradėtas tyrimas.

„Galima teigti, kad tam tikra informacija apie pareigūnus, kurie atliko savo tarnybinę pareigą šio įvykio metu, šis asmuo tokiu būdu yra surinkęs“, – tikina prokuroras.

A. Kandrotui teismas pusei metų skyrė namų areštą, naktį jis turės praleisti namuose, negalės bendrauti su 41 žmogumi ir lankytis mitinguose prie Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros. Tai reiškia, kad penktadienį proteste prie Katedros jis dalyvauti galės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O trečiadienį už grotų pakliuvo ir kitas veikėjas – jonavietis Andrius Lobovas. Taip pat anksčiau teistas vyriškis žmonėms plauna smegenis apie žudančius skiepus, labiausiai išgarsėjo per Garliavos skandalą, taip pat dalyvavo naktinėse riaušėse: „Man sako, Lobovai, tu nusikaltėlis. Aš sakau, duokit man valdžią 15-ai minučių ir aš 90 procentų šito Seimo pasodinsiu iki gyvos galvos!“

Sulaikymas įvyko Jonavoje, taip pat asmuo buvo sulaikytas automobilyje, buvo vienas, sulaikymo metu elgėsi ramiai“, – aiškina J. Laucius. 

REKLAMA

Ironiška, kad riaušių metu minia policiją ir politikus vadino fašistais, tačiau už gryną pinigą priėmė ir klausėsi A. Lobovo, kuris nė neslėpė, kad jo telefono dangtelis yra su Adolfo Hitlerio nacistinės Vokietijos Trečiojo reicho herbu. Jis pats turi išsitatuiravęs tiek A. Hitlerio atvaizdą ant rankos, tiek ir erelį su svastika ant krūtinės. Bet žmonės prie Seimo leido jam kalbėti jų visų vardu.

„Man tos kulkos eis, kaip saldainiai, aš jų nebijau. Ir jie nebijo nė vienas, dėl to, kad čia stovi. Jūs ginkluoti, apsiginklavę, su dujom, su šūdais visokiais apsikarstę, mes nuogi basi, mes jūsų nebijom!“

REKLAMA

A. Lobovas taip pat įtariamas riaušių provokavimu. Šių kaltinimų sulaukusios ir 2 moterys, tačiau prokuroras neatskleidė, kas jos, nei patvirtino, nei paneigė, kad tai gali būti „Šeimų sąjūdžio“ tarybos narės Vitolda Račkova ir Adelina Sabaliauskaitė, kurioms pareikšti įtarimai byloje, bet iki šiol nesukonkretintas jų vaidmuo.

„Šiai dienai byloje įtariamaisiais yra patraukta 42 asmenys, iš jų yra 34 vyrai ir 8 moterys, 25 asmenys yra pripažinti nukentėjusiais“, – atskleidžia prokuroras. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Lobovą prokuroras prašo suimti mėnesiui, teismas verdiktą skelbs penktadienį. Tiek A. Kandrotas, tiek A. Lobovas suimti prieš pat penktadienio mitingą – prokuroras sako, kad tai tik sutapimas: „Vaizdo įrašų yra labai daug, jų analizė, struktūrizavimas užima ganėtinai ilgą laiko tarpą. Kada buvo surinkti tie duomenys, kurių pakako priimti tokį sprendimą, tada toks sprendimas ir buvo priimtas.“

Vilniaus centre jau kyla „Šeimų sąjūdžio” scenos. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad mitingas penktadienį vyks tik Katedros aikštėje. Iš pradžių planuota jį rengti prie Seimo, bet Vilniaus valdžia leidimą suteikusi vėliau jį atšaukė. Šį sprendimą sąjūdis apskundė teismui, o kol vyksta nagrinėjimas, paprašė teismo sustabdyti paties draudimo rinktis prie Seimo galiojimą. Prašymą atmetė pirmos instancijos teismas, o ketvirtadienį tą patį neskundžiama nutartimi padarė ir Vyriausiasis administracinis teismas.

REKLAMA

„Prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones, reikalavimo užtikrinimo priemones, kuriomis siekė sustabdyti savivaldybės sprendimo vykdymą ir tokiu būdu iš esmės būtų išspręstas ginčas, kitaip tariant, sustabdžius šitą sprendimo vykdymą, būtų atsivėrusi galimybė mitinguoti prie Seimo“, – sako teisėjas Rytis Krasauskas. 

Ar savivaldybė pagrįstai atšaukė leidimą mitingui prie Seimo, paaiškės jau gerokai po protesto. „Šeimų sąjūdis“ tikisi penktadienį sukviesti apie 10 tūkstančių žmonių. Ketvirtadienį aplink Vyriausybę ir Seimą jau pradėjo kilti apsauginės tvoros, jeigu kaip ir prieš mėnesį kiltų neramumai. Organizatoriai sako, kad nuo provokatorių apsisaugoti neįmanoma, juolab aistros visuomenėje kyla.

REKLAMA

Sureagavo net ir skandalais pagarsėjęs atlikėjas Egidijus Dragūnas-Selas: „Šiaip tai norėčiau aš ten B**t pajudėt, n***i normaliai, tuos b***t visus musarus n***i pavaikyt b***t, žiauriai b***t.“

Vadovybės apsaugos tarnyba, prieš mitingą išplatino ir patarimus Seimo nariams. Nurodoma, kad reikia jokiais būdais neprovokuoti minios ar pavienių žmonių, nestovėti prie langų ar stiklinių durų, neliesti kažkieno paliktų daiktų, išeinant iš kabinetų uždaryti langus, o prasidėjus neramumas, vengti atvirų teritorijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų