REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 10 d. Vilniuje įvyks Šeimų sąjūdžio organizuojamas mitingas. Ko iš jo laukti ir ar nepasikartos rugpjūčio 10 d. scenarijus, kai taikus protestas pavirto riaušėmis prie Seimo?

Rugsėjo 10 d. Vilniuje įvyks Šeimų sąjūdžio organizuojamas mitingas. Ko iš jo laukti ir ar nepasikartos rugpjūčio 10 d. scenarijus, kai taikus protestas pavirto riaušėmis prie Seimo?

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvyje“ kalba Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius ir Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad tyrime dėl riaušių prie Seimo policija sulaikė Andrių Lobovą ir Antaną Kandrotą.

Andrius Lobovas sulaikytas Jonavoje, jis sulaikytas dėl tos pačios priežasties kaip ir Antanas Kandrotas, dėl ikiteisminio tyrimo dėl rugpjūčio 10 d. mitingo, o vėliau ir tą dieną vykusių riaušių prie Seimo.

Įtarimus planuojama pareikšti šiandien.

Trečiadienio vakarą buvo sulaikytas Antanas Kandrotas-Celofas

Tai naujienų portalui tv3.lt patvirtino R. Matonis. Pasak jo, vyras buvo sulaikytas dėl ikiteisminio tyrimo dėl rugpjūčio 10 dienos mitingo prie Seimo. Taip pat pranešama, kad A. Kandroto namuose atliekama krata. 

REKLAMA
REKLAMA

Apie 5 tūkstančiai žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo protestuodami prieš Vyriausybės ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

REKLAMA

Pasibaigus sankcionuoto mitingo laikui vakare jis virto į riaušes. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo, įtarimai pateikti apie 30 asmenų, byloje yra 21 nukentėjusysis. 

Antanas Kandrotas žinomas ir dėl kitų bylų

Iš Kauno apygardos teismo provokatorių su karnavaline kauke pernai teko išprašyti teismo darbuotojams. Kaip paaiškėjo, taip į jam iškeltų baudžiamųjų bylų posėdžius keliavo Antanas Kandrotas, žinomas Celofano slapyvardžiu. Tokių jo išsišokimų teisme buvo ne vienas.

REKLAMA
REKLAMA

Kauno apygardos teisme dar neseniai sukosi trys baudžiamosios bylos, dėl šio veikėjo finansinių machinacijų. Vienoje teismas Kandrotą pripažino kaltu, padėjus sėbrui tvarkyti fiktyvią buhalteriją ir vogti mokesčius.

„Taip pat padėjo pasisavinti įmonei priklausančias lėšas, daugiau kaip 59 tūkstančius eurų. Teismas Antanui Kandrotui paskyrė subendrintą 1 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę iš dalies atidėdamas bausmės vykdymą. Nustatė, kad tik nuosprendžiui įsiteisėjus, jis privalės atlikti 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmės dalį“, – 2021 m. balandį sakė Kauno apygardos teismo atstovė Milda Bučnytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, šį nuosprendį apskundė ir prokuroras, prašantis Kandrotui 5 metų nelaisvės, ir abu nuteistieji, siekiantys išteisinimo. Jose Antanas Kandrotas drauge su bendrininkais kaltinamas apgaulingu apskaitos tvarkymu ir bendrai įvairioms įmonėms padėjęs pasisavinti net trečdalį milijono pridėtinės vertės ir akcizo mokesčių.

„Viena byla sustabdyta, nes paskirta finansinė ekspertizė, o kitoje byloje vyksta įrodymų tyrimas“, – pasakojo tada M. Bučnytė.

REKLAMA

Dėl pinigų grobstymo, šešėlinio degalų verslo į teisėsaugos akiratį patekęs, teisiamas ir net kalėjime sėdėjęs Kandrotas jau kurį laiką bando prasimušti ir į politiką. Prieš dešimtmetį jis figūravo judėjimo „Vieningas Kaunas“ stebėtojų sąrašuose, bet dėl blogos reputacijos buvo pašalintas. Pernai ketino patekt į Seimą su Vytauto Šustausko partija „Kovotojų už Lietuvą sąjunga“, tačiau net nebuvo registruotas kandidatu.

REKLAMA

Visus savo žygius Kandrotas filmuoja ir viešina socialiniuose tinkluose. Aktyviai reiškiasi agituodamas dalyvauti  įvairiose politizuotose  akcijose, mitinguose, kad ir didžiajame šeimos gynimo marše.

Panašu, kad minties prasibrauti į didžiąją politiką, ir taip gal net išvengti baudžiamosios atsakomybės Kandrotas neatsisako ir dabar bando savo populiarumą didinti, pasinaudodamas politine šalies situacija, pandemija ar antivakseriškomis idėjomis.

O gavus skundą, kad tarp Lietuvos ir Ispanijos gyvenantis vyras ne tik nuteikinėja prieš skiepus ir pažeidinėja karantino taisykles,  sulaukęs policijos pareigūnų skambučio, jau suka uodegą.

Už neteisingą kaukės dėvėjimą ir karantino taisyklių nesilaikymą provokatoriai per dieną užsidirba ir ne po vieną baudą. Kaip nutiko vasario 16-ąją Kandrotui ir jo bendrams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų