REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kuriose Vilniaus regiono ligoninėse vietų koronaviruso pacientams visai neliko, užsipildė ir reanimacijos. Vilniaus medikai jau priversti skambinti pacientams ir pranešti apie šimtus atšaukiamų planinių operacijų. Santaros klinikų vadovas situaciją jau vadina kritine, prezidentas – labai bloga, o tai apibūdina ir skaičiai – Europos Sąjungoje pagal naujų atvejų skaičių Lietuva išlieka pirma. 

Kai kuriose Vilniaus regiono ligoninėse vietų koronaviruso pacientams visai neliko, užsipildė ir reanimacijos. Vilniaus medikai jau priversti skambinti pacientams ir pranešti apie šimtus atšaukiamų planinių operacijų. Santaros klinikų vadovas situaciją jau vadina kritine, prezidentas – labai bloga, o tai apibūdina ir skaičiai – Europos Sąjungoje pagal naujų atvejų skaičių Lietuva išlieka pirma. 

REKLAMA

Daugiau nei 10 tūkstančių fanų ir sausakimša Kauno „Žalgirio“ arena – vakar krepšinio rungtynės „Žalgirio“ sirgaliai glėbesčiavosi, liejo emocijas, o kai kurie gerbėjai vis pamiršdavo ant nosies užsitraukti veido kaukę.

O kasdien blogėjanti pandeminė situacija ir perpildytos ligoninės aistringiems krepšinio fanams nė motais.

„Labai pasiilgom,nusibodo ta paranoja, čia jos truputį gal ir per daug. Buvo galima žiūrėti ir nekreipti labai dėmesio.“ 

REKLAMA
REKLAMA

„Pasiilgom ne tas žodis yra, laukiam tų emocijų, čia kaip spektaklis – dalis gyvenimo yra.“

Tiesa, sausakimšos ne tik arenos ir koncertų salės, bet ir kritinėje situacijoje jau atsidūrusios šalies ligoninės. kai kuriose Vilniaus regiono ligoninėse – Molėtų ir Ukmergės –  vietų koronavirusu sergantiems išvis nebeliko.

REKLAMA

Situacijai artėjant prie kritinės ribos, nuo kitos savaitės šis dienos chirurgijos skyrius, kuris yra įsikūręs Antakalnio gatvėje 124, visiškai užsidaro. O tai reiškia, kad apie 350 pacientų, kurie laukė tulžies pūslės, išvaržų ar venų operacijų, jų artimiausiu metu taip ir nesulauks.

„Psichologiškai tai yra labai sunku, labai sunku reguliuoti srautus, ligoniams sunku, nes kiekvienai operacijai reikia nusiteikti, tai yra stresas žmogui. Vėl viskas iš naujo, yra nepaprastai tiek darbuotojams, tiek pacientams“, – sako skyriaus vedėjas Dalius Dominauskas. 

REKLAMA
REKLAMA

Situacija įtempta. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius sako, kad dienos chirurgijos skyriaus sąskaita bus surasta keturiasdešimt papildomų lovų. O pervargę medikai jau abejoja, kiek ilgai dar galės tempti tokį didžiulį krūvį ir gydyti kovidinius ligonius.

„Jie keliami iš vienos darbo vietos į kitą, apie metus nedirba pagal savo specialybę, o gydo covid pacientus. Jie aukojasi pusantrų metų ir kažkada žmogui ateina riba, kada pradeda galvoti, ar sugebės tai padaryti“, – teigia ligoninės direktorius Narimantas Markevičius. 

O dalis kalbintų žmonių pripažįsta – saugosi vis mažiau, dažniau susitikę apsikabina, spaudžia rankas ir du tūkstančius perkopęs atvejų skaičius taip kaip žiemą nebegąsdina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ko čia saugotis? Eilinis, paprastas gripas.“

„Aš savęs nevaržau, aš keliauju laisvai.“

„Iš tikrųjų tai nusibodo, bet aš turiu kitokį požiūrį – saugau savo vaikus, savo šeimą, savo mamą.“

„Tikrai, ne, čia kažkoks mums yra košmaras, kad nesusitiktume, neišvažiuotume.“

„Negalima apriboti viską ir negyventi tiesiog.“

Jau dabar Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje pagal užsikrėtimų skaičių. Per vakar dieną nustatyti 2403 nauji koronaviruso atvejai, COVID-19 pasiglemžė 19 žmonių gyvybes, iš jų 13 nepaskiepytų.

O prezidentas Gitanas Nausėda dar šiandien pareiškė, kad Vyriausybės priimti sprendimai, kuriais žmonės esą priverstiniu būdu skatinami skiepytis – rezultatų neduoda.

REKLAMA

„Per praėjusią savaitę praradome 150 gyvybių ir tai yra daugiau negu blogai. Šitokia situacija yra daugiau negu bloga, labai bloga“, – kalba jis. 

Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius įspėja, kad padėtis yra kritinė ne tik pačiose Santarose, bet ir atraminėse ligoninėse. Kritiškai užsipildė ne tik gydymo, bet ir reanimacijos lovų skaičius, prašo pagalbos kitų ligoninių. Maža to, daugėja ir koronavirusu sergančių vaikų, kurie papuola į ligonines.

„Skirtingai nuo pernai metų mes šiemet turim daugiau sergančių vaikų, šiuo metu Santaros klinikose gydosi 9 vaikai įvairaus amžiaus, reanimacijoje nėra nei vieno, tačiau dviem iš jų reikia deguonies“, – aiškina jis. 

REKLAMA

Tiesa, skiepijimo tempai šalyje taip sulėtėjo, kad dabar per dieną nustatoma daugiau koronaviruso atvejų, nei pirmąja doze nuo COVID-19 vakcinuojasi žmonių. Nausėda pareiškė, kad valdžia turi daugiau kalbėti apie paskatinimus žmonėms – vieną jų 100 eurų vyriausiems šalies senjorams už skiepą dar šią savaitę palaimino Vyriausybė.

„Nesiimu vertinti sprendimo, kiek jisai geras, bet galbūt gerai, kad pajudėjome į teisingą pusę, paskatinti žmones tai daryti, įvairiomis formomis skatina“, – aiškina G. Nausėda. 

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1444 COVID-19 sergantys žmonės – pusšimčiu daugiau nei praėjusią parą. O 133 iš jų guli reanimacijoje.

Labai keista! Sitokios minios liepa, rugpj., rugseji ejo skiepytis- Nauseda dziauges, kad jau 70% suskiepyta...Tai kur rezultatas??? Pasiziurekim i kaimynus- latviu pries men.tik 38% buvo suskiepyta- padetis daug geresne! Lenkai ir skiepijasi nenoriai, ir parduotuvese bei vaistinese kaukes buvo tik rekomenduojamos- irgi padetis geresne! Be to, ju skaiciai dar mazesni uz musu, nors ju 35 mln.daugiau ne musu!!! Kaip cia suprast? Net ir baltarusiai su savo Lukasenka kitaip tvarkosi- kaukes nei skiepai neprivalomi, bet padetis tikrai ne kritine. O Lietuvele jau kad sove, tai sove- tiesiai i "pirma" vieta! Kame cia reikalas?!..
Jei ligoniai būtų gydomi ne per telefoną, ligoninės nebūtų pilnos. Kaip galima per telefoną nustatyti žmogui ligą kuo jis serga. Nustatyti reikalingus vaistus. Patys žmonės gydosi, liga įsisenėja ir tada reikia ligoninių, renimacijų. Lengviausias pasakymas virusas, nėra atsakomybės dėl žmonių sveikatos.
Iš kur tie nerealūs skaičiai!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų