• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausia sostinės gėda pramintas 157 milijonus eurų kainuojantis daugiafunkcis kompleksas su nacionaliniu stadionu toliau skęsta cirkuose. Sostinės opozicija, kuri siūlo skelbti naują rangos konkursą statybos darbams atlikti, inicijavo neeilinį tarybos posėdį, tačiau ten nepasirodė nei vienas valdančiųjų atstovas. Meras kaltina opoziciją politikavimu ir viliasi, kad statybos darbai bus pratęsti iki vasaros. 

Didžiausia sostinės gėda pramintas 157 milijonus eurų kainuojantis daugiafunkcis kompleksas su nacionaliniu stadionu toliau skęsta cirkuose. Sostinės opozicija, kuri siūlo skelbti naują rangos konkursą statybos darbams atlikti, inicijavo neeilinį tarybos posėdį, tačiau ten nepasirodė nei vienas valdančiųjų atstovas. Meras kaltina opoziciją politikavimu ir viliasi, kad statybos darbai bus pratęsti iki vasaros. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Nacionalinio stadiono senų griaučių griovimo darbai prasidėjo dar 2022-ųjų pradžioje, tačiau darbams pasibaigus, vilniečiai veiksmo ten nebeišvydo. Mat šiuo metu naujo daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu darbai įstrigę procedūrose. 

Tulžį ant valdančiųjų nuolat liejanti sostinės tarybos opozicija sugalvojo suorganizuoti neeilinį miesto tarybos posėdį, nes turi idėjų, kaip spręsti stadiono problemas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Šitas projektas yra pastrigęs, pastrigęs taip, kaip mes ir planavome. <...> Jau septynis mėnesius nebevyksta niekas, arba beveik niekas. Kartais ten imituojama veikla. Laikas pripažinti, kad tai neveikia, nutraukti sutartį dėl koncesininko kaltės ir bandyti perimti šitą projektą sau“, – teigia miesto tarybos narys Aleksandras Nemunaitis. 

REKLAMA

Tad opozicija siūlo atšaukti ankstesnius tarybos sprendimus, į miesto rankas perimti visą stadiono projektą ir vėl iš naujo organizuoti viešąjį pirkimą.

„Perimti iš „BaltCap“ įmonės įmonę, kuri šiuo metu turi vienintelius vertingus 2 dalykus: projektus ir statybos leidimus. Ir atitinkamai skelbti atskirus konkursus rangos darbams“, – sako miesto tarybos narys Artūras Zuokas. 

Į neeilinį opozicijos inicijuotą posėdį atvyko 17 tarybos narių. Tam, kad įvyktų posėdis, reikia bent 26. Tačiau posėdžių salėje valdantieji nepasirodė.

REKLAMA
REKLAMA

Sostinės meras Valdas Benkunskas aiškina, kad opozicija ne sprendžia stadiono bėdas, o prieš rinkimus politikuoja. 

„Čia yra labai geras įvertinimas viso turinio, kas yra siūloma ir koks yra žanras. Turime rinkiminį laikotarpį. Turime klausimą sprendžiamą kitą trečiadienį, viskas yra labai aiškiai sudėliota, bet jeigu yra noras papolitikuoti tuščiai, man tai nieko daug nekainavo maždaug 10 minučių sušaukti posėdį, kelias minutes ateiti iki salės“, – teigia V. Benkunskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Save gerbiantis miesto vadovas, turėtų bent jau išgirsti, klausytis ir pateikti į mūsų teiginius kontrargumentus, kurių jis neturi“, – sako A. Zuokas. 

Benkunskas priduria, kad ir be opozicijos idėjų sugebės vėl išjudinti nacionalinio stadiono statybas. 

„Objektyviai žiūrint, nėra pigesnio ir greitesnio varianto, kaip pabaigti šitą projektą, kaip jį tęsti. Tas ir yra daroma administraciniame lygmenyje, kalbantis su kitomis institucijomis ir aš manau, kad pabaiga ne už kalnų“, – tikina Vilniaus meras. 

REKLAMA

Savivaldybė taryba kitą savaitę renkasi jau į suplanuotą posėdį, kurio metu pagal Viešųjų pirkimų tarnybos pastabas bus koreguojama koncesijos sutartis. Miesto valdžiai dar reikės sulaukti ir Europos komisijos išvadų. 

„Mūsų planas arba mūsų noras, kad iki birželio mėnesio viskas būtų padaryta“, – teigia V. Benkunskas. 

Nacionalinį stadioną iš „BaltCap“ perimančios „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis pasakoja, kad gali tęsti statybos darbus iš karto kitą dieną po reikalingų sprendimų priėmimo. 

REKLAMA

„Kol politikai kalba, mes laukiame, mes pasirengę, mes galime pastatyti, ir mes galim padaryti, kad stadionas veiktų ir futbolą žaistume 2026 metų rudenį. <...> Truputį apmaudu, kad dabar, kai yra pats geriausias laikas vykdyti statybas, vyksta diskusijos, kurios jau turėjo gal ir pasibaigti“, – sako A. Avulis. 

Šiuo metu planuojama, kad daugiafunkcis kompleksas su stadionu kainuos apie 157 milijonus eurų. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Papasakosiu ištraukas ir Lietuvos istorijos vadovėlio. 2006m Nacionalinį stadioną statyti sugalvojo Brazauskas su LDDP (LSDP) komunistinių vagių banda. Aferą pavadino strateginiu projektu. Projekto kaštai augo kaip ant mielių, kol pradėjo durti dievui Piziui į šikną. Aptėjo 2008m krizėir babkių nebeliko. Nebeliko babkių - nebebuvo ką vogti, tad nusprendė susirinkti kastuvus ir "miešalkas", o reikalą uždaryti. Uždarė, bet nepagalvojo, kad šimtai armatūros surūdys ir virs 140 mln. litų kainuojančiu metalo laužu, be galimybės statybos darbus kada nors tęsti. Tada AMB''alas su gauja sugalvojo kitą "nacionalinės" svarbos projektą - Valdovų rūmus. Projektas pabrango 6 kartus nei buvo planuota... Statė AMB'alo seno bičo įmonė - PST. Atėjo valdžion Zuopis. Ujezau, kad prasisuko... Dalkia, Rubikon... To neužteko, sugalvojo Zuopis valdiškomis babkėmis pūkuotus sparnus pasikeisti į metalinius. Įsteigė "FlightZuokas" oro bendrovę ir "išskrido" iš Vilniaus savivaldybės bei Lietuvos biudžetų berods 12 mln. litų... Užlipo Zuopis ant "korkos" ir "verslo" plėtrą tesė. Taip gimė ir mirė "Zuokas TAXI" ir "Oranžinis dviratukas". Na, o, kad geriau atrodytų, Paluckas pasiūlė paneryje pastatyti "trūbą", kuri iki šiol mena Vilniaus klestėjimo laikus... Tai va, nėr ko čia prie Benkunsko pisinėtis. Benkunskas kolkas nieko blogo nepadarė, o tik bando išsivartyti iš situacijos.
Vilniečiai balsavo už Benkunską ,už Šimonytę .Tai patys skaidriausi politikai
Benkunskas tuscias.Blogiausias meras manau nenutuokia nieko.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų