Niujorke ilgus mėnesius guli ir vis dar nepalaidoti keli šimtai COVID-19 aukų

Pasaulio vakcinų gamintojams lenktyniaujant, kas pirmas pagamins veiksmingą ir plačiai prieinamą vakciną nuo koronaviruso, Niujorke makabriškos  pirmos COVID bangos grimasos: paaiškėjo, kad šaldomose puspriekabėse ilgus mėnesius guli vis dar nepalaidoti keli šimtai COVID-19 aukų. Tuo metu Lenkija skelbia, kad jau ir jų audinių fermose aptikta koronavirusu užsikrėtusių žvėrelių.

Niujorko 39-osios gatvės prieplaukoje – viena prie kitos sustatytos vilkikų puspriekabės šaldytuvai. Jose – COVID-19 aukos. Tiesa, ne ką tik artimųjų prarasti žmonės, o čia gulintys jau keletą mėnesių – dar nuo pirmos Ameriką apėmusios koronaviruso bangos, kai per dieną būdavo fiksuojama 2–3 tūkst. mirčių.

Apie maždaug 650 puspriekabėse vis dar saugomų kūnų paskelbus dienraščiui „Wall Street Journal“, Niujorko medicinos ekspertai informaciją patvirtino. Pasak Niujorko valdžios, dalies žuvusiųjų artimųjų tiesiog nepavyksta rasti, kiti gi tiesiog neišgali palaidoti artimųjų arba nežino, kaip tą padaryti saugiai.

„Ar jūs pamenate tuos kiekius? Kiek buvo prarandama gyvybių? Ar pamenate, kaip perpildėme kapines ir laidojimo namus, ir saugojome kūnus šaldomose puspriekabėse, nes trūko vietos?“, – klausia Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo.

Deja, amerikiečiai netrukus gali vėl prisiminti, ką reiškia kasdien laidoti tūkstančius. Pastarąją savaitę JAV fiksuojamas didžiausias naujų COVID mirčių augimas nuo pavasario. Lapkričio 18, 19 ir 20 dienomis čia per deiną mirė po kone 2000-ius žmonių ir bijoma, kad šie skaičiai išaugs, mat amerikiečiai nepaisydami rekomendacijų jau masiškai pradėjo keliones pas artimuosius prieš Padėkos dieną.

O mūsų kaimyninėje Lenkijoje, kur per paskutinę parą fiksuota 10 tūkst. naujų susirgimų ir 540 mirčių – koronavirusas įsisuko audinių fermose. Viruso rasta pas audines šiaurės Lenkijoje. Mokslininkai paragino griežtinti biologinio saugumo standartus ūkiuose. Danijoje prieš kelias savaites pasielgta griežčiau, nuspręsta numarinti visas 15-17 mln. audinių, baiminantis, kad žvėreliuose plintant mutavusiai koronaviruso formai, galėtų perniek nueiti pasaulio vakcinų kūrėjų darbas.

REKLAMA

Nauji koronaviruso aukų rekordai fiksuojami ir Rusijoje. Per paskutinę parą ten registruota beveik pusė tūkstančio mirčių ir virš 24 tūkst. naujų susirgimų. Iš jų beveik 6000 Maskvoje. Šalies valdžia jau su nerimu laukia žiemos ligų įsibėgėjimo.

Rusija, beje, skuba pasauliui pasiūlyti savo vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“, kuri esą bus pigesnė už konkurentus – kainuos mažiau nei 10 € už dozę, o rusams bus dalijama nemokamai. kai „Pfizer“ ir „Moderna“ kainuos atitinkamai 16 € ir 20-–30 € už dozę. Tiesa, britų Oksforde kuriamos vakcinos kaina rusai, panašu, nenurungs: skelbiama, kad „AstraZeneca“ dozė kainuos 2,5 €.

Be to, Maskvai dar reikėtų pelnyti Vakarų šalių pasitikėjimą, mat baiminamasi, kad skubėdama sukurti vakciną Rusija galėjo nepakankamai pasirūpinti jos saugumu, meluoti apie rezultatus. Dar nebaigti ir vakcinos klinikiniai tyrimai, bet rusai skelbia, kad preliminariais duomenimis, jų vakcinos veiksmingumas gali pasiekti 95 proc.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų