To Kauno Pažaislio vienuolyne dar nebuvo: filmuota juosta su Helen Mirren

Kauną vis dažniau atranda kino kūrėjai. Į laikinąją sostinę juos vilioja unikali architektūra. Pirmą kartą juos į Pažaislio bažnyčią ir vienuolyną įsileido ir ten gyvenančios seserys vienuolės. O šiemet ši unikali erdvė pretenduoja tapti geriausia kino lokacija Europoje.

Filme „Jekaterina Didžioji“ imperatorienę vaidina Oskaro laureatė Helen Mirren. O jei šį HBO ir „Sky" keturių dalių mini serialą žiūrėsite atidžiai, jame tikrai išvysite ir Kauno vietas – Pažaislio vienuolyno ansamblį. Tiesa, jo aplinka kai kuriuose filmo epizoduose gerokai pakeista. Nors kino kūrėjams buvo siūlytos ir kitos miesto erdvės, ši unikali vietovė itin sužavėjo.

„Didžiausią įspūdį padarė Pažaislio vienuolynas dėl savo nuostabaus grožio ir autentiškumo. Pačiame Pažaislyje „Jakaterina Didžioji“ tapo ortodoksų katedra, kareivinėmis arba, kaip sako, kareivinių barakų kiemu“, – sako Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauno Pažaislio bažnyčia pretenduoja tapti geriausia kino lokacija Europoje

Svetingumo namų bendraturtis ir atveria langą į bažnyčios šventorių. Jame ir įamžintos kareivinių scenos.

„Tai mes pro šitą langą ir matome tą vietą. Iš kur buvo ta scena filmuojama ir mes stebėjome visus pasiruošimo darbus, net šita skaldelė, ji buvo surinkta, jos čia nebuvo, nes tam laikmetyje skaldos nebuvo ir paskui buvo grąžinti taip, kaip buvo“, – pasakoja „Monte Pacis“ bendraturtis Algirdas Ramanauskas.

Beje, nors filmavimų šalia šio vienuolyno būta, į vidų ilgai dvejojusios vienuolės kino kūrėjus įsileido pirmą kartą. Svetingumo namų savininkai atvirauja – tokios žvaigždės kaip Helen Mirren viešnagė pas juos – išskirtinis įvykis.

„Kiek mes esame Pažaislio vienuolyne, tai pirmas buvo kartas, kai buvo taip įsileista į patį šventorių, kad buvo perdaryta ir bažnyčia į stačiatikių bažnyčią. Ir iš tikrųjų tokio lygio žvaigždžių mes sulaukėme pirmą kartą ir mus labai nustebino savo etika darbo, kultūra darbo“, – teigia A. Ramanauskas.

REKLAMA

Kino kūrėjai čia baroko perlu vadinamame Pažaislyje filmavo savaitę 2018-aisiais. O ekranus išvydus serialui „Jekaterina Didžioji“ šiemet ši vieta – Pažaislio bažnyčia ir vienuolynas – pretenduoja tapti geriausia Europos kino lokacija ir jau pateko į prestižinį penketuką.

„Lokacijų apdovanojimų tai numeris vienas, ir vėlgi, žmonės kino ar turizmo prasme pažiūrėdami į Pažaislį sužino ir apie miestą, ir apie tą šalį. Ir tai įvykis, ir labai smagu, kad iš 28 Europos valstybių, Pažaislis ir Kaunas pateko į tą išrinktųjų penketuką“, – kalbėjo Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

O Kauną dėl autentiškos tarpukario architektūros, Senamiesčio, Kauno tvirtovės fortų pastaruoju metu itin pamėgę kino kūrėjai, čia HBO filmavo serialą „Černobylis“, neseniai internetinei platformai „Netflix“ čia filmuota drama „Clark“.

„Kad Kaunas turi ką pasiūlyti, tai taip, per 6 metus 50 projektų į Kauną atėjo – tai vaidybiniai, dokumentiniai, trumpametražiniai, tiek lietuviški, tie užsienietiški“, – sako A. Silkinis.

Geriausio kino vietos konkurse balsavimas jau vyksta ir jis tęsis iki sausio 12 dienos. Gyventojų balsas čia itin svarbus, nors galutinį žodį tars kompetentinga komisija.

„Nepatingėkite, atsiverksit puslapį ir tikrai balsuokite, ar jūs kaunietis, vilnietis ar klaipėdietis, nes tai ne tik Kauno laimėjimas, bet ir Lietuvos laimėjimas“, – pasakoja A. Silkinis.

Daugiausia balsų surinkusi erdvė ar regionas nugalėtoju bus skelbiamas 2021-ųjų vasarį Berlyno kino festivalyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų